Високи саксии

Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Високи саксии

Мнение от Denis »

Всеки си чете ;) и си разбира нещата както си иска, според зависи ;) Изобщо не съм купувала кашпа от 100 лв. за чимшир точно, а защото има някаква друга стойност като изработка, визия -всеки си има разбирания за естетика- и какво да обяснявам
А иначе бих сложила и чимшир, и бръшлян, и бурен в саксия, кашпа не за 100, ами и за 200лв/стига като съм решила да мога да си го позволя/, защото това което ме интересува и ми харесва е общото въздействие и красота, според моите си разбирания за естетика и как се вписват в общия стил и ... И и зобщо за мен въпроса не опира само до финанси, а като възпрятие и не ми се пише, защото отиваме в други теми най-вероятно.
А иначе, ако ще цветето да е много ценно и рядко скъпо и пр., ако е 20 на 20 ситнеж и разни др екстири, дето ще си ги гледам само аз, ако ще да е уникат от аукцион, в саксия 1м няма да го сложа, все едно дали е от 10 или от 100 лева, даже може в саксия и кашпа за 5лв да изглежда сто пъти по-добре.
Ама какво да се обяснявам, все тая. Като че ли най-скъпите рози ходим да си ги садим в Лозенец и в центъра до президенството, а другите по-така- след Околовръстното.
А кой е сноб и кой държи на цветята само, кой на саксиите само, кой и на двете само, кой на нещо друго си - преценки за други не правя, зная какво харесвам аз.
А това, че в скъпите саксии се слагали само ценни видове :hmmm:/значи неценните видове -кои са те-за кой-като пари, като друго :?: в пластмасовите кошчета по левче/ изобщо не е вярно-дори отречено поне в настоящия век-говоря като принцип изобщов широкия смисъл - модернизъм, минимализъм, еклектика, но прецизно подбрана и т.н.. Позволи ми да знам малко в повече за дизайна-е, вярно интериорния, но те като постулати нещата са си същите и доста свързани. В крайна сметка индивидуалния вкус и предпочитания са определящи. А те са различни.
Последно промяна от Denis на Юли 23, '11, 12:47, променено общо 2 пъти.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
denitsavm

Re: Високи саксии

Мнение от denitsavm »

Представям си, че Ралина иска нещо таковаИзображение
Или
Изображение
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Високи саксии

Мнение от ZAPLESKA »

важно е момичето какво иска, в случая тя си има някаква представа какво иска да постигне, и пита за по евтини материали, поне аз така я разбирам :hmmm: , ако влезне да доизясни идеята може пък да стане и в стил "направи си сам" :lol:
ИзображениеИзображениеИзображение
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Високи саксии

Мнение от naa »

В бриколаж има подобни саксии, сковани от дърво, в различни размери, има и високи саксии.
Те са във външната част на магазина, откъм паркинга и Люлин.

Но човек може и сам да си направи нещо такова, само че по-трудно.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Високи саксии

Мнение от Denis »

denitsavm написа:Представям си, че Ралина иска нещо таковаИзображение...
Точно тези имах предвид като написах
Denis написа:... Имам и 2бр.някакви метални черни -около 80см, но те пак са като кашпи-имат релси на 2 нива за поставяне на саксията-продаваха се без саксиите-пригодих нещо -навън са на сянка с импатиенси в момента, обаче при поливане и особено дъжд се пълнят с вода от пролуките и става-боклуци комари вода и пр.неприятности...

Изключително непрактични и вече 4-та година се чудя за какво да ги ползвам -за по-високите/мисля, че ги има в няколко размера в т.ч. и метър и над метър/ -това са кашпи без дренажни отвори-а мисля и дървените в Бриколаж-, а и всички над определена височина .Освен, ако не те безпокои, че трябва да се вади тежката саксия от кашпата, която да е точно по мярка и не са под навес, за да не се събира вода на дъното. Може би, ако са по-малки-да.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Високи саксии

Мнение от Таралас »

как да си направите лесно кашпа от парчета стиропор които са ви останали от ремонта.Бъдете креативни и мислете.Това е тайната за успеха която може да оключите в себе си.
Материали:

1.Няколко парчета стиропор
2.Лепило./хелми/
3.Боя/спрей/
4.4 големи пирона

Вече имаме материалите и може да се хващаме за работа.Взимаме парчетата стиропор и ги залепваме с лепилото едно за друго.След като изсъхне взимаме макетно ножче и заобляме формите докато получим форма която да ни хареса.Работете по уверено с ножа и отнемайте без да се притеснявате от стиропора.После към всяка страна забийте пироните за здравина.След като сте направили някаква форма е време и за пиротехниката.Ако имате малка газова горелка ще ви свърши чудесна работа.Запалваме горелката и почваме да гориме формата на кашпата която преди това вече сме оформили с ножа.Целия процес ви го доверявам защото вие сами трябва да усещате формата която се получава от изгореното./виж снимката/ Внимавайте само да не се запалите.И така вече имаме опушен и на места черен стиропор,но във форма която е близка на камък.Време е за боя.Взимаме спрея разклащаме го да чуем топчето /то е да разбива боята/ и започваме да боядисваме докато покрием изгорялото.Браво!Много добре се справихте!Имате си кашпа на която да се радвате.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Как да си направим голяма кашпа или саксия.
Материали:
* 2 блокчета газобетон и една половинка.
* Теракол
* 8 Винта по 10 см.
* Ц-200 лепило.
Разрежете газобетона наполовина и слепете четирите половини една за друга с теракол който сте смесили с лепилото.
Изображение
Изображение
Изображение
Дупката която ще се получи я запълнете с парче от половинката която остане. След това нарисувайте как ще изглеждат камъните и започнете да дялате с длето.След това завийте по два болта на всяка снадка за по здраво. /виж снимката/ Като завършите с дялането, импрегнирайте с Ц-200 ЛЕПИЛО.След това боядисайте вашата кашпа в цвят който на вас ви харесва и сте готови да засадите любимия си фикус.Не забравяйте,че това което ще направите е уникално и съседа няма да може да го намери в близкия магазин.Така ,че вие ще има с какво да се похвалите пред приятели.А, съседа просто го почерпете едно малко и ако заслужава може да го открехнете за тайната.Браво!!Вие се справихте много добре!!!Успех!!
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Високи саксии

Мнение от DarinaN »

Ц - 200 няма ли да предаде четата :hmmm: водоразтворимо е , ще има ли допир с вода ?
що пък да не си дялнеш кашпата от ... две блокчета или пясъчник ?
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
simira
Виенско кафе
Мнения: 403
Регистриран на: Мар 31, '10, 21:04

Re: Високи саксии

Мнение от simira »

От толкова много растентия - как така се спря на тоя чемшир? Помисли за бидони, има всякакви на приемливи цени ,бели ,сини зелени квадратни ,кръгли ...Чемшира е селско цвете ..от какъв зор ще го хакнеш на терасата .
Трябва да си пенсионерка .Виж та си харесай нещо по изчанчено а тоя чемшир му дай вятъра.
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Re: Високи саксии

Мнение от Neli »

Аз мисля , че не трябва да налагаме мнението и вкуса си на друг , защото няма гаранция ,че е най-правилното. Защо трябва да харесваме всички едно и също? Мисля, че доста грубо звучи "пенсионерка" . Познавам пенсионерки, които отглеждат чудесни цветя , а за градините им мога само да мечтая
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Високи саксии

Мнение от naa »

Мисля, че идеята за високи саксии е чудесна. Тя позволява на растението да развие значителна коренова система.

Аз също смятам да направя такова нещо за терасата на дъщеря ми. В двата края да има големи и високи кашпи, в които да сложим по една безбодилеста роза Зефирин Друен за хоризонтално увиване по парапета.

Дълбочината от един метър е идеална за таЯ цел.

И за чимшира ще има място - розата ще влече, а той ще си седи в саксията.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”