Лобелия

Публикувай отговор
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Лобелия

Мнение от vodo-leika »

Възхищавам се на всички, отгледали лобелия от семена! Това за мен е висш пилотаж. Толкова нагъсто покарват и толкова лесно се гътват при пресаждане.
dal

Re: Лобелия

Мнение от dal »

лобелията никне добре , тази година май всички сме сели от лобелиите микс , защото навсякъде виждам освен светлосиньото и виолетови , лилави и по тъмносини и тук там-белички храстчета...
при мен изникнаха , оцеляха половината и по 3-4 ги набодох в пикиращите саксийки , сега не са много за показване , но ще ги снимам утре , имат някакъв цъфтеж там , шаренки ; има самозасети сини от миналата година... :tzvetentze:
комбинация с тагетис си е класика , ама като има охлюви вълча порода ...па как го ядат този миризлив тагетис... :lol:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Лобелия

Мнение от Moria »

dal написа:
комбинация с тагетис си е класика , ама като има охлюви вълча порода ...па как го ядат този миризлив тагетис... :lol:
Акарите тоже, специално в балконски условия. Така че Равик понаглеждай го твоя. :twisted:
Изображение
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Лобелия

Мнение от ravik »

Moria написа:
dal написа:
комбинация с тагетис си е класика , ама като има охлюви вълча порода ...па как го ядат този миризлив тагетис... :lol:
Акарите тоже, специално в балконски условия. Така че Равик понаглеждай го твоя. :twisted:
Ааа, никакви такива не щем. 8-) Аз засадих още едно сандъче с тагетес и лобелия. Ако по-навреме си бях взела почва, щяха да са три, ама то има време. :D
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лобелия

Мнение от calico »

моля някой експерт по лобелията да ми каже дали е врме да изнасям едно сандъче навен, то цялото е от самосем, някои вече са пред цъфтеж, някои са дребни(май искат прореждане)
и също имам една саксия която така и не спря зимата да цъфти, (в остъкление) , дали да я вадя вече навън? :hmmm: :hmmm: :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Лобелия

Мнение от dal »

аз не съм експерт по лобелията , ама смело изкарвай навън :D :stiskam:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лобелия

Мнение от calico »

dal написа:аз не съм експерт по лобелията , ама смело изкарвай навън :D :stiskam:

разчитам на теб, вадя ги навън :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Лобелия

Мнение от johnstalker »

calico написа:
dal написа:аз не съм експерт по лобелията , ама смело изкарвай навън :D :stiskam:

разчитам на теб, вадя ги навън :daaa:
И ги варди поне десетина дена от слънцето, да се адапритат ако са били на тъмно. ;)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лобелия

Мнение от calico »

Джони, не бяха на тъмно, напротив. дори саксията която цъфтя непрекъснато е на южното стъкло на остъклена веранда, доста пек вижда.
ама ще ги сложа нейде на сянка, благодаря...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Лобелия

Мнение от johnstalker »

calico написа:Джони, не бяха на тъмно, напротив. дори саксията която цъфтя непрекъснато е на южното стъкло на остъклена веранда, доста пек вижда.
ама ще ги сложа нейде на сянка, благодаря...
Имах предвид, ако са зимували като нашите в мазето на тъмно.. щом са били на южно изложение, ще се адаптират лесно и бързо. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”