Хранене и торене на хибискусите

Публикувай отговор
dal

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от dal »

Снежи написа:Намерих го в англ.ебей ,ся ще му се почудя малко ,щото не съм разбрала още нещо ,само за хибчетата или за всички може да се ползва ? :hmmm:
не се занимавай с глупости :D
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от Снежи »

dal написа:
Снежи написа:Намерих го в англ.ебей ,ся ще му се почудя малко ,щото не съм разбрала още нещо ,само за хибчетата или за всички може да се ползва ? :hmmm:
не се занимавай с глупости :D
Слушкам !!! :liubov2:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от johnstalker »

За два месеца използване (пестеливо) по предписаните пропорции, не забелязах никакви странични прояви. Лошото е, че няма положителен и търсен от всички нас ефект. За това се обърнах към органичните биоторове. С минералните торове се изтощава почвата с течение на годините :) :hihihi:
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от gyulcem »

ravik написа:
gyulcem написа:Имам едно запитване , хибитата ми имат още доста пъпки които си растат , сега редно ли е да ги торя , торих ги преди 10 дена , не трябва ли да се спре торенето или трябва да се тори докато се нацъфтят.?
Зависи от условията ти на гледане. Ако са на топло и светло, те реално не спират да вегетират, следователно можеш да си продължиш с торенето.
Ако са на хладно и/или по-тъмно, развитието им ще се забави, така че разреждаш и торенето. :nod:
Ами с парно съм , и температурата е нормална и са на светло, някои са малко по на сенчесто . Значи от време на време торене ще им дойде добре ,мерси :tzvetentze: .Впрочем за тези които имат листа ей такива , веднъж ги поливах с оцетна вода и веднъж пръсках с калий и английска сол , и се оправиха.
Изображение
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от dal »

Снежи написа:
dal написа:
Снежи написа:Намерих го в англ.ебей ,ся ще му се почудя малко ,щото не съм разбрала още нещо ,само за хибчетата или за всички може да се ползва ? :hmmm:
не се занимавай с глупости :D
Слушкам !!! :liubov2:
не слушкаш , а спестяваш време и пари ;
остави супертрайФовете за хибихипохондриците и автовнушаемите маркетингови шарани /ще ме бият! :hihihi: / :mrgreen:
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от subversive »

Чисто любопитство- А какво става, ако не се торят въобще?
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от ptiholov »

Живеят си ,но кретат .Поне съдя по хибито на майка ми,което не е торено откакто не е при мен. :dovolen: При мен беше розово кичесто,но тази година при майка ми беше полу-кичесто цяла година. :D
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 66 пъти
Получил благодарност: 211 пъти

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от jozefin »

Как трябва да се използва торът от "поръчка лилиуми"? По колко слагате на саксия? На повърхността и после поливам, така ли? На колко време торите с него?
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от gyulcem »

jozefin написа:Как трябва да се използва торът от "поръчка лилиуми"? По колко слагате на саксия? На повърхността и после поливам, така ли? На колко време торите с него?
И аз щях да питам същото :nod: .А като сложи от него може ли да се ползват Супертрайф и Калий и английска сол ?
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: Хранене и торене на хибискусите

Мнение от johnstalker »

jozefin написа:Как трябва да се използва торът от "поръчка лилиуми"? По колко слагате на саксия? На повърхността и после поливам, така ли? На колко време торите с него?
На него е написано 100 грама на 100 литра почва. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”