Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Лакомник »

:idea:
kim написа: Май 14, '18, 21:50 Опааа, какво имаме там отдолу...? Вече не се питам, сигурна съм :ufff:

Изображение

Изображение
Цели три поколения се хранят с розите ми. Само да клюмне нещо и тичам като линейка с лопатката.
Ами то не можеш да се насладиш на цъфтеж. Само се взираш коя ще е наред.

Изображение

Изображение
На мен ми приличат повече на ларви на Попово прасе,може и да греша,но по снимката.Голяма гад!Все трябва да има начин за справяне
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Лакомник »

В google-Mole Cricket Larva-има снимки
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от hitolq »

Ужасна гад е това попово прасе!Доматите ми изяде,цветята също!Имах една роза ,която съхнеше и имах съмнение за попово прасе....може би.Около розите имам много дупки,навсякъде в градината!
В аптеката продават разни препарати,попитай какво да вземеш за попово прасе и ръси навсякъде.Или направи:
Половин буркан смески(за пилета),половин шишенце Б58(от най-малката разфасофка),една супена лъжица олио,една супена лъжица захар.Разбиваш хубаво с лъжицата,смеските да за наситено сини и мокри.И ръсиш около растението,около една супена лъжица,но внимаваш за корена,да е по-далече от него.
Аз съм наръсила около зеленчуците и цветята.Излизат отгоре гадовете зашеметени и ги убивам.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

в нашия край го смесват с варено жито
без този илач не садят
реда е такъв , купуваш разсад , правиш илача и чак тогава садиш
подготвен , дет се вика
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Лакомник »

Мезурол Шнекенкорн-гранулите за голия охлюв също вършат работа.Впрочем,аз за това и не водя люти битки с къртиците.Наистина влошават качеството на почвата,ровейки постоянно,но пък се хранят с ларвите.
garden
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 16, '13, 18:01

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от garden »

Пак ще попитам какво да правя. Не мога да се побера в кожата си.След като фирмата ми напръска розите с предозиран препарат за въшки ,всички рози са вече с почернели пъпки и извити надолу.От няколко дни вече целите са и с жълти листа.Ясно че рози това лято няма да имам.Какво да правя? Да ги отрежа ли както си ги режа напролет?Не знам как да кача снимка.Преди съм качвала сега не мога.
gospodinov

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от gospodinov »

garden написа: Май 16, '18, 08:04 Пак ще попитам какво да правя. Не мога да се побера в кожата си.След като фирмата ми напръска розите с предозиран препарат за въшки ,всички рози са вече с почернели пъпки и извити надолу.От няколко дни вече целите са и с жълти листа.Ясно че рози това лято няма да имам.Какво да правя? Да ги отрежа ли както си ги режа напролет?Не знам как да кача снимка.Преди съм качвала сега не мога.
За снимките, погледни тук
viewtopic.php?f=7&t=3759&start=165
Не е лошо да качиш снимки за да се види какво е реално състоянието на растенията.
Ако стеблата са зелени а само листата са пожълтели, положението не е толкова зле.
Не веднъж роза се е обезлиствала и после се възстановява.
Ако и стеблата са пожълтели, тогава явно положението е по-сериозно.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

тия да не са пръскали с Раундъп , против въшките :shock:
не знам колко рози имаш и колко са годишни , но наистина пробвай да ги орежеш и поливки
а , може би ще пуснат нови листа , снимка си трябва
:stiskam:
и сега се сещам - Лизи , какво стана със затрупаните рози ?
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Lizi »

Може с пръскачката преди това да е пръскано с Раундъп и не е измита добре. При мен имаше преди години подобен проблем .
Аз бих наторила с амониева селитра- тя неутрализира Раундъпа . И бих ги орязала драстично.
При мен розите са добре въпреки счупванията .Верно и шипки много избиха от подложките.
Аватар
paramarafarastol
Виенско кафе
Мнения: 464
Регистриран на: Май 19, '13, 09:35
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от paramarafarastol »

АЗ имах същия проблем преди няколко години.Баща ми пръска розите за въшки ,но не беше Измил пръскачката от Раундап добре и изгубих около десет рози .Изсъхнаха
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”