Бакопа

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Бакопа

Мнение от vodo-leika »

Търсих, но не намерих такава тема.
Та, върти ми се из главата една комбинация с въпросното цвеке и петунии. В нета обаче намирам само рекламни снимки, а те често се различават от реалния ефект. Някой гледал ли е и дали случайно има "автентични" :D снимки? :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Бакопа

Мнение от calico »

vodo-leika написа:Търсих, но не намерих такава тема.
Та, върти ми се из главата една комбинация с въпросното цвеке и петунии. В нета обаче намирам само рекламни снимки, а те често се различават от реалния ефект. Някой гледал ли е и дали случайно има "автентични" :D снимки? :nod:

Гледах бакопа. преди три четири години.
това е снимка на прибрана да зимува
Изображение

много благодатно цвете, харесвам ги и не знам защо не го гледам вече :hmmm: ще взема да си купя тази година, бързо расте и много цъфти
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Бакопа

Мнение от tsvetina »

Купувам си бакопа всяка година. :nod: Расте бързо, при мен става доста по-дълга от петуниите. Най-много съм доволна от цъфтящата в бяло. Голяма красота е цяло лято. Мисля пак да си купя. Една зима успях да я опазя и на следващата мина метър - голяма красота беше, но снимки нямам. Единствените, на които се вижда, са отново стари, но други нямам.Бакопата е на дървената колона /Не обръщай внимание на цветния кич :oops: -запълвам празните места най- вече с едногодишни, докато се чудя как точно искам да ми изглежда това място...и така вече няколко години :oops: /
Изображение Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Бакопа

Мнение от calico »

т.н. от теб цветен кич много ми харесва :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Бакопа

Мнение от tsvetina »

Благодаря, Калико :tzeluvka: , ама това безредие е пред къщи и хич не е добре. Там искам след време да има рози и вечнозелени, но още се чудя за форма и цвят. Май трябва в темата за градините да помоля за съвет :nod:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Бакопа

Мнение от calico »

тези миксбордери са страхотни, явно ти се отдават.
на твое място само на ъглите дето са туфите тагетес бих сложила някакви ниски почвопокривни рози, и бих заменила грамофончето с клематиси.
и като усъвършенстваш миксбордера ще е просто фантастично :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Бакопа

Мнение от secret_rose »

Много ти е хубаво местенцето, Цветина... :tzvetentze:
denitsavm

Re: Бакопа

Мнение от denitsavm »

И на мен много ми харесва микса :daaa: , но разбирам и желанието за промяна или за по-"стилно" кътче .... промените са хубаво нещо :dovolen:
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Бакопа

Мнение от tsvetina »

Много сте мили, наистина :liubov: :tzeluvka: Ама....там има всичко - далии, маргарити, рози, хризантеми, рицин :oops: , юка,петунии и какво ли още не...Това, което му липсва, е стил, :nod: затова го нарекох цветен кич. Градината я обработвам от 2009, заварих само 3-4 рози Куин Елизабет и много лалета и желанието ми беше да има много цвят и зеленина. Снимките са от следващото лято - първо след големите ремонти по къщата.
П.П. И тъй като за първи път май спамя :oops: , моля да ми кажете къде, в коя тема/градини, миксбордери?/, да си преместя въпроса за оформлението на това място, защото вече 5-то лято иде, а аз явно не мога да се справя сама...ама с ваша помощ - всичко става, знам :tzvetentze: /Нова тема не искам да отварям, че да не "разводнявам" форума :oops: /
dal

Re: Бакопа

Мнение от dal »

твоята градина изобщо не е цветен кич и вземи си пусни тема
не за друго , ами ще се подредят мнения , идеи , ще можеш винаги да си погледнеш нещо -писано или снимково :tzvetentze:
ти можеш да композираш , определено и двора ти е много хубав :tzvetentze:

тук http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=49 , хайде , и изръчкай още снимки :D
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”