Петунии

Публикувай отговор
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Петунии

Мнение от 5ia »

Мисля, че е време да сеем семенцата. На мен ще ми е за пръв път, и не знам откъде да се снабдя със семена с добра кълняемост. Виждала съм разни пакетчета в Бриколаж и Практикер. Дали вътрешността отговаря на картинката?
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Петунии

Мнение от ravik »

Ти ме уби с тази тема за петунии - точно се зачудих да не би да ти е цъфнало нещо под снега. :lol:
От Водолейката миналата година се сдобих с едни уникални петунии. Мисля, че бяха от семена на Томпсън и Моргън. Дано да се включи да каже. :daaa:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Петунии

Мнение от svetla06 »

Пети, ума и дума загубих! :shock: Собственоръчно ще ти дам едни мои семена от миналата година - красиви са, отговарят на картинката - ще поникнат, сигурно е, ама мъжо не харесва петунии и миналата година хм... ги махнахме от терасата. :eeeh:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Петунии

Мнение от vodo-leika »

ravik написа:Ти ме уби с тази тема за петунии - точно се зачудих да не би да ти е цъфнало нещо под снега. :lol:
От Водолейката миналата година се сдобих с едни уникални петунии. Мисля, че бяха от семена на Томпсън и Моргън. Дано да се включи да каже. :daaa:
М да, от тях бяха. :D Излезнаха много хубави и издържливи - допреди да ги попари снегът бяха на балкона и цъфтяха :dovolen: !
Иначе ползвах ето тези на Сортови семена и останах страшно доволна:
Изображение
Аз лично смятам да сея към края на януари. Слагам ги в пластмасови кутии, които предварително пръскам с разтвор на Топсин. Слагам почвата,пак пръскам с Топсин, слагам семената, поливам и затварям. Стоят на светло и топло. След като покарат, ги пресаждам и изкарвам на закрит балкон, на по-хладничко. От време на време торя с жълт кристалон.
Най-важното е да не загният, иначе са много лесни за гледане.
Тази година смятам да заложа на висящите петунии и дано си намеря калибрахое :stiskam: !
dal

Re: Петунии

Мнение от dal »

стана ми хубаво като прочетох, че все някъде някой е нетърпелив и ще сади вече петунии :dovolen:
и аз садя , правя си разни експерименти , но горещо препоръчвам тъмно лилавите петунии и снежнобелите -стабилни са , цъфтят много и с едно стригане август държат до късна есен...; от малките сортове на каскадната от опит съм си набелязала няколко цвята , дето стоят уникално в градината ; абе ще хвана утре да посея и аз :stiskam:
калибрахое -от сортови семена нямат ли? :dovolen:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Петунии

Мнение от vodo-leika »

Не, калибрахоето се размножавало само с резници - семена няма. Иначе аз сега се чудя също от къде да си намеря каскадни. Гледах в Стрелиция, че имат доста.
dal

Re: Петунии

Мнение от dal »

случвало се е да попадат семена в сандъците и да избие измежду сакъзите на следващата година.... :dovolen:
все пак мисля, че е подобно на петуниите и е изключено да го размножават единствено с резници....
дори върбинките , които се размножават успешно с резници ги продават и като избор на семена за посев...
р.р. ще потърся , заинтригува ме , аз съм купувала само готов разсад калибрахое ,има ги из албумите ми
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Петунии

Мнение от svetla06 »

И аз за такива като на Водолейчето говоря!
Пети, на ход си!
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Петунии

Мнение от Moria »

5ia написа:Мисля, че е време да сеем семенцата. На мен ще ми е за пръв път, и не знам откъде да се снабдя със семена с добра кълняемост.
Признавам, че хич нямаше да отворя темата,
ако не бях видяла че е започната от Петя. :shock:
Пете, това , че ще ти е за първи път оправдава нетърпението ти. ;) Таман да кажа:не се занимавай с глупости" :mrgreen: ама айде да не ти охлаждам Интусиазма.
Приемай предложението на Светла, после ще раздаваш разсад. :twisted:
Аз петуниии не се хващам да сея, още ми държат влага мулти-нищото и гранди -нищото, дето изкарах една година. :oops:
Ама хубаво, че ни подсещаш - иде време за сеене. :ieeee:
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Петунии

Мнение от vodo-leika »

dal написа:стана ми хубаво като прочетох, че все някъде някой е нетърпелив и ще сади вече петунии :dovolen:
и аз садя , правя си разни експерименти , но горещо препоръчвам тъмно лилавите петунии и снежнобелите -стабилни са , цъфтят много и с едно стригане август държат до късна есен...; от малките сортове на каскадната от опит съм си набелязала няколко цвята , дето стоят уникално в градината ; абе ще хвана утре да посея и аз :stiskam:
калибрахое -от сортови семена нямат ли? :dovolen:
Дал, страхотни цветя! :shock: :shock: Поздравления!
А можеш ли да ми кажеш тези кой точно вид са и ако помниш производителя?
Изображение
и тези в дъното?
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”