Цветни комбинации за сандъчета

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от Миша »

rumivarna написа:Страхотни идеи от последното клипче :daaa: Мише, къде ги откриваш тези красоти? Сега остава и да ми посочите каскадни цветя издържащи на силно слънце и поне 35 градуса жеги. Опитах с висящи бегонии, но слънцето ги свари :cry: Петуниите дали ще издържат на това пържене? :hmmm:
Галя е виновна :liubov: ,аз само взех името и го курдисах в ю-туба :D

Петуниите ще издържат,но само в големи саксии,хич не ги мъчете в малки.Ниерембергията,санвиталията ,диасцията,биденса гарантирано издържат на жеги,но пак в големи саксии,и много вода .

Замислям се за онези баки за сладолед,помните ли ги,високи по метър ,здрави ,къде ли бихме намерили такива :hmmm: ,не за висящи кошници,а за цъфтящи стълбове на земята,при мен вятъра е много силен и не искам да рискувам да ми падне такова огромно нещо на главата,не ми се ще да се жертвам,пък било то и за такива красоти :lol: За сега мъж ми предложи канцеларските кошчета ,или някоя по-дълбока кофа,по-евтини са за пробата,с подсилени ръбчета са,така че може да издържат и окачване със синджири,а и цветята бързо биха ги покрили .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от Миша »

И понеже Гео вече ме нарече дяволче,хайде да ви подкокоросам още малко :angelche:


Не е многоцветна комбинация за сандъчета,но е много цветна :D
Изображение

Изображение

А ето и многоцветните,невероятна нежност и красота,от личен опит мога само да добавя,най-ароматното нещо,което съм сяла,въздухът около тях ухае на цъфнали горски теменужки :sheart:
Изображение

Изображение

Изображение


Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от rumivarna »

:potekoha: :potekoha: :shock:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от Миша »

rumivarna написа::potekoha: :potekoha: :shock:
Ти защо мислиш,че поръчвам каскадните теменужчета от всякъде,където видя семенца ,тези снимки ги гледам от миналата година :potekoha:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от rumivarna »

Разсада за тях не се ли прави от есента?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от Миша »

Дребноцветните сортове цъфтят цяло лято,затова разсад може да се прави по всяко време.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от rumivarna »

Това означава ли, че март мога да правя разсад? И кога да ги чакам да цъфнат? А със Слънчо в какви взаимоотношения са тези тенемушки красиви :hihihi:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от Миша »

Цъфват много бързо,растат много бързо.Не мога да ти кажа какво ще стане през лятото на припек,мога обаче да ти гарантирам,че това са изключително жилави растения,моите ги сях края на пролетта,после ги заразях,защото не очаквах да цъфнат скоро,поддържах ги едва живи,което означава засушаване до хербарий,после киснене,за да се съвземат,от тази процедура бяха тотално акарясали :oops: ,но пък цъфтяха :D ,чак началото на есента се смилих над тях и ги напръсках,почистих изсъхналите листа ,подхраних ги и започна луд растеж,ето ги след около месец,на живо изглеждат по-хубави и по-големи :dovolen: ,това са семената от Никис,професионалните силно се надявам да цъфтят по-обилно :stiskam:
Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от rumivarna »

На псевдо цветното изложение пролетта във Варна продаваха такива шаренки каскадни теменушки. Че май ги рекламираха и като ароматни и многогодишни. Много се чудех дали да си взема една за проба, но се отказах. Обикновено многото рекламирани екстри ме смущават :hmmmmmm: Сега съжалявам и ако видя другата пролет от тези прелести ще си взема 1-2 за проба, че си нямам много вяра :twisted: :lol: :mrgreen:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Цветни комбинации за сандъчета

Мнение от mileni »

Миша ,аз също си взех от Никис.Оцеляха ми само 5 коренчета.после уморих още 3.Няма смисъл ,да казвам ,колко им треперих цяло лято.никакви не цъфтяха :snif: Заедно с една петуния,ги бях сложила в кофа от сирене :D Нали очаквах ,да правят каскади :lol: сега ,есента изведнъж живнаха и са много хубаво нацъфтели.за съжаление ,нямам фото,да ги покажа.Как да ги опазя , зимата?Да внасям ли на хладно ,или що? :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”