Алтернатива на петуниите

Публикувай отговор
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от Виола »

Аз ще ги заменя с калибрахое, лобелия, шизантус, латинки и салвия. Чудя се дали да не пробвам и диасция.
denitsavm

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от denitsavm »

Пробвай диасцията задължително :daaa: Миналата година от Цветната ви пролет си взех една, не спря да ме радва докато не я наваля снега /щях да я прибирам, но се отплеснах :eeeh: /. Прекрасно, свръх цъфтежно и акарите не го изядоха :dovolen:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от Роза1924 »

Дени, колко корена от диасцията са нужни за едно сандъче? То много красивичко това :dovolen: И дано се намира де - Мишааааа?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от Миша »

Роза1924 написа:Дени, колко корена от диасцията са нужни за едно сандъче? То много красивичко това :dovolen: И дано се намира де - Мишааааа?
Един корен става широк около 30 см ,ако се тори добре и малко повече,не слагайте на гъсто коренчетата,за да имат възможност да се развият добре.
Моите са сорт Diascia Diamonte , Lavender Pink и Coral Rose ,издържат до -3 градуса ,има и няколко вида дисции,които успяват да презимуват и при нашите зими ,правят огромни нежни непрекъснато цъфтящи туфички .Саксийните диасции имат нужда от периодично подрязване,за да се стимулира нов цъфтеж
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
denitsavm

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от denitsavm »

Моята беше 1 коренче, в големичка саксия с 3 лилиума и 1 висящ седум - така се оплетоха красиво Изображение Изображение
Антонова
Кафе с мляко
Мнения: 203
Регистриран на: Ное 28, '11, 19:00

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от Антонова »

Някой може ли да каже къде във Варна може да се намерят семена на диасция и бакопа?
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от Виола »

Дени, убеди ме. :tzeluvka: :gush: Ще взема задължително диасция. На слънце ли се гледа? А как се полива - обилно, умерено?
denitsavm

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от denitsavm »

Аз нищо не поливам умерено :oops: С маркуча, когато поливам градината понякога и отделно, но все не се грижа добре за саксиите :oops: Щом оживя, значи е лесна :D
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от Виола »

Ок. :D :daaa: Мерси. :gush:
Аватар
roritka
Кафе с мляко
Мнения: 231
Регистриран на: Май 18, '12, 23:43
Местоположение: Бургас

Re: Алтернатива на петуниите

Мнение от roritka »

:cry: Аз за първи път реших да пробвам (малко късно се сетих, но...) с калибрахое, лобелия и диасция, търсих в Бриколаж, Баумакс, няколко магазинчета, които продават сортови семена и никъде няма :snif: Някой може ли да помогне :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”