Новинки

Публикувай отговор
Аватар
eva
Виенско кафе
Мнения: 302
Регистриран на: Сеп 14, '12, 17:18

Re: Новинки

Мнение от eva »

Колкото повече чета и гледам цветята които представяш, толкова повече като онази реклама-Искам всичко :D :lol:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Новинки

Мнение от Миша »

Още една новинка,саксийната еуфорбия-изключително бързо растящо цвете,практически не боледува ,страда единствено от преовлажняване,подходящо както за сенчести места,така и за ярко слънце.На сянка расте по-рехаво,но е много подходящо в съчетания ,на слънце става гъсто ,компактно и расте много бързо .Отглежда се като еднвогодишно,за да презимува ,има нужда от доосветяване.

Изображение

Изображение

Много ми харесва в комбинации

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Новинки

Мнение от rumivarna »

И как ще се сдобием ние с този ефирен облак :potekoha: ? Искам го :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Новинки

Мнение от Миша »

rumivarna написа:И как ще се сдобием ние с този ефирен облак :potekoha: ? Искам го :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Разможавам го в момента :stiskam:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Новинки

Мнение от Di_Va »

Миша, можеш ли да споделиш на кои от твоите хубости можем да се надяваме? Аз лично старателно обгрижвам миналогодишните ниерембергии и се надявам да ги опазяи през лятото, защото наистина са чудесни цветя. Тази година ще се оглеждам за китки, здрави и устойчиви, теменужките явно не са за мен - акарясваха непрекъснато (тези на балкона - сигурно с нещо не можах им угодя), което оцеля го боднах на двора и вчера видях, че до кокиченцата имам цъфнали теменужки!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Новинки

Мнение от Миша »

Не си нацелила момента на пръскане на каскадните теменужки,пръскат се при първи признаци за наличие на акари,пръскаш с Нисоран,действие около един месец,след месец повтаряш,като позахладнее акарите намаляват жизнеността си .

На въпроса за разсадите -доста неща съм приготвила ,дай Боже всичко да стане :stiskam: Ще има от кампанулената фацелия,от каскадните кученца,от новите кученца Туини,от мадам Бътерфлай,ниерембергии,различни диасции,няколко вида лобелии, новите сортове алисум,брахикомета,каскадни теменужки -дребни и по-едри,няколко сорта ,линарии,каскадни мимулоси ,по-интересни циганчета,петунии-избирала съм бързо възстановяващи се сортове ,както и такива с по-нестандартна окраска, "марковите" софистики,дебаноар,черните петунийки,жълти,зелено-жълти,супер каскадните и т.нат .Имам и няколко вида тревички за аранжировка,дихондри,глехоми,златистата лизимахия и още няколко зеленийки за допълване на композиции.За сега толкова :angelche: ,другите нещица са в процес на сеитба :stiskam:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Новинки

Мнение от дара »

Леле,Миша,за какво ми бяха тези семена. :D
Аз искам от всички твои растения,миналата година бяха страхотни.
Чакам с нетърпение момента ,когато ще ги предложиш и стискам палци всичко да е наред :stiskam: :tzvetentze:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Новинки

Мнение от Di_Va »

Присъединявам се към Дара! Мише, мила, `що по-рано не съобщи тез благи вести, та да спестим на теб - броенета на семчици, а на нас(на мен поне)- злощастни опити със същите? :?: :dovolen:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Новинки

Мнение от Миша »

А къде ще останат радините вълнения от избирането на семенца,чакането Миша да ги преброи :mrgreen: ,тръпката да отгледаш нещо от семенце,да си представиш как от този хилав дребосък ще цъфне чудно цветенце :D Харесвам поръчките за семенца,толкова емоции има в тях ,и толкова мечти :tzvetoman: :liubov:

А сега да се върна към темата .
Представям ви едно гостенче от сухите и полусухи месности на Австралия ,миналата година за първи път го пробвах,естествено много устойчиво на засушаване и много интересно,с хубава лъскава розетка и интересни съцветия .Сях го късно,края на май,цъфна към края на юли ,цъфтя до края на ноември,когато го орязах и изсуших цветовете за сухи букети .До тогава първите цветове изобщо не прецъфтяха,а излизаха все нови и нови .На него съм качвала снимка в темата за семената,така че мога да ви покажа как изглеждаше при мен,тук още е невзрачно,цветовете не са се отворили съвсем,после наедряват и стават доста по-гъсти.Аз го гледах само в саксия ,но можело да се гледа и в градината,стига почвата да не подгизва,прекомерната влага му пречи.

Птилотус Джой
Малко информация-Птилотусите се отнасят към семейство Амарантови,известни с многобройни декоративни растения с красиви съцветия.Птилотусът е ендемит,дивият вид е разпространен в Австралия,на о-в Тасмания,Флорес и Тимор ,аборигените го наричат Mulla Mulla .Съществуват около 100 вида птилотуса,повечето многогодишни полухрасти с гъсти,ярко оцветени конични съцветия,заради тези съцветия не рядко ги наричат котешка опашка.Цветовете могат да бъдат от ярко розови до лилави,има и сортове с бяло-жълти цветаве.Диаметърът на цвета е от 5 до 15 см.Размножава се основно със семена.

Изображение

Изображение

И моето птилотусче :oops: ,преди да се разтвори напълно ,не е толкова пищно като тези от снимките,но тук все още е на пъпки и пак беше много интересно,жалко,че нямам по-късни снимки,става много гъсто ,това са първите цветове,те така и не прецъфтяха,а в пазвите на листенцата избиваха все нови и нови цветове

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Новинки

Мнение от дара »

:potekoha: :potekoha: :potekoha: :o
Миша,истинска фея на цветята си :tzvetentze: :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”