Хранене и торене на хибискусите

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15788
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 673 пъти
Получил благодарност: 1363 пъти

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от Гео, граф »

dal написа:
Гео, граф написа:Взех си тор на IVESTO в съотношение 13-0-46. На фона на написаното от Тити съм смутена от огромното число на калиевия оксид, както и липсата на фосфор. Пише, че има и 13% нитрати, което окончателно ме ошашави :eeeh: ... Препоръчително подхранване на 7-14 дни по време на цъфтеж, по 3-5 гр. на 1л. вода. Дали мога да намаля дозата наполовина и да торя с него :?:
че какво ме у на торта , като гледам калия- той е за цъфтене на налъми направо -поливаш и цъффва :daaa: :hihihi:
нормална тор си е , азот фосфор калий , става за мушката и изобщо за лятото е ок при цъфтежките :tzvetentze:
Дал, 13-0-46 - ми то фосфор нема ич биля :shock: !? А калия е двойно :o ... Та затва рекох да питам :hmmm:

Ама ако одобряваш съотношението, почвам да жуля и на мушкатата, че още не съм ги хранила тая година :syes:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
dal

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от dal »

Гео, граф написа:
dal написа:
Гео, граф написа:Взех си тор на IVESTO в съотношение 13-0-46. На фона на написаното от Тити съм смутена от огромното число на калиевия оксид, както и липсата на фосфор. Пише, че има и 13% нитрати, което окончателно ме ошашави :eeeh: ... Препоръчително подхранване на 7-14 дни по време на цъфтеж, по 3-5 гр. на 1л. вода. Дали мога да намаля дозата наполовина и да торя с него :?:
че какво ме у на торта , като гледам калия- той е за цъфтене на налъми направо -поливаш и цъффва :daaa: :hihihi:
нормална тор си е , азот фосфор калий , става за мушката и изобщо за лятото е ок при цъфтежките :tzvetentze:
Дал, 13-0-46 - ми то фосфор нема ич биля :shock: !? А калия е двойно :o ... Та затва рекох да питам :hmmm:

Ама ако одобряваш съотношението, почвам да жуля и на мушкатата, че още не съм ги хранила тая година :syes:
чакай малкоооооооооо!!!! за пролет е много този калий , сега видях твоето съотношение, подведе ме другото с големите цифри..... :hmmm:
спецовете ще кажат , но това си е тор за цъфтеж примерно на рози от юни нататък и когато се каляват растения за зимата ....
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от klapan »

Не e тъй,Dal... Питанката е за тора на Ивесто,а не за този на картинката.Географ пита за състава му и се чуди що няма фосфор и кви са тия 13 % нитрати..Този тор на Ивесто си е чист калиев нитрат КNOз ( или воден разтвор на същия,ако е течен )... :mrgreen: и затуй няма как да има фосфор там...а от формулата му с малко хим. сметки се стига точно до тез 13 % нитрати в него , и няма нищо за чудене.Същия се произвежда от много производители и ако видите подробно техни етикети,ще ви е по-ясна картинката.Ей ви на тука нещо по-подробно
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% ... hQ&cad=rja" onclick="window.open(this.href);return false;

Аз си купувам калиев нитрат на кристали по 200 гр опаковка и си го разтварям да поливам хибитата,тя и Тити е писала за този тор и че добавя и магнезиев сулфат MgS04 ...по 1 грам от двете на литър вода.Магнезиевият сулфат си е онази...прословута английска сол :mrgreen: дето се пие за разслабване и идва по-евтино да си го вземеш от аптека,а не от агроаптека...
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15788
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 673 пъти
Получил благодарност: 1363 пъти

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от Гео, граф »

dal написа: чакай малкоооооооооо!!!! за пролет е много този калий , сега видях твоето съотношение, подведе ме другото с големите цифри..... :hmmm:
спецовете ще кажат , но това си е тор за цъфтеж примерно на рози от юни нататък и когато се каляват растения за зимата ....
Анджък де ! Ама щом става за рози и мушки, за тях ще го ползвам лятос :nod:
klapan написа: ... Аз си купувам калиев нитрат на кристали по 200 гр опаковка и си го разтварям да поливам хибитата,тя и Тити е писала за този тор и че добавя и магнезиев сулфат MgS04 ...по 1 грам от двете на литър вода.Магнезиевият сулфат си е онази...прословута английска сол :mrgreen: дето се пие за разслабване и идва по-евтино да си го вземеш от аптека,а не от агроаптека...
Да, на кристали е, Клапан. Поисках в магазинчето тор с повечко калий, ама чак у дома се загледах да видя какво съм взела. Всички пишат за кристалони - розови, жълти, червени, сини ... - е, да, ама освен при Блеки в Стрелиция, никъде другаде по магазините не съм виждала. Или както казваш ти, +английска сол за разхлабване и айде да цъфтят хибитата :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
dal

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от dal »

С твоята и бомби правят, да знаеш :hihihi:
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от klapan »

Гео, граф написа:
Всички пишат за кристалони - розови, жълти, червени, сини ... - е, да, ама освен при Блеки в Стрелиция, никъде другаде по магазините не съм виждала. Или както казваш ти, +английска сол за разхлабване и айде да цъфтят хибитата :angelche:
Сериозно ли,аууу... това в Софето как може ...ама тука във Варна кристалоните в пластмасови шишенца са наредени навсякъде...макар и със солени цени,ги има и в най-забутания цветарски магазин...
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15788
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 673 пъти
Получил благодарност: 1363 пъти

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от Гео, граф »

dal написа:С твоята и бомби правят, да знаеш :hihihi:
Ти да видиш ! :ssmiah: :ssmiah: ...

Само че този не е торен с въпросния IVESTO :swink:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от zmei4o »

леле слънцето е грейнало на горния пост :ieeemyzh: :ssun: :sdance:

Аз имам една питанка :D
Февруари изрязах брутално 2 стари хибискуса - от 2м на 25см :D
Избиха и имат много клончета по около 15см вече :)
Но листата на единия - кичестия, са се завили надолу и са трошливи :hmmm:
Торил съм със зелен кристалон поради факта, че са в офиса и досега никой не беше ги торил :lol:
Навсякъде чета, че при липса на фосфор става така, ама при хибитата фосфора уж пречи, а съм наторил с 20-20-20 :hmmm:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
kokche
Кафе с мляко
Мнения: 267
Регистриран на: Сеп 19, '11, 17:11
Местоположение: Търговище

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от kokche »

Аз имам проблем с един бял хибискус/1год./ но така се обърках вече че не знам липсва ли му нещо или е предозиран :hmmm: Листата са доста светло зелени и спря да цъфти .......Реших че е хлороза но като се замисля в саксията пръста е абсолютно нова и пролетта сложих торни пръчици 2 бр. В средата на лятото започнах да наторявам с тор NPK-8-8-6 което пък не е много ........Вчера ходих до една агро аптека и ми казаха че по скоро е липса на калий, сега торя с друг тор със завишено съдържание на калий ....Днес обаче реших да видя все пак как са корените -идеални :hmmm: До сега четох доста по въпроса и взех да си мисля да не предозиране пък ..........Какво да правя :ufff: По късно ще кача снимка но го поорязах доста че е доста хилав и окаян милия :cry:
http://borani.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
temenujkago
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Юни 25, '11, 15:39

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от temenujkago »

здравейте за първи път влизам тук но имам нужда от помощ имам проблем двата ми хибискуса незнам какво да ги правя опадаха им листата и стоят голи пръчки единия го отрязах под разклоненията и остана една пръчка направи ми впечатление че вътре стъблото е сухо няма влага какво да ги правя умрели ли са
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”