Лобелия

Публикувай отговор
Аватар
tan4eto80
Kафенце
Мнения: 45
Регистриран на: Апр 15, '10, 09:22
Местоположение: Пловдив

Лобелия

Мнение от tan4eto80 »

Не успях да намеря отделна тема за Лобелия и реших да пусна.Въпросът ми е свързан със лобелия от семена.Преди месец си засях семена и сега са на 2 листенца и гъсти като четка,но много нежни.Въпросът ми е разсаждат ли се или да си ги оставя в саксията
Изображение
http://www.snimka.bg/?album%3baid=352444%3bold=1" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Лобелия

Мнение от dal »

мога да споделя мой опит-чакам да поукрепнат на 6 листа , да мога да ги видя барем , и на групички колкото щипна по 5-6 в пикиращи саксийки , и връхчетата леко ги прищипвам-хем развиват туфичка , хем по лесно , хем наедряват и после в саксии/ градина. Тази година сях микс и поникна микс- винено синьо бяло :stiskam:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Лобелия

Мнение от ravik »

Я и аз да питам за лобелията - една продавачка онзи ден ми обясняваше, че не обичала кисела почва. Като под кисела тя ми посочваше една почва с pH 5.5-6.0, което за мен си е най-нормално, а не кисела, но тя беше много упорита, че тази почва не ставала. Което категорично ме убеди да си купя точно тази почва, щото според мен си беше супер, ама все пак, да кажете за киселинността на почвата за лобелията...? ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Лобелия

Мнение от Виола »

Ами моята е точно в кисела почва, такава с борови иглички из нея. Вирее си страхотно и цъфти, та се къса.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Лобелия

Мнение от ravik »

Мда, както и подозирах, абсолютни глупости. Не знам защо не искаха да ми продадат тази почва... :hmmm:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ilimili
Кана кафе
Мнения: 510
Регистриран на: Дек 14, '09, 09:23

Re: Лобелия

Мнение от ilimili »

Обикновено който прави обратното на продаваческите съвети-Печели... :ieeemyzh:
Аз мнооого обичам да не ги слушам :hihihi:
Изображение
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Лобелия

Мнение от dora »

Едно въпросче :oops: Щом прецъфти подрязвате ли връхчетата :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
ilimili
Кана кафе
Мнения: 510
Регистриран на: Дек 14, '09, 09:23

Re: Лобелия

Мнение от ilimili »

Аз-да...Подстрижка от време на време и цъфти цяло лято. :daaa:
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Лобелия

Мнение от dora »

ilimili написа:Аз-да...Подстрижка от време на време и цъфти цяло лято. :daaa:
Добре ,че отговора :tzeluvka: е да :hihihi: щото аз първо действам , а после питам :hihihi: :oops:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
ilimili
Кана кафе
Мнения: 510
Регистриран на: Дек 14, '09, 09:23

Re: Лобелия

Мнение от ilimili »

dora написа:
ilimili написа:Аз-да...Подстрижка от време на време и цъфти цяло лято. :daaa:
Добре ,че отговора :tzeluvka: е да :hihihi: щото аз първо действам , а после питам :hihihi: :oops:
Разсмя ме от сърце :liubov2: Одеве щях да питам за "Детрал",но ми стана смешно,т.к. бях напръскала вече,та сега още някой от моята "Кръвна група" :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”