Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от dar »

Плашите ме с тия гадини! Мислех, че са само при Ким. В един и същи регион ли сте или не? Явно си съществуват. Ще следя темата, дано успеете да ги изтрепете с тия препарати.Стискам палци. Сега си спомням, че хриси2009 се оплакваше, че големи дървета са и загинали. Беше убедена, че е кърт или сляпо куче. Да не би и нейните растения да страдат от тая напаст? Ако не влезе тук, ще я чуя.Късмет!!!
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от kim »

dar написа: Окт 12, '18, 21:30 Плашите ме с тия гадини! Мислех, че са само при Ким. В един и същи регион ли сте или не? Явно си съществуват.
В различни региони сме. Някои обаче, ако открият такива ларви си мислят, че те са там, защото има загнило
и се хранят, а всъщност те са причината. Да не се бъркат с подобните в оборската тор, които са полезни.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от kim »

Nini написа: Окт 12, '18, 11:46 Ким, Кате, кажете за този препарат, как се казва, че и при мен има нашествие голямо :svekurva: Рози доста заминаха, розовата Анабела ми наядоха, гадовете тлъсти :mrgreen:
Nini, споменали са го вече по-горе. Ако и това не помогне, вече не знам как.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Рая

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Рая »

Възрастна жена сподели, че при засаждане на домати слага син камък в дупката, като инсектицид и фунгицид. Така обезпаразитява почвата, а растенията растат здрави и силни. Дали този метод няма да свърши работа и при розите, специално против тези ларви?
Deleted User 1445

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Deleted User 1445 »

Ким, момичета, благодаря Ви :tzeluvka: ще пръскам и поливам корените на рози, хортензиите, хойхери, май на всичко :hmmm: Не обичат и божурите, освен споменатото от Ким :daaa:
Денис, аз прехвърлих няколко рози в големи саксии с идеята, че там ще са защитени, но явно и това не е решение. Ще полея и саксиите.
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от katia »

Аз днес съдих рози и още куп неща. Във всяка дупка сложих отрова с основно активно вещество циперметрин :nod: Ще кажа лятото дали има ефект, лошото е че веществото е контактно, ще видим. Но пък хубавото е че гадините не се размножават във самата почва, колкото са толкова и при редовно копане могат да бъдат избити доста от тях. А тези бръмбари дето съскат...те са нали, пролетта ги мислех за съвсем безобидни, съскаха на котето като си играеше с тях, да знаех да ги избия :svekurva: така или иначе стоим на беседката и те се въртят около светлото.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Havga »

Някой дали може да помогне с точния превод на stem canker. Превежда ми го като рак, но май е гъбичен проблем. Мисля, че три от основните клони на Шведската кралица имат нещо такова.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

Havga написа: Фев 3, '19, 19:52 Някой дали може да помогне с точния превод на stem canker. Превежда ми го като рак, но май е гъбичен проблем. Мисля, че три от основните клони на Шведската кралица имат нещо такова.

дай снимки да видим.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Havga »

calico написа: Фев 3, '19, 20:20
дай снимки да видим.
Ето. Не съм гледала от другата страна как е.

Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

това не е бактериален рак.
прилича на протрито или наранено
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”