Хранене и торене на хибискусите

Публикувай отговор
Аватар
magimei
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Дек 5, '16, 21:35

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от magimei »

Изображение Изображение
Търсих Фолиара обсъждан тук в темата, но няма внос и за това взех Фолиар Комплекс, но ми се иска да си кажете мнението дали е добър.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от ptiholov »

По принцип би трябвало да е добър този Фолиар. Но мисля,че е необходимо и торене с тор.
Според спецалистите най-добър е NPK -15-5-30. Но мисля,че в нашите условия не е необходимо целогодишно торене,още повече целогодишно торене с толкова голямо съдържание на Калий,защото хибискусите ни не цъфтят целогодишно.
Важното при хибискусите е в торта да няма много Фосфор и PH-то да е около 5.5-7.0.
Аватар
magimei
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Дек 5, '16, 21:35

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от magimei »

С каква тор би ми препоръчал да торя?Изчетох темата и имам син Кристалон,Хелатно желязо,Калиев нитрат и Магнезиев сулфат :mrgreen: -заредила съм се .Обаче кой и колко често ми е мисълта?Също как разреждате Фолиара ,че от фирмата ми казаха 2мл на литър ,но нещо ми се видя много като количество и слагам 0,2мл на литър докато разбера.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 864 пъти

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от greeneyed »

Има листовка за начин на употреба. Та там пише: прилага се като листен спрей в доза 1-2 мл/л :dovolen:

http://www.torove.com/uploads/Prospect_ ... 2008_3.pdf
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от ptiholov »

Не съм използвал Фолиар. Миналата година го търсих,но не успях да намеря никъде.
Според това което прочетох-ДОЗА:
100 - 200 мл/дка при листно приложение;
500-1000 мл/дка при почвено приложение.
Но също така прочетох,че не се използва постоянно,като торенето.
Аз торя основно с Бял Кристалон -от май до октомври един път на седмица. След това торя със Син Кристалон- на 15 дни,а през зимата на месец веднъж.
Хелатно желязо ти трябва,само ако новите листа ти израстват много бледо зелени.При мен това се случва при някои хибискуси късна есен и през зимата.
Калиев нитрат и Магнезиев сулфат - вече не използвам,въпреки,че преди години пръсках.Не видях кой знай каква разлика.
Аватар
magimei
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Дек 5, '16, 21:35

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от magimei »

greeneyed, поне не съм преторила :D . И аз доста зор видях да го намеря този Фолиар :hmmm: , ptixolov май извадих повечето голями фирми в Интернет и ги подпуках една по една. Взех го преди 1-2 месеца така че би трябвало да го имат. Благодаря за информацията за торенето.
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”