Хибискуси - вкореняване на резници

Публикувай отговор
Аватар
magimei
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Дек 5, '16, 21:35

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от magimei »

Забравих да попитам след като таблетката увеличи обема си и направя дупка в която ще поставя резника после как се процедира?Завива ли се със стреч за парников ефект,на колко време се мокри таблетката?Има ли нещо друго ,което трябва да знам :snif: ,до сега не съм ги използвала и не са ми много ясни?
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от ptiholov »

Когато таблетката увеличи размера си,тя си има дупка,ти няма нищо друго да правиш.Изстискваш я от водата и пъхаш резника,който си потопила във вкоренител в дупката на таблетката,така че края на резника да дойде някъде в средата на таблетката.След това внимателно,с пръст или друго средство,утъпкваш хубаво мястото,където си пъхнала резника,тоест торфа да е плътно около резника.
Аз слагах резниците в пластмасова чаша, на която са направени отдолу дупчици и е наполовина пълна със някакви камъчета и отгоре слагам торфената таблетка с резника.
След това тази чаша поставям в отрязана на половина бутилка от минерална вода.Ако са повече чашките е хубаво да е голяма бутилка-6,8,11 литра.След като поставя чашите с резниците на дъното на бутилката,я захлюпвам с горната отрязана част на бутилката.
Почти не се мокри таблетката или много рядко,защото когато се образува вътре в бутилката конденз,тя се овлажнява. понякога само се отваря за малко бутилката за да подишат резниците.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от iv.tarlen »

Аз слагах резниците в пластмасова чаша, на която са направени отдолу дупчици и е наполовина пълна със някакви камъчета и отгоре слагам торфената таблетка с резника.
Тука не разбрах точно как се прави.Ако може пак да обясниш ptiholov.Искам да съм подготвена за м.февруари.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от ptiholov »

iv.tarlen написа:Аз слагах резниците в пластмасова чаша, на която са направени отдолу дупчици и е наполовина пълна със някакви камъчета и отгоре слагам торфената таблетка с резника.
Тука не разбрах точно как се прави.Ако може пак да обясниш ptiholov.Искам да съм подготвена за м.февруари.
Явно не съм го обяснил добре. По същият начин съм го правил.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от iv.tarlen »

Не, не това са твои думи, които аз не разбрах.Не че аз го правя това.Обясни ми го по ясно.
Аватар
magimei
Кафе с мляко
Мнения: 217
Регистриран на: Дек 5, '16, 21:35

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от magimei »

Прекрасно обяснено ,благодаря !
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от ptiholov »

Ок,сега разбрах.
Вземам,една пластмасова чашка-200 мл. Правя и отвори отдолу и я напълвам с керамзит или други малки камъчета до половината.После върху камъчетата поставям готовата торфена таблетка с набученият в нея резник.
Това с камъчетата го правя,за да може когато започнат да избиват коренчета извън торфената таблетка на имат накъде да растат.
Надявам се да съм бил по-ясен.
Но пак повтарям има и други начини и това не е най-добрият или успешен начин.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от iv.tarlen »

Сега разбрах и благодаря!За съвсем новобранци ти кой начин на вкореняване предлагаш?
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от ptiholov »

iv.tarlen написа:Сега разбрах и благодаря!За съвсем новобранци ти кой начин на вкореняване предлагаш?
Аз не вкоренявам,а правя присадки,затова не мога да предложа никакъв начин.
Вярно,че съм вкоренявал,но това е много бавен начин за ново растение,докато присадката за 1 месец и имаш готово растение.
Имам приятели,които само вкореняват и имат успех.
Всеки решава сам. :dovolen:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от iv.tarlen »

Благодаря, присадката за мен е сложно нещо, но ще бъде добро предизвикателство.Липсва ми доста информация, но ще си я набавя с помощта на google.Весели празници и много здраве!Продължавай да ни радваш с твоите красиви цветя.
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”