Сакъзи, насам! :)

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от greeneyed »

Страхотни, много красиви, bibi))))))))))) :daaa:
Моите не могат да иззимуват и все започвам от разсади.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Еличка »

Деси Стоянова написа: Юни 14, '18, 11:03 Здравейте любители на сакъзчета!За втора година се опитвам да отглеждам от тези красиви цветя,но нещо не ми се получава.Миналата година година някъде юли месец направо изсъхнаха,като след търсене в интернет установих,че се е получило от преполиване.Тази година си взех нови,за сега се развиват добре,има много цвят,но от няколко дни забелязвам,че отново започват да съхнат листата.
А според мен е корково вдървяване. Вината (ако е така) не е твоя! Много от големите разсадници предлагат разсада в това състояние. Например Разцвет - Стара Загора. Ако е техен.... :ufff:... спасение няма.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
angelss
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Юни 19, '18, 09:08

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от angelss »

Имам един лаишки въпрос - прецъфтелите цветове на сакъзчето само цвета ли се отстранява или цялата клонка (дръжка) на която се намират цветовете?
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Неделя »

а
angelss написа: Юни 19, '18, 09:10 Имам един лаишки въпрос - прецъфтелите цветове на сакъзчето само цвета ли се отстранява или цялата клонка (дръжка) на която се намират цветовете?
Аз отстранявам цветчето с дръжката, до основата, до възелчето с листенцето
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Миша »

Еличка написа: Юни 14, '18, 19:50
Деси Стоянова написа: Юни 14, '18, 11:03 Здравейте любители на сакъзчета!За втора година се опитвам да отглеждам от тези красиви цветя,но нещо не ми се получава.Миналата година година някъде юли месец направо изсъхнаха,като след търсене в интернет установих,че се е получило от преполиване.Тази година си взех нови,за сега се развиват добре,има много цвят,но от няколко дни забелязвам,че отново започват да съхнат листата.
А според мен е корково вдървяване. Вината (ако е така) не е твоя! Много от големите разсадници предлагат разсада в това състояние. Например Разцвет - Стара Загора. Ако е техен.... :ufff:... спасение няма.
Деси Стоянова написа: Юни 14, '18, 11:03 Здравейте любители на сакъзчета!За втора година се опитвам да отглеждам от тези красиви цветя,но нещо не ми се получава.Миналата година година някъде юли месец направо изсъхнаха,като след търсене в интернет установих,че се е получило от преполиване.Тази година си взех нови,за сега се развиват добре,има много цвят,но от няколко дни забелязвам,че отново започват да съхнат листата.Прилагам няколко снимки,ще се радвам да споделите мнения от какво може да е.Благодаря предварително.ИзображениеИзображениеИзображениеhttp://prikachi.com/images/543/9348543K.jpg][/img]
Не, това не е болест, това е едема, физиологично е, с подобряване на условията растенията го преодоляват
Получава се при нарушен воден баланс,избягват се причините за появата ,едема се появява,когато растението не може да освобождава достатъчно влага чрез листата,получава се свръхналягане върху клетките ,засегнатите участъци стават грапави и понякога напукани.Причина може да е всичко,влажна среда,недобър дренаж,незадоволително РН,преторяване с азот,липса на калий и калций ,недостатъчно проветряване ,голяма температурна разлика между дневните и нощни температури и т.нат.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от greeneyed »

Купено за "специален сорт" :lol: 8-) , стъблата не са с колена и да висят артистично, ами падат хоризонтално :hmmm: Аз си го харесвам де.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от маргото »

Изображение

Изображение
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Албена »

Крокодилът! И въобще да не цъфне ,пак ще ми е любимец! :liubov2: Вижте как са се оцветили листата според броя на слънчевите бани! ;)

Изображение
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от mileni »

Албенка, чудни листа :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Сакъзи, насам! :)

Мнение от Kaira »

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”