Пентас

Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Пентас

Мнение от Димана »

Нали мога да разчитам на теб за помощ със съвети,ако се наложи? Хората казват да не питаш старило,а патило. :dovolen:
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Пентас

Мнение от хортензия »

Семената на това цвете покриват ли се с пръст
когато се сеят или като петуниите се оставят с найлонче
отгоре?
sasha

Re: Пентас

Мнение от sasha »

Бясна съм! Днес бях в София и на пазара Красно село/как няма да влезна/ отидох в Стрелиция. Една г-жа ми продаде Пентас за външно растение, като се закле, че това е истина, защото как щяла да ме излъже...Не става дума за някакви си 6.50, но така и не можах да свикна с мисълта, че някой така безобразно лъже. Да беше ми поискала тези пари, да й ги дам.Та искам да кажа: В СТРЕЛИЦИЯ ЛЪЖАТ БЕЗОБРАЗНО И НАГЛО
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Пентас

Мнение от Димана »

sasha написа:Бясна съм! Днес бях в София и на пазара Красно село/как няма да влезна/ отидох в Стрелиция. Една г-жа ми продаде Пентас за външно растение, като се закле, че това е истина, защото как щяла да ме излъже...Не става дума за някакви си 6.50, но така и не можах да свикна с мисълта, че някой така безобразно лъже. Да беше ми поискала тези пари, да й ги дам.Та искам да кажа: В СТРЕЛИЦИЯ ЛЪЖАТ БЕЗОБРАЗНО И НАГЛО
:D Саше, мила! Мен една убостница се опита да ме убеди за същото, ама като видя снизходителната ми усмивка се отказа. Явно разбра, че знам за що иде реч. :nod: Тъй като не успях да отгледам пентас от семена, бях решила да си го взема направо готов. ОбачИ, она ме грабнА да ми обЯсни, че:"...аз си го имам у дома на двора и зимува, бе госпожо..." :snurd:
Иначе пък да се издам, че много обичам в градински центрове или разсадници да питам за работи дет ги зная. :hihihi: След това така се забавлявам на обърканите им обяснения. :srofl: Особено като се правят на компетентни. Накрая кат яхна метлата... :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Не съм гадна злобарка, но мисля, че щом като ще търгуваш с някаква стока, би трябвало да си много наясно с информацията за нея. В края на краищата вземаш от хората пари за това. :daaa:
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Пентас

Мнение от vivianna444 »

:D Диманче, добре се посмях :D
:gush:
Да си призная и аз използвам подобен подход ;)
Влизам в магазин или градински център, набелязвам си растение, за чието отглеждане знам достатъчно и задавам подвеждащ въпрос:
Например ако знам, че растението обича много слънце или иска доста водичка, питам дали ще вирее на сянка или на сухо :twisted: като ми отговорят с "да" - просто спирам да питам и най-често излизам. Те или нямат представа какво продават, или единствено се интересуват да ти пробутат една бройка нещо си :svekurva:
Ако пък нещо много ме е заинтригувало - ровя в нета или използвам жокер "обади се на приятел" :sgiggle:
Поне за мен това е най-лесния начин да разбера дали мога да имам доверие на търговеца... 8-)

Извинете ме за оф топика :tzvetentze:

Саше, наистина е вбесяващо като те подвеждат умишлено :svekurva:
:tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”