Латинки в сандъци

Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Латинки в сандъци

Мнение от Satori »

Ето моите, вече зацъфтяха. От семена са. Не мога да ги снимам от външната страна на балкона, откъдето се вижда и повече цвят.

Изображение
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Латинки в сандъци

Мнение от lila »

Винаги съм харесвала латинките много :syes: Имат ли някакви особености при отглеждането в сандъче и изобщо ? Много свежо оранджУво :tzvetentze:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Латинки в сандъци

Мнение от Satori »

lila написа:Винаги съм харесвала латинките много :syes: Имат ли някакви особености при отглеждането в сандъче и изобщо ? Много свежо оранджУво :tzvetentze:
Ни-ка-кви особености. Красив, благодарен, цъфтящ бурен :lol:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Латинки в сандъци

Мнение от Satori »

lila написа:Винаги съм харесвала латинките много :syes: Имат ли някакви особености при отглеждането в сандъче и изобщо ? Много свежо оранджУво :tzvetentze:
Ни-ка-кви особености. Красив, благодарен, цъфтящ бурен :lol: Червеното е още по-красиво :nod:
Аватар
cherry_lady1984
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Дек 14, '10, 14:49

Re: Латинки в сандъци

Мнение от cherry_lady1984 »

аз вече две години садя лятото и мнението ми е че е по добре от разсад а не от семена.цъфти повече но жалкото е че са едногодишни.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Латинки в сандъци

Мнение от ravik »

Аз май не съм виждала латинки на разсад. :) Но иначе със семената сях 2-3 години, те са един огромни семена, като бобчета и са много лесни за завъждане. Бодеш където намериш и те си растат без проблем. Само поливане и торене им трябва. :nod:
И преди съм ги показвала, ама да ги сложа пак тук ;) моите латинки на терасите:
Изображение

Бях чела преди две неща, които при мен не са верни:
- латинките не търпяли торене - това абсолютно не е вярно. Моите латинки цъфтяха най-много след като ги наторя и намаляваха цъфтежа в периоди, когато поливах само с вода. Така че за мен изводът е, повече торене, повече цветове. Ествествено, в разумни граници. :nod:
- латинките не понасяли транспортиране. Поради тази причина се препоръчва не правенето на разсад и после местенето му, а засаждане на семената на постоянните им места. Първата година не го знаех това и наслагах семена в чашки. Нямах абсолютно никакъв проблем с преместването в сандъчетата, даже и на приятели раздадох разсад. :nod: Така че за мен това също не е вярно. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
cherry_lady1984
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Дек 14, '10, 14:49

Re: Латинки в сандъци

Мнение от cherry_lady1984 »

разсад има всяка пролет на женския пазар в софия.моето наблюдение е че от разсад цъфтят повече.
pepi
Kафенце
Мнения: 17
Регистриран на: Мар 19, '13, 22:14

Re: Латинки в сандъци

Мнение от pepi »

Аз си ги садя от семена направо в земята и стават.Тази година сам ги насадила в сандъчета да видим какво ще стане.
Аватар
deskata
Двойно кафе
Мнения: 161
Регистриран на: Фев 14, '13, 12:16
Местоположение: София

Re: Латинки в сандъци

Мнение от deskata »

Мога ли вече да засадя латинки от семки в сандъци навън?
mahisehar
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Окт 14, '13, 08:07

Re: Латинки в сандъци

Мнение от mahisehar »

Всъщност лавандулата е и доста непретенциозна, държи на суша, даже за саксия е по-добре да е по-суха, за да не прораства. Проблем обаче ще е зимуването... трябва си и студ и заспиване и може би е най-добре да си зимува на балкона и в голяма саксия, евентуално позавита и с много оскъдно зимно поливане... Напролет се реже и принципно тръгва късничко, към средата на май месец в моята градина.
There are many options are also available but no one is as efficient and professional as Pass4sure 642-974 is.more information visit main site HIPAA and also visit IIA and more visit this page Youtube ,Good Luck.
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”