Да напишем ръководство за Хибискуси

Публикувай отговор
Supervas220
Kафенце
Мнения: 41
Регистриран на: Юли 4, '12, 13:54
Получил благодарност: 1 път

Да напишем ръководство за Хибискуси

Мнение от Supervas220 »

Здравейте всички!

От известно време и аз се занимавам с отглеждането на Хибискуси и покрай проблемите, с които се сблъсках напоследък реших да събера на едно място всичката информация за това как се отглеждат тези цветя.
Това, което съм написал до момента може да видите в PDF файла тук: http://depositfiles.com/files/qendn32nh" onclick="window.open(this.href);return false;
Идеята ми е да съберем на едно място всички полезни и проверени теоретични и практични съвети валидни специално за Хибискусите. Не се притеснявайте да изказвате всякакви коментари, мнения, съвети, забележки и идеи за написването на едно наистина много добро и достатъчно четиво посветено на Хибискусите!
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: Да напишем ръководство за Хибискуси

Мнение от johnstalker »

Ако искаш някой да се напъне да го прочете, го пусни в темата директно. :) Аз също съм гоуем фен на китайските рози, даже съм стажант 4 семестър по Хибология! :)
Supervas220
Kафенце
Мнения: 41
Регистриран на: Юли 4, '12, 13:54
Получил благодарност: 1 път

Re: Да напишем ръководство за Хибискуси

Мнение от Supervas220 »

И аз търсих начин да го прикача директно, но не открих такъв.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: Да напишем ръководство за Хибискуси

Мнение от johnstalker »

Supervas220 написа:И аз търсих начин да го прикача директно, но не открих такъв.
Пусни го като текст. :daaa:
Supervas220
Kафенце
Мнения: 41
Регистриран на: Юли 4, '12, 13:54
Получил благодарност: 1 път

Re: Да напишем ръководство за Хибискуси

Мнение от Supervas220 »

Текста е много, цели 26 страници. Има и картинки.
Supervas220
Kафенце
Мнения: 41
Регистриран на: Юли 4, '12, 13:54
Получил благодарност: 1 път

Re: Да напишем ръководство за Хибискуси

Мнение от Supervas220 »

Вече работя по версия 2 на наръчника, който ще е основно преработен. Ако имате някакви идеи, коментари или забележки сега е момента да ги споделите.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11801
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 141 пъти
Получил благодарност: 181 пъти
Обратна връзка:

Re: Да напишем ръководство за Хибискуси

Мнение от johnstalker »

Пак ще те подканя да го пуснеш като текст в темата.
Mepoooo
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Яну 8, '12, 02:57

Re: Да напишем ръководство за Хибискуси

Мнение от Mepoooo »

Supervas220 написа:И аз търсих начин да го прикача директно, но не открих такъв.
Долу прикачи с tinypic става.
dal

Re: Да напишем ръководство за Хибискуси

Мнение от dal »

дай аз да ти го напиша
отделни детайли публикувам чат пат в другите теми за хибискуси
имам богат опит и челни набглюдения

не занимавай хората с глупости и си изгуби времето в събиране инфо за нещо дето няма да натовари и изнерви хората , а ще ги дари с красота и радост :daaa:
Supervas220
Kафенце
Мнения: 41
Регистриран на: Юли 4, '12, 13:54
Получил благодарност: 1 път

Re: Да напишем ръководство за Хибискуси

Мнение от Supervas220 »

Идеята ми е да се събере цялата информация за хибискусите в един файл, че темите от по 30+ страници трудно се четат целите и информацията е много разхвърляна. Когато е събрана и е концентрирана е много по-добре, дори и за отпечатване. Според мен, когато писането е съсредоточено в един човек или малка група, идеята и крайният резултат са по-предвидими, структурирани и изчистени от повторения, неточности. Затова правенето на още една тема за хибискусите няма да е от голяма полза, защото такива вече има. Освен това аз търся и в други форуми и се старая да добавям нови неща. Разбира се нищо не пречи след версия 2, която е доста по-добра от първата да се направят още корекции, ако трябва.

За съжаление едва след като качих файла в сайта видях, че процедурата за сваляне е доста усложнена, но не е и невъзможна. Хубавото беше, че файловете се трият едва след като изтекът 30 дена от последното сваляне, което помага за наличността на файла. Колко пъти сте попадали на интересен файл, а се е оказвало, че вече го няма? Както и да е проблемът ще бъде коригиран в следващата версия.

Dal, ще се радвам да споделиш мнението си за втората версия!
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”