Hibiscus Борба с вредителите - БЕЛОКРИЛКА

Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Hibiscus Борба с вредителите - БЕЛОКРИЛКА

Мнение от zmei4o »

Това е най-лошото, което може да се случи на един хибискус :snif:
Всеки, който има някакав опит моля да сподели ;)
Моите ги пръскам с Фюри и Актара без резултат върху яйцата ...
И се оказаха студоустойчиви - на -2 не им е проблем :snif:
Дано ми оцелеят хибитата на тая температура :stiskam: :snif:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
stanislava
Кафе с мляко
Мнения: 266
Регистриран на: Сеп 6, '11, 02:46
Местоположение: София

Re: Hibiscus Борба с вредителите - БЕЛОКРИЛКА

Мнение от stanislava »

Аз съм най-доволна от лиросект 2ЕК и аплауд 25ВП. Лиросекта от около една година е забранен за употреба, не знам дали все пак може да се намери отнякъде.. :hmmm:
От аплауда си правя 1% -ов разтвор и пръскам 3 пъти през около 20-30 дни. Буквално къпя растенията с разтвора.
Може да опиташ и с моспилан, но лично аз не съм много доволна от резултата при борбата с белокрилка.
Знам, че има уловки с привличащи цветове, продават ги по агроаптеките, но лично аз не съм ги използвала. Ако има някой, който ги е ползвал, нека сподели резултата.

Може би е важно да се знае, че жизненият цикъл на белокрилката в оранжерийни условия е около 35 дни. През деня възрастните се укриват от долната страна на листата и прелитат само при разклащане на растението. Развива средно 4 поколения в годината.. :eeeh:
Изображение
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Hibiscus Борба с вредителите - БЕЛОКРИЛКА

Мнение от Албена »

Аз пръсках за белокрилки с Детрал.Това е готов разтвор.Пише ,че активното вещество е делтаметрин.При фуксийте ми имаше ефект след три много обилни пръскания.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Hibiscus Борба с вредителите - БЕЛОКРИЛКА

Мнение от al.yank »

При мен Детрала не помага.Ползвала съм лепки,отиват на тях,но няма как да пресекат размножаването и излюпването на яйца.
Освен това изглеждат адски гнусно,не бих повторила,полза няма.Най-добри резултати имам с Нуреле,но трябва упорито пръскане,обилно и няколко пъти през 4-5 дена.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
EliD
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Сеп 8, '10, 14:36
Местоположение: София

Re: Hibiscus Борба с вредителите - БЕЛОКРИЛКА

Мнение от EliD »

al.yank написа:При мен Детрала не помага.Ползвала съм лепки,отиват на тях,но няма как да пресекат размножаването и излюпването на яйца.
Освен това изглеждат адски гнусно,не бих повторила,полза няма.Най-добри резултати имам с Нуреле,но трябва упорито пръскане,обилно и няколко пъти през 4-5 дена.
Въпреки, че не съм активна в темата за хибитата, аз също имам няколко(обикновенни фунии) и потвърждавам казаното от al.yank, Нуреле е доста ефикасно.
Аватар
stanislava
Кафе с мляко
Мнения: 266
Регистриран на: Сеп 6, '11, 02:46
Местоположение: София

Re: Hibiscus Борба с вредителите - БЕЛОКРИЛКА

Мнение от stanislava »

При мен нурелето не помага при белокрилка, за съжаление :snif:
Изображение
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Hibiscus Борба с вредителите - БЕЛОКРИЛКА

Мнение от zmei4o »

пеперудките се избиват с всичко за инсекти, но яйцата си седят :snif:
в момента пробвам да ги уморя от студ :hmmmmmm:
засега падат листата на хибитата, но като ги вкарам и пак се появява някоя да хвръкне :hmmmmmm:
дано без листа като напръскам да изчезнат :stiskam:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1598
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Обратна връзка:

Re: Hibiscus Борба с вредителите - БЕЛОКРИЛКА

Мнение от Mike »

Имам подобен проблем с единствената ми бругманзия и единствената ми фуксия - засега правя следното- преди да ги внеса в стълбището за зимуване изрязвам с ножица петурите на абсолютно всички листа /оставям дръжките на листата/ и вкарвам едни голи пръчки вътре. Те си се разлистват после. За съжаление с пръскането не успявам до пролетта да ги уморя -страшна гад е това белокрилката.
Аватар
EliD
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Сеп 8, '10, 14:36
Местоположение: София

Re: Hibiscus Борба с вредителите - БЕЛОКРИЛКА

Мнение от EliD »

То и аз по същата причина имам само една фуксия - страх от белокрилки. Но честно казано не са ми я нападали, просто с изнасянето на балкона веднага напръсках първо с моспилан, през няколко дни и после с нуреле. Напръсках всички цветя на балкона като ги изнесох, повторих процедурите няколко пъти и при прибирането от балкона също.
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: Hibiscus Борба с вредителите - БЕЛОКРИЛКА

Мнение от frigus »

Не съм имал проблем с белокрилка-пу пу, но позната ми сподели опит.
В 100гр. вряща вода сварява 2 цигари от тежките за 5 мин. После с изварата мие листо по листо яйцата с гъбичка .
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”