Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1666 пъти
Получил благодарност: 1828 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Тутти »

Вече няколко пъти съм го казвала, затова вече ми е неудобно, сякаш правя реклама, но пак ще повторя, защото Молина попита по-горе. Флорин 99 е добър и за профилактика, развива имунитет, и като средство, когато има проблем. Действа веднага, но след една година редовна употреба, ефекта е още по-траен. Ефикасен е и срещу инсекти, и срещу мана. И наистина е безопасен за хора, животни и пчели. Няма карантинен срок. Една опаковка от наномедния и една от комбинирания(предпазващ и подхранващ) е достатъчна за една година употреба за нормално голяма градина, цветя и зеленчуци. Една капачка на литър е разреждането.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

Тутти, кажи моля те тук кой точно препарат на Флорин е този, за който говориш, ще поръчвам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от ann »

Само внимавайте с дозирането на органомедния Флорин - аз го използвах наскоро и има голяма вероятност листата на розите ми да са с тези петна (вижте снимките няколко мнения назад) точно от него. В книгата на Хесайон пише, че може да се появят червени петна от пръскане с меден спрей.
Не обвинявам препарата , а себе си - вероятно съм ливнала повечко в 12 литровата пръскачка, но ви обръщам внимание на прецизното дозиране.
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 1 път

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от stefan_doc »

apis написа: Май 10, '19, 07:34
Може ли да се смесват двата препарата,мои познати казаха,че никога не смесват инсектицид с фунгицид,
а пръскат със всеки един поотделно,сигурно чакат да засъхне единия и после пръскат с другия ?
Препаратите са ,,Тенеки,, и ,,Дитан,,.
Трябва ли още 1-2 пъти да пръскам,с други препарати ?
В повечето случаи се смесват спокойно. На листовката на препаратите, в частта "смесимост" обикновено пише, ако има проблем.
В някои случаи се препоръчва предварително да се направи тест за физическа съвместимост (с малки количества).
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от apis »

Благодаря stefan_doc !
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Lizi »

При мен Westerland нещо не се развива като останалите. Другите ще цъфтят, а тя даже няма листа.Каква може да бъде причината ?

Изображение


Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от greeneyed »

Толкова много поражения от листозавивачка досега не съм имала. Каквото изядено- изядено, въпросът е ,че гъсениците са завити в листата и следващото поколениеще ми изяде ушите, т.е. розите. Сега вече да пръскам няма смисъл, обаче ще се опитам да изрежа завитите листа . :hmmm: Много са, много, но оставя ли ги ..... отидоха растенията. 8-)

Изображение Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от mucunka »

calico написа: Май 10, '19, 07:51 Тутти, кажи моля те тук кой точно препарат на Флорин е този, за който говориш, ще поръчвам
Не съм Тути, но понеже си поръчах и получих, ще пиша. Това са два отделни препарата.Едното е течна листна тор, другото е наномедния препарат. Може и само с тор да се пръска, но по-добре е комбинация от двете. На 10л. пръскачка се слага 30 мл. тор и 20 мл. наномеден препарат. И розите са с лъскави листа и зеленчуците пощуряха. Само за месец и половина новозасадените салати са готови за ядене, разсадът домати и пипер е чудесен. Само да кажа, че въпреки пръскането с него листната въшка се появи по розите, но пръсках с Моспилан и всичко е наред. С Флорин пръсках всичко наред, мушката, сакъзи, ириси, лилиуми, де що има. Много съм доволна от резултата. С пратката изпращат и пълно описание за употребата му.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

Мерси Муцунка

Грийни, те ще умрат ако ги напръскаш с Нуреле
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от apis »

greeneyed , това е листозавивачка,така ли ? Значи сега ако се пръска няма да има никакъв ефект,
а аз се чудя защо едната роза с години си е със такива листа.А кога и с какво да се пръска ?
Но сега и по останалите рози има толкова много завити листа,никога не било това нещо.
И аз взимам ножицата да ги изрязвам.

А ето какво пише за гъсеницата - розена листозавивачка( Archips rosana):
Развива 1 поколение годишно.Зимува като яйце,купчинки от яйца са снесени върху стволове,клони,клонки.
Излюпват се в края на март.Хранят се с вътрешностите на пъпките и цветовете,след това минават на листата и плодовете.
Развиват се за 35-40 дни.Гъсениците какавидират в завитите листа.Пеперудите летят през юни(още от края на май).
Посочени са препарати - Вазтак нов 100 ЕК,Изомейт.

Интересно защо в аптеката казаха,че са въшки.
А и аз доста листа развих.От по горе написаното,по това време в завитите листа би трябвало вече гъсениците
да започнат да какавидират.Но досега не съм видяла какавида.

И така,сега трябва да премахнем механично всички завити листа,нали ?
А пръскане с препарати - може би края или началото на сезона ?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”