Декоративно зеле

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Декоративно зеле

Мнение от Миша »

Нищо няма да направиш като ги сееш септември.Имаш десетина дни,докато никнат,после месец,докато станат готови за разсаждане,още десетина дни,докато се прихванат,и поне месец,докато оформят хубава зелка,която да се оцвети ,когато настъпят студовете.Това,дали се влачи или не,зависи от сорта,не от късното засяване,а оцветяването става само при къс ден,това е имала предвид жената,като е казала,че са растения на късия ден.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Декоративно зеле

Мнение от Миша »

Нищо няма да направиш като ги сееш септември.Имаш десетина дни,докато никнат,после месец,докато станат готови за разсаждане,още десетина дни,докато се прихванат,и поне месец,докато оформят хубава зелка,която да се оцвети ,когато настъпят студовете.Това,дали се влачи или не,зависи от сорта,не от късното засяване,а оцветяването става само при къс ден,това е имала предвид жената,като е казала,че са растения на късия ден.А репичките си правят главички и при 40 градуса,ако не вярваш,заповядай при мен през лятото,ще опиташ по-крехки репички дори от пролетните :D
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Декоративно зеле

Мнение от ljuboznatelna »

Ами щом е така, няма защо да те посещавам, направо ще сея и лятото репички :dovolen:
А вярно, че съм виждала да продават и декоративно зеле на дръжка,за букет, как я крепят тази дръжка обаче докато расте, не знам :D
denitsavm

Re: Декоративно зеле

Мнение от denitsavm »

Дръжките са доста твърди, но пък им трябва опора, за да дава насока, иначе са полегнали...
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”