Бегония

Публикувай отговор
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Бегония

Мнение от макс »

Руме прекрасни са :D :potekoha:
rumeto
Двойно кафе
Мнения: 192
Регистриран на: Фев 1, '13, 23:07
Местоположение: София

Re: Бегония

Мнение от rumeto »

Ето на тази снимка от миналата година, зимувала на светло и топло не и окапаха листата и стана такава.Издължи се много.Беше наистина прелест.И сега си е хубава. Изображение
Аватар
silviia
Виенско кафе
Мнения: 369
Регистриран на: Яну 28, '11, 15:16

Re: Бегония

Мнение от silviia »

rumeto написа:Ето на тази снимка от миналата година, зимувала на светло и топло не и окапаха листата и стана такава.Издължи се много.Беше наистина прелест.И сега си е хубава. Изображение
красота,браво Руми :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:
http://miranimashek.com/_ph/35/2/779722759.gif" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Бегония

Мнение от Миша »

Tanya_Z написа:Здравейте, срам ме е от това, което ще покажа, затова след като ми начукате канчето, моля модератор да изтрие постовете да не грозят прекрасната тема.
Снимка от 30.06.2015
Изображение
Червената горе я купих с един напъпил цвят, а двете отстрани са от грудки Бегония Picotee Yellow/Red, посадени на 09.05.2015.
Също от грудка Бегония Double Red е в малката синя саксия на следващата снимка.
Изображение.
Терасата е южна, но синята саксия е на перваза на прозореца на 100% сянка, висящите ги огрява слънцето от 18 часа до залез.
Мерак имах голям! Гледах вашите снимки, размечтала се бях за едни водопади от цвят като вашите...
Поливам всеки ден, торя с комбиниран течен за цъфтящи, пръскала съм с разреден БИ 58.
И сега моля за диагноза, ако не на цветята, то на цветарката!
Удавих ли ги? Преторих ли ги? Или нещо се разболяха все пак? Или всичко това заедно? А спасение има ли? По терасата има и други и май и хортензията ми е тръгнала по същия път.
Предварително Ви благодаря!
Снимки от тази сутрин
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Преторяване и преполиване ,не виждам защо трябва да се пръска с Би 58
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Бегония

Мнение от bibi »

Изображение
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Бегония

Мнение от greeneyed »

Ооооооо, Биби, това е прелест! :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
rumeto
Двойно кафе
Мнения: 192
Регистриран на: Фев 1, '13, 23:07
Местоположение: София

Re: Бегония

Мнение от rumeto »

Биби, чудесна ти е бегонията.Браво.
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Бегония

Мнение от muny7 »

Чудя се тези бегонии могат ли да се размножът от чепка ? Никъде не видях име на саксията :hmmm: мисля, че не са грудкови, защото им се вижда "чорапчето" което ще трябва да махна ( а то е толкова малко, че как ще събере грудка :hmmm: ). Снимките са зле и ако не става ясно ще снимам утре на светло :daaa:
Само да добавя жокер има и червени и бели и едни такива "двуцветни " оранжево-зелени всичките са кичести.

Изображение

Изображение
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
denitsavm

Re: Бегония

Мнение от denitsavm »

Begonia elatior

Тези бегонии са от масовото коледно производство. Нетрайни са по принцип. Сега не махай нищо, ако те е страх от загниване, пробвай с пръст да поразкъсаш чорапчето и толкова. Защото пресадиш ли я сега и по време на цъфтеж, и зимата, шанса да я умориш вместо да помогнеш е по-голям. Като се аклиматизира, прецъфти и видиш наченки на нов растеж тогава пресаждай.

Могат да се размножават с връхни резници, директно посадени в торф и с парник отгоре, също и с листо /най-добре при мен е ставало с листо с къса дръжка, около 2-3 см., заравям дръжката в почвата, а листото стои непосредствено върху почвата/ Някъде имаше и една картинка на листен резник от бегонии, пак така засадедено в почвата, освен това се правят напречни разрези на основните жилки на самото листо, което лежи върху почвата и върху дупките се посипва лекичко торф и пак парник. Така на всяка дупка се образуват коренчета и тръгва ново растение, вкл. и от дръжката - това също съм пробвала и става, важно е да се поддържа постоянна влажност, но в никакъв случай преполяно!, пиша торф, но масово ползват пясък или песъчлива почва, както ти е удобно, въпроса е да е въздухопропускливо, рохкаво и да не задържа вода

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Бегония

Мнение от muny7 »

:gush: Благодаря ти Дени :tzeluvka: супер изчерпателна информация ! Питам за азмножаването, защото като махнах опаковката :o О, небеса ! Вътре беше гмеш чупих, рязах, махах и по едно време си викам аз добре махам, ама махам и тук таме здраво дали пък не става за размножаване ? И то верно ставало, обаче аз ги изхвърлих докато те прочета :snif: . Нищо ще има други надявам се :stiskam:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”