Хибискуси - вкореняване на резници

Публикувай отговор
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от KLEN »

Почвата е от готовите разфасовки,от тая за зелени растения.
Аватар
ROSI3
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Авг 7, '15, 12:53
Местоположение: Бургас

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от ROSI3 »

Благодаря. :dovolen:
natalka_nbu
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Дек 7, '17, 13:46
Местоположение: Димово

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от natalka_nbu »

Здравейте и от мен. Нва съм във форума. Възхищавам се на всичко цветя, които видях до сега. Наистина много хубави Хибискуси сте показали и обяснили как става вкореняването им. Аз имам един жълто-оражав и един розов, но не им знам имената. Искам да се наредя на опашката за резници. Моля когато са готови за продажба да ме имате предвид. Благодаря предварително!
:stiskam:
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от ptiholov »

Аз продавам резници,само в края на февруари,когато режа моите хибискуси. Резниците са или върхове-за вкореняване или вдървени,които са за присадки. Може да ми пишете на лични в средата на февруари,за да ви пратя списък с наличните резници.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от dancheto »

ptiholov написа:Аз продавам резници,само в края на февруари,когато режа моите хибискуси. Резниците са или върхове-за вкореняване или вдървени,които са за присадки. Може да ми пишете на лични в средата на февруари,за да ви пратя списък с наличните резници.
Ще се възползвам и аз да пиша, ще се пробвам и аз, но за присадки няма да мога, ще се интересувам от другите които ще може да окореня без присаждане, ако успея да ги докарам до окореняване де.... :)
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31490
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 767 пъти
Получил благодарност: 1560 пъти

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от Мария Николова »

https://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=26&t=512" onclick="window.open(this.href);return false;
Данче, виж тук за вкореняването, чети мнението на Равик. :daaa: Да се доближиш до стоте процента. :daaa: :mrgreen:
ravik » Вто Яну 26, 2010 2:40 pm
И защо се плашиш от присаждането? Виж тук Тити как нагледно го е обяснила стъпка по стъпка. :daaa:
https://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=26&t=770" onclick="window.open(this.href);return false;

Давай, момиче!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Anyyyone
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Апр 1, '18, 16:23

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от Anyyyone »

В темата не е писано отдавна,но мисля,че е най-подходяща да задам въпроса си и дано някой ми отговори. Взех си три резничета от хибискус,като собственичката на голямото растение каза да ги сложа във вода да пуснат коренчета. Да,ама те взеха,че цъфнаха. Сега се чудя какво да ги правя. Все още са във вода. Да ги чакам да прецъфтят ли,да им махна пъпките и да ги боцкам в саксии или да си чакам корени? Какво да ги правя? 🤔
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10703
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 334 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от botan »

Чакаш резника да се изтощи напълно ли? Премахваш всички пъпки, разбира се. Това важи за всички резници.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Anyyyone
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Апр 1, '18, 16:23

Re: Хибискуси - вкореняване на резници

Мнение от Anyyyone »

Нямам почти никакъв опит с резници,за това и писах тук за съвет. Извинявам се за глупавия въпрос и благодаря за отделеното време.
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”