английско мушкато

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: английско мушкато

Мнение от Lilly »

Кате, моята придобивка е същата и не е нова, ама продължавам много да й се радвам

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: английско мушкато

Мнение от МГХ »

Много красиви, Ким , Лили :tzvetentze:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: английско мушкато

Мнение от Tanet »

Еее, точно това мушкато два пъти се мъчих да вкореня от чески и не стана и не стана. Явно трудно се вкоренява. Много е хубаво.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: английско мушкато

Мнение от botan »

Лили твоето е друг сорт. Твоето има червено перо в бялото око, докато на Ким е с чисто бяло око.

Танет, няма труден за вкореняване сорт. И за Турското кафе се носеха такива митове и легенди и знаеш ли какво стана? На един изпит го прее...цаках брутално от невнимание, бях сигурен че съм го загубил, но нямах време да местя саксията и се поливаше наред с другите. След време изби на ново, защото се оказа че имало един жив корен в почвата. Наскоро даже цъфтя и за мое щастие беше по сорта.

Сещам се за два варианта защо не ти се е получило, а вероятно има и други, но със сигурност не са свързани със сортовата принадлежност. Единият вариант е, тъй като е промишлен сорт то той да е бил силно форсиран. В този случай обикновено вкореняването е с една идея по-трудно. По-честият проблем, който важи както за ангелските така и за налбите е неправилната преценка на дължина на резника, оставена листна маса и начина на вкореняване.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: английско мушкато

Мнение от Lilly »

botan написа: Май 26, '18, 19:20 Лили твоето е друг сорт. Твоето има червено перо в бялото око, докато на Ким е с чисто бяло око.
уби ме с това перо :lol:
ходих да го гледам сега с фенерче - е верно , бе ! наистина има червени нишки - изобщо не бях обърнала внимание
Благодаря ти :dovolen:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: английско мушкато

Мнение от botan »

Тази шарка така я наричат на английски, не съм го измислил аз. :) Има и други разлики, но тази е най-лесно забележимата. Иначе ако ти е любопитно има разлика в канта, в цвета на близалцето, в нюанса и в позицията на баграта на венчелистчетата. :mrgreen:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”