Мушкато

Потребителски аватар
botan
Наркоман
Регистриран: пон ное 23, 2009 11:06 pm
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Контакти:

Re: Мушкато

Мнение от botan » вт ное 27, 2018 8:55 pm

Начиии Миша ще ме обяви за параноик, може би с право, може би без, но ми се появиха концентрични жълти кръгове по листата. От същата поръчка е. Някои сортове си носят вирусите тъй като са стари и са минали през много, но те ги правят по-хилави и по-лоши родители за това разчиствам растения, за които имам съмнения. Симптомите може да бъдат различни: забавен растеж, деформирани венчелистчета, намален брой цветни пъпки, накъдряне на листата, жълти петна, особено ако са концентрични кръгове, неестествено жилкуване с аностомозирали жилки и т.н.
Напомни ми като се затопли да ти пратя от 'Eskay Verglo'

Благодаря Бени, но ми е натоварено и няма гаранция, че бих се справил по-добре от теб. А и аз като ги покълвам ги чопля изцяло от семенната обвивка, което носи своите рискове. Бях писал тема за покълването на мушката, може да й хвърлиш едно око ако не си сигурна.

Потребителски аватар
polyabs
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: съб юли 13, 2013 6:15 pm

Мнение от polyabs » вт ное 27, 2018 9:44 pm

Благодаря Ботан, а ти ако решиш ... ето го и моя pelargonium Distinction
Изображение
Ето го и Eskay Verglo
Изображение
А това е Happy Appleblossom
Изображение

Изображение
Всичките с интересни листа :)
Изображение
Bornholm

Lilly
Баш кафе майстор
Регистриран: пет сеп 02, 2016 9:50 am

Мнение от Lilly » чет ное 29, 2018 1:29 pm

малко статистика за англ. мушката - при мен останаха 39, 7 имат вид на умрели, започнаха да покарват, някои дори имат нови листенца.

Потребителски аватар
Албена
Кафе машина
Регистриран: вт фев 02, 2010 10:57 am

Мнение от Албена » чет ное 29, 2018 1:47 pm

botan написа:
вт ное 27, 2018 8:55 pm

Благодаря Бени, но ми е натоварено и няма гаранция, че бих се справил по-добре от теб. А и аз като ги покълвам ги чопля изцяло от семенната обвивка, което носи своите рискове. Бях писал тема за покълването на мушката, може да й хвърлиш едно око ако не си сигурна.
Спомням си я тази тема. Ще я потърся ! :nod:
http://www.youtube.com/watch?v=zCP6Ux0e ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
http://albenapet.snimka.bg/flowers/sentpolii.540831.all" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
ianamari
Двойно кафе
Регистриран: вт сеп 30, 2014 9:15 am

Мнение от ianamari » пет ное 30, 2018 5:02 pm

Lilly написа:
чет ное 29, 2018 1:29 pm
малко статистика за англ. мушката - при мен останаха 39, 7 имат вид на умрели, започнаха да покарват, някои дори имат нови листенца.
:stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :sheart:

Потребителски аватар
flora
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон яну 14, 2013 2:32 pm

Мнение от flora » нед дек 09, 2018 11:59 am

Попаднах на тема за гераниуми (мушката) и може да е полезна за някой https://www.geranien-pflanzen.de/gerani ... ntern.html Аз не съм се заразила още и от тази цветна болест, а вие сигурно знаете много повече, но може пък да откриете нещо при тез немци.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
polyabs
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: съб юли 13, 2013 6:15 pm

Мнение от polyabs » нед дек 09, 2018 12:48 pm

Благодаря Флора :tzeluvka:
Чувала съм от много места за това съхранение на мушката с главата на долу през зимата :daaa:

Потребителски аватар
flora
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон яну 14, 2013 2:32 pm

Мнение от flora » нед дек 09, 2018 5:04 pm

Майка ми съхраняваше мушкатата си така - с главата надолу. Есента ги вадеше от почвата и ги увиваше с вестник като букет, после ги окачваше на тавана в сутерена на къщата. Пролетта ги подрязваше и засаждаше и те оживяваха.
Изображение Изображение

Отговори

Върни се в “Цветя в сандъци”