Декоративно зеле

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Декоративно зеле

Мнение от vodo-leika »

Не зная за сандъче или градинско е, но отварям темата тук. След снимките в темата за комбинациите - искаааам! :potekoha:
Та някой гледа ли - къде, как, от какво? Видях, че се продават семена, чудя се дали стават?
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: декоративно зеле

Мнение от orkud »

Почти не пропускам да взема семена и досега не съм успяла да направя разсад. Не претендирам, че съм майстор, но ги сях отвити, завити,на тъмно, на светло и нищоооо. Голям съм карък, а така ги харесвам :snif:
За подкокоросване
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от orkud на Окт 12, '10, 20:00, променено общо 1 път.
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: декоративно зеле

Мнение от nadetoabromova »

Аз също сях семена микс две години подред ...нъцки.Накрая си купих три разцветки бяха разкошни и така си умряха красиви не можах да ги опазя,желая ти късмет ако си се решила.
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: декоративно зеле

Мнение от vodo-leika »

А кога ги сяхте, къде ги гледахте? Къде зимуваха? :mrgreen:
denitsavm

Re: декоративно зеле

Мнение от denitsavm »

Моите ги сях юли началото, всичко покълна и ги разсаждах по градината. Утре ще потърся дали ги снимах - много са гадни. Нямат този къдрав компактен вид като по магазините, имат много дълги дръжки, на размер са колкото истинско зеле. Чак сега взеха да се оцветяват, тия дни четох, че студеното активирало оцветяването, ще станат наситен цвят сигурно, но пък се напълниха с всякакви листни въшки, въпреки, че 2 пъти пръсках.
Иначе най-общо е студоустойчиво, двугодишно за съндъци и градини, на втората година семена прави и си се гледа вън, даже и в сандъче като е - като виолите
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: декоративно зеле

Мнение от nadetoabromova »

Те са абсолютно зимоустойчиви и се гледат на вън колкото по студено толкова са по красиви.Аз ги сях началото на юни но както казах нищо не покара,готовите които ги купих бяха три цвята страшно красиви издържаха до януари след това започнаха да падат най старите листа и останаха по един гол клон с няколко мижави листа на върха.Уж заспаха ама на другата есен не се събудиха...
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: декоративно зеле

Мнение от dal »

красиви са ,ама и през ума не ми е минало да ги гледам -на техните места по добре пет кълбета хризантеми и пет туфи астери за есен /късна есен , а зимата така или иначе не зеле , ами праз да набода-няма да се види у преспите...
зелетата съм ги виждала наредени в ленти на големи паркови пространства есен зима в анталия в хотелите на мястото на едногодишните , ама там е друга работата , идва форсирано къдраво компактно и примерно 10 цвята и ефектът е хубав като ги наредят;
па тука , влагата го съсипва , семена трудно избиват , накрая кал и студ и сняг и търси го ти ,зелето- къде е :hmmm:
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: декоративно зеле

Мнение от Снежи »

dal написа:красиви са ,ама и през ума не ми е минало да ги гледам -на техните места по добре пет кълбета хризантеми и пет туфи астери за есен /късна есен , а зимата така или иначе не зеле , ами праз да набода-няма да се види у преспите...
зелетата съм ги виждала наредени в ленти на големи паркови пространства есен зима в анталия в хотелите на мястото на едногодишните , ама там е друга работата , идва форсирано къдраво компактно и примерно 10 цвята и ефектът е хубав като ги наредят;
па тука , влагата го съсипва , семена трудно избиват , накрая кал и студ и сняг и търси го ти ,зелето- къде е :hmmm:
:lol: :lol: :lol: Както винаги Дал набързичко охлади страстите :lol: :lol: :lol:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: декоративно зеле

Мнение от dal »

е , то по южна българия може и друго да е , и да е по успешно и ефектно , аз казвам за нашите ловни полета какво се случва.... :D
ако някой покаже наредена лента , ще му се израдвам диво! :tzvetentze:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: декоративно зеле

Мнение от Moria »

Тази година за първи път сях зелки, три сорта, от сортови семена.
Беше някъде през май :hmmm: . Зарових се да чета по форумите, масово народа пишеше че не покълват Е, отчаянието ме държа само два дни, защото точно за толкова покълнаха на 100% почти. И после бързичко нарастват. Забавно е. Мисля даже си направих снимки , ама и до днес ме е домързяло да ги кача в албум. :oops:
Оцеляха ми няколко зелки и сега са навън в сандъците, но нищо общо с тия компактни зелета на картинките. :hmmmmmm:
В събота ще се постарая да снимам да видите за какво иде реч. :mrgreen: Моите още не са започнали да се оцветяват.

п.с.-декоративните също ставали за ядене, така че ако ми писне да ги гледам тия парцалки, ще отидат в салатата.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”