петунии и калибрахое - снимките

Публикувай отговор
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: петунии и калибрахое - снимките

Мнение от valichka »

Пак аз, с моя пропищян разсад, чак не ми се вярва какво сътвориха двете ми леви ръчички! :ieeemyzh: :ieeee: Изображение
silvia
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Фев 26, '16, 14:47
Местоположение: Шумен

Re: петунии и калибрахое - снимките

Мнение от silvia »

Здравейте! Имам проблем с петуниите. Втора саксия вече загива. Листата им клюмват и след това умират. Не виждам акари, но ги пръсках с нисорал и топсин, полях и с топсин, но няма полза. Помагайте!
Изображение
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 612 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: петунии и калибрахое - снимките

Мнение от мечтица »

Изображение Моите петунии от семената на Ball. Изображение Изображение ИзображениеИзображение Изображение Изображение Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: петунии и калибрахое - снимките

Мнение от boggy »

Петуниите ми умират май :( Дайде съвет какво да направя ... пожълтяват листатата, не нарастват...не цъфтят вече :(
може ли да е от силното слънце, тъй като са на южната тераса и ги пече по цял ден?Торя ги ...
Каква може да е причината незнам :( а вървяха много добре :ufff:
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: петунии и калибрахое - снимките

Мнение от daxc »

silvia написа:Здравейте! Имам проблем с петуниите. Втора саксия вече загива. Листата им клюмват и след това умират. Не виждам акари, но ги пръсках с нисорал и топсин, полях и с топсин, но няма полза. Помагайте!
Изображение
Струва ми се, че цветето има недостиг на вода. Колко често поливаш и в какво количество?
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: петунии и калибрахое - снимките

Мнение от daxc »

boggy написа:Петуниите ми умират май :( Дайде съвет какво да направя ... пожълтяват листатата, не нарастват...не цъфтят вече :(
може ли да е от силното слънце, тъй като са на южната тераса и ги пече по цял ден?Торя ги ...
Каква може да е причината незнам :( а вървяха много добре :ufff:
Има много по-разбиращи от мен в този форум, но според мен причината за пожълтяване на листата може да е от много причини:
Много вода
Поливане през деня и след това се оманосват
Неподходяща тор
Преторяване и др.

Имаше тема във форума където се посочваше, че една от причините за пожълтяване е липса на определен минерал, който следва да се набави с тор с подходяща формула.

Южното изложение не е пречка за правилното развитие на петуниите. Моите петунии са на изцяло южно изложение и имам наблюдение, че слънцето им се отразява добре.
silvia
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Фев 26, '16, 14:47
Местоположение: Шумен

Re: петунии и калибрахое - снимките

Мнение от silvia »

daxc написа:
silvia написа:Здравейте! Имам проблем с петуниите. Втора саксия вече загива. Листата им клюмват и след това умират. Не виждам акари, но ги пръсках с нисорал и топсин, полях и с топсин, но няма полза. Помагайте!
Изображение
Струва ми се, че цветето има недостиг на вода. Колко често поливаш и в какво количество?
Поливам всяка вечер по 200 мл. приблизително на саксия, не е недостиг.
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: петунии и калибрахое - снимките

Мнение от daxc »

Всеки сам преценява как да си гледа цветята.
Мисля, че 200 мл. са малко.
Аз на моите висящи саксии ( които са същите като тази която си снимала ) , всяка вечер наливам 800 мл. вода. Цветята са ми на изцяло южно изложение.
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: петунии и калибрахое - снимките

Мнение от ninkatatata »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
красилия
Kъсо кафе
Мнения: 52
Регистриран на: Юни 6, '16, 23:57

Re: петунии и калибрахое - снимките

Мнение от красилия »

страхотни красоти имате чак се чудех дали да се излагам със снимки и аз но все пак реших се Изображение Изображение Изображение Изображение
Умният човек говори тихо,за да бъде разбран.Глупавият - вика ,за да бъде чут!
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”