Семена от хибискус

Публикувай отговор
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: Семена от хибискус

Мнение от frigus »

Имам питане. Как да опраша кичест бабикус като не мога да му намеря плодника. :hmmm:
Slavi
Kафенце
Мнения: 42
Регистриран на: Яну 31, '12, 23:24

Re: Семена от хибискус

Мнение от Slavi »

Просто не го опрашваш :D
Да, някои имат, а други не! :hmmm:
Тези, които нямат, когато им откъснеш цвета и го разфасоваш, ще видиш че нямат семенна кутийка.
Аватар
filiz
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Май 26, '12, 19:27
Обратна връзка:

Re: Семена от хибискус

Мнение от filiz »

Mоите първи семенца
Gator Pride X Sunshower,само 3 бр. :daaa: Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6605
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Семена от хибискус

Мнение от Lizi »

Браво ! :ieeee:
Аватар
Ева
Kафенце
Мнения: 47
Регистриран на: Апр 5, '13, 23:07
Местоположение: София

Re: Семена от хибискус

Мнение от Ева »

Здравейте .Насадих си семенца от хибискуси.Много красиви .Признавам си ,че до сега не съм го правила.Знаех ,че трябваше да ги резна откъм тъпата им страна колкото да падне обвивката...но не можах,не ми се получи.Бяха много твърди и не поддаваха.Изпорязах си ръцете и накрая ги насадих така както са си целички.Минаха 10 дни от тогава и едно голямо нищо .За колко дни изникват обикновено ?.......и моля виии кажете ми ,че ще ми изникнат и не резнати .Ако ми заминат ще се пръсна по шевовете направо :cry: :cry: :cry:
Аватар
bp78
Виенско кафе
Мнения: 300
Регистриран на: Апр 30, '12, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Семена от хибискус

Мнение от bp78 »

Ева, то и да беше успяла да ги резнеш - пак гаранция, че ще поникнат няма... По принцип трудно никнат, но и 10 дена са си малко време. Изчакай още поне 10 дена... Успех! :stiskam:
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: Семена от хибискус

Мнение от frigus »

Ева, аз им търкам дупетата на шкурка докато белнат колкото карфица и след 4-7 дни :ieeee: Всичко зависи от семето.
dal

Re: Семена от хибискус

Мнение от dal »

Ева написа:Здравейте .Насадих си семенца от хибискуси.Много красиви .Признавам си ,че до сега не съм го правила.Знаех ,че трябваше да ги резна откъм тъпата им страна колкото да падне обвивката...но не можах,не ми се получи.Бяха много твърди и не поддаваха.Изпорязах си ръцете и накрая ги насадих така както са си целички.Минаха 10 дни от тогава и едно голямо нищо .За колко дни изникват обикновено ?.......и моля виии кажете ми ,че ще ми изникнат и не резнати .Ако ми заминат ще се пръсна по шевовете направо :cry: :cry: :cry:
Ако ми заминат ще се пръсна по шевовете направо въх , ако па знаеше ако не поникнат какъв джакпот удряш , ама не знаеш :D
започвай да ревеш! задължително е - ако не поникнат -ще ревеш сега
ако поникнат -ще ревеш после :angelche:
какво значение има дали са им били хубави сортовете? при мен от семена трета година не са цъфнали , а добре че ги стрижа , да са станали колкото бенджамините на ръст , разклонени , яки , дебели повече от палец в основите
реви ако поникнат , че ще оглупееш и ще напълниш апартамента с тъпи китки , за тебе си реви :daaa:
minkova
Kъсо кафе
Мнения: 74
Регистриран на: Яну 10, '13, 22:38
Местоположение: Русе

Re: Семена от хибискус

Мнение от minkova »

Ева написа:Здравейте .Насадих си семенца от хибискуси.Много красиви .Признавам си ,че до сега не съм го правила.Знаех ,че трябваше да ги резна откъм тъпата им страна колкото да падне обвивката...но не можах,не ми се получи.Бяха много твърди и не поддаваха.Изпорязах си ръцете и накрая ги насадих така както са си целички.Минаха 10 дни от тогава и едно голямо нищо .За колко дни изникват обикновено ?.......и моля виии кажете ми ,че ще ми изникнат и не резнати .Ако ми заминат ще се пръсна по шевовете направо :cry: :cry: :cry:
Това лято си насях семена на хибискуси без да им режа тъпата страна, но пък ги бях накиснала предварително във вода. Първите изникнаха след около 20 дни, а преди два дни изби още едно семенце - два месеца след засяването. Сега се надявам, че и другите "мързелчета" ще се размърдат.
Ева, бъди търпелива и успех със семенцата :stiskam:
денси
Кафевар/ка/
Мнения: 784
Регистриран на: Сеп 18, '10, 20:58

Re: Семена от хибискус

Мнение от денси »

аз на моите им рязах дупетата
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”