Хибискуси - грижи по отглеждането

Публикувай отговор
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от Зари »

И аз имам на южната тераса по семенаците, петуниите и ментата. Но не са в притеснително количество. Когато не ме мързи, ще фъсна малко моспилан.
Аватар
kokche
Кафе с мляко
Мнения: 267
Регистриран на: Сеп 19, '11, 17:11
Местоположение: Търговище

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от kokche »

Здравйте! Имам сериозен проблем с отглеждането на хибискуси през зимата...........
Трета зима подред уморявам по 1 хиби :hmmmmmm: на пролет вкоренявам и на зима филма се повтаря абсолютно по същият начин :hmmm:
Цяло лято е на терасата става от хубав по хубав . Есента го пребирам вътре на около 17-22 гр. до прозорец . И януари месец се почва едно вехнене на листата и съхнене на клонките от върха на долу и до края на март изсъхва целият .....Като разровя корените нама загниване а само сухи корени :hmmm: Много пестеливо поливам в малка саксия е ........Дали не хваща някаква бактериална болест , нямам никаква идея но и ако сега умре се отказвам от хибитата :snif:
Моля ако някой може да ми даде някакъв съвет с какво да пръска или да поливам много ще съм му благодарна :tzeluvka: Само да отбележа че вредители като гадини няма проверила съм го най щателно .
http://borani.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kokche
Кафе с мляко
Мнения: 267
Регистриран на: Сеп 19, '11, 17:11
Местоположение: Търговище

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от kokche »

Ей така изглежда растението / снимката не е моя/

Изображение
http://borani.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
roritka
Кафе с мляко
Мнения: 231
Регистриран на: Май 18, '12, 23:43
Местоположение: Бургас

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от roritka »

Явно саксията му е малка и пестеливото поливане... и изсъхва. Поливай го по-често, и на пролет го премести в по-голяма саксия (ако има нужда). Можеш да изрежеш изсъхналите клонки :swink: Но според мен в поливането е проблема.
Аватар
kokche
Кафе с мляко
Мнения: 267
Регистриран на: Сеп 19, '11, 17:11
Местоположение: Търговище

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от kokche »

Не мисля че е засушен винаги пипам почвата преди да полея :hmmm: По скоро е някакъв бактериален пригор , до сега се рових в нета и до този извод стигнах. Само не знам дали е възможно да го спася с някакъв препарат :hmmmmmm:
http://borani.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pukanka
Kафенце
Мнения: 22
Регистриран на: Ное 16, '12, 13:25

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от Pukanka »

И при мене се получава същото. Не е от поливането проблема, нещо друго е . Помагайте. Първо пожълтяват и окапват листа, но не окапват като изсушени от липса на вода, а нещо друго. После и стеблото загива.
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от gonel »

Мисля, че най-големия проблем на хибитата през зимата е топлината. Ако са на по-хладно, така съхнат листата, ние поливаме повече и загнива растението. Поне с моите на работата е така.. На едно му окапаха всички листа, сега е на топло и съм го захлюпила, вече има две малки леторастчета.. И стигам до този извод. Всъщност тези на работата ги дръпнах от прозореца, оказа се, че е много студено до него.. А на тези вкъщи, с поливането съм много, много пестелива, чакам много да засъхне почвата, почти на оклюмали листа поливам. У нас е много топло. Имам едно на вътрешна стена, до камина, сигурно на 4м от прозорец.. Няма светло.. Току завехне от сухо.. А сега има пъпки. А други 4 хибита са ми на земята до радиатор. Явно обичат топло.
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
roritka
Кафе с мляко
Мнения: 231
Регистриран на: Май 18, '12, 23:43
Местоположение: Бургас

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от roritka »

Gonel, права си, че обичат да са на топло :nod: моите всички са на топло (около 22 градуса) и светло и се чувстват много добре, цъфтят и развиват леторасти... само един от лятото (тигава беше отрупан с цвят) започна да жълтее и да му падат пъпките. Все го преглеждам за буби и нищо не намирам... до днес
Изображение

а ето ги и бубите
Изображение
Изображение
Аватар
roritka
Кафе с мляко
Мнения: 231
Регистриран на: Май 18, '12, 23:43
Местоположение: Бургас

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от roritka »

Сега го напръсках с нуреле, понеже нямам нищо друго в момента, но от опит знам че върши перфектна работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”