Хибискуси - грижи по отглеждането

Публикувай отговор
Аватар
ilimili
Кана кафе
Мнения: 510
Регистриран на: Дек 14, '09, 09:23

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от ilimili »

:tzeluvka:
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от verji »

Да си кажа болката при отглеждането на хобита .Цветовете им падат сега през зимата , на лято цъфтят та се късат. Внимавам да не преполивам ,че съм си взела една отвратителна пръст дето ми въди акари.. Помислих си да неби пръскането с препарати да влияе на цветовете..макар да сестремя да не пръскам по листата , а само пръстта :hmmm:
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от zmei4o »

ако пръстта ти въди акари колкото и странно да ми звучи най добре да я обработиш термично :nod:
аз ползвам за малки дози микровълновата :nod: върши много добра работа :daaa:
така си стерилизирам почвата, а и с това ще се изтреят всички гадинки :daaa: :nod:
само ползвай съд който не е метален и който издържа в нея :dovolen:

може да препечеш в фурната :) там става по бавно и може да изгори :dovolen:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от Titi »

verji написа:Да си кажа болката при отглеждането на хобита .Цветовете им падат сега през зимата , на лято цъфтят та се късат. Внимавам да не преполивам ,че съм си взела една отвратителна пръст дето ми въди акари.. Помислих си да неби пръскането с препарати да влияе на цветовете..макар да сестремя да не пръскам по листата , а само пръстта :hmmm:
Грийни ти е отговорила в другата тема :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от verji »

Да така е, но реших че тук е по- доброто масто за питане . Там при красивите снимки ..някак си не се връзва. :tzvetentze:
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от jozefin »

Вержи, пръскай целите растения за акари и основно долната страна на листа. Ако пръскаш само почвата няма смисъл.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от Blue sky »

Пръскането за акари наистина има смисъл, само ако е навсякъде. Затова препоръчвам следната тактика - разтваряш препарата в една кофа и топиш цялата китка надолу с главата, като я държиш за саксията. После, може и в пръстта да сипеш малко.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от verji »

Добре ще ги натопя целите....Но обещавам повече от тази пръст в жълтите пликове ,дето и пишат че е за всички цветя НЯМА да купувам :twisted:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от Titi »

verji написа:Добре ще ги натопя целите....Но обещавам повече от тази пръст в жълтите пликове ,дето и пишат че е за всички цветя НЯМА да купувам :twisted:
Абе ти Кайлъка нямаш ли го до г...а си, та си тръгнала почва да купуваш? Това си е живо разхищение на средства най-напред и после вредиш на китките :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от verji »

:snif: Ами нали да е за по` добре...да е като пише по дебелите книгите ... :angelche: А Кайлъка е на един....разкрач... от вкъщи, но нали съм си кокна. ;) как да взема и да нося лопатка и пликче за пръст ...Абе глезла съм :lol: ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”