Хибискуси - грижи по отглеждането

Публикувай отговор
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от gyulcem »

verji написа:Да си кажа болката при отглеждането на хобита .Цветовете им падат сега през зимата , на лято цъфтят та се късат. Внимавам да не преполивам ,че съм си взела една отвратителна пръст дето ми въди акари.. Помислих си да неби пръскането с препарати да влияе на цветовете..макар да сестремя да не пръскам по листата , а само пръстта :hmmm:
Че и аз съм си на село , но незнам защо съм останала ч е купената пръст е по хубава, може би защото веднъж се опитах да обезаразя във фурна ,че цялата къща замирисах :mrgreen: за малко да ме изхвърлят от вкъщи. Иначе редовно се снабдявам с пръст от борова гора. А във фризар някой обезаразявал ли е . Имам голям фризер , може да опитам.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от Titi »

gyulcem написа: Че и аз съм си на село , но незнам защо съм останала ч е купената пръст е по хубава, може би защото веднъж се опитах да обезаразя във фурна ,че цялата къща замирисах :mrgreen: за малко да ме изхвърлят от вкъщи. Иначе редовно се снабдявам с пръст от борова гора. А във фризар някой обезаразявал ли е . Имам голям фризер , може да опитам.
От както са ми спомените като човек, почва за цветята не съм купувала. Докато живеех в Плевен си я набавях от Кайлъка, след това Западен парк ми стана "доставчик". Винаги вземам почвата от къртичини, най-хубава е, изкопана дълбоко от земята. Истинска, разкошна почва. Никога, ама никога не съм я обеззаразявала. И никога не съм имала проблеми заради това. И се чудя на хората, имащи възможност да се снабдяват с истинска почва, за чий зор отиват на магазина да я купят? Все едно да можеш да си откъснеш от градината истински домати, но вместо това да предпочетеш да купиш картонените вносни, защото вида им бил по-хубав.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от didkec »

Ех и нашата на морето да ставаше, а тя май само за кактуси става :D
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от ptiholov »

Днес привърших с подлязването на хибискусите си.Разбира се само тези които имат нужда.Реших,че височина от 40 см е достатъчна за основа но едно възрстно растение,затова режа и оформям хибитата си на тази височина.По големите ,които имат доста клони ги режа на 2-3 спящи пъпки,като гледам най-горната да е външна.Ето снимка на няколоко от обикновените ми хибискуси,въпреки,че mо този начин орязах и -Gator Pride,Pride of Acadiana, Magnifique,Hot paprika.

Изображение
dal

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от dal »

:shock: :shock: :shock:
ааа круто и апокалипсис
ох ще разкарам шибаните хибита ,само да ми дойдат , баси касаплъка в името на красотата и цъфтежа :D
ти кат купиш буса - тъй ли ще стрижеш и нашите бря?! :hihihi: :hihihi: :hihihi:

ми те приличат на , айде не на гъз, ама почти ; като знам и моите че приличаха на изсушени прилепи като им обърках смеските , направо.... :D
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от ptiholov »

Дам,ами аз ги стрижа така вдяка пролет,щото до края на лятото стават 2 м.
dal

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от dal »

разбирам....стискам палци да ни засипеш с картинки от цъфнали цветове... :stiskam:
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от ptiholov »

Само заради тебе ще снимам,за да разбереш колко са красиви хибискусите,и какво щастие е да видиш тази красота на живо, и да и се радваш,макар и само един-два дни :nod:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от Виола »

Пешо, такова рязане не бях виждала, ама като ти гледам лятото нацъфтялите хибискуси, ти се доверявам на кастренето :lol:
Искам да те питам новозакупените хибискуси, например от лятото и есента, кога ги режеш за първи път?
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от ptiholov »

Зависи колко големи са станали.Аз писах,че съм решил да режа хибискусите на 40 см височина,т.е. от там настрани да се разклоняват.Виждаш на снимката,два по-млади,които са само голи пръчки-това е около 40 см.Съветвам те да ги отрежеш сега,вместо да станат много високи-над метър,и с дебели стебла-тогава ще ти бъде много трудно /особено душевно/ да ги отрежеш на тази височина.И аз бях така с Гатора и Манифика-стиснах очи и рязах. :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”