Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Blue sky »

продължавам тази дискусия http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 105#p37657" onclick="window.open(this.href);return false;

ето снимки за да не съм голословна и да ни се помислите че си преувеличавам колко съм небрежна :oops:

роза от бала вече тази година ще й е трети сезон, вижда се колко е силно растението, тръгнала е, въпреки че я местих есента

Изображение

роза мома холандка Lilac Rose в дясно на снимката, долу в ляво ако много се вгледате в корените на кампанулата ще забележите едно никакво - роза на гол корен, отново това и е трети сезон - герой всъщност, защото е единствената оцеляла, от около 12 голени корена, които тръгнаха и умряха за един сезон
за цвят и красота на снимката - зюмбюли странен и красив цвят от Мария - СТМ :tzvetentze: :liubov: :tzeluvka: :liubov2: :tzeluvka:

Изображение

роза засадена в тревата, видгам чима, буча розата, връщам чима - отново холандка Pat Austin

Изображение

отново холандка не се сещам в момента коя е, която толкова небрежно съм бучнала, че чак се виждат 5 см корени открити - нищо не мулчирам, не загърлям, НИЩО, садени са знаете кога дойдоха - в най кучето време, края на ноември, броени дни преди да замръзне земята

Изображение

и единствената холандка, която още се чуди - тя дойде седмица по-късно че беше в липсите и наистина я садих вече в най-най-кучето време, и пак се вижда че избива отдолу и има зелено по стъблата

Изображение

Милени, балираната Хокус Покус беше от магазина на Иво Влади, за нея и двете други балирани съм особено благодарна на Хриси и Катрин :liubov: :tzvetentze: но просто и аз като Дал твърдя че това е капризна роза, която наистина е много красива, но очевидно е доста слаба - преди това имах хокус-Покус от Флорист, която също за един сезон тръгна и после на следващия мистериозно загина :hmmm: :twisted:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Debi »

А толкова високо ли си оставяте розите, не ги ли подрязвате? Аз оставям на 2-3 пъпки всяка клонка :nod:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Blue sky »

Ами холандките не ги рязах, че не се знаеше дали няма да има поражения, догодина като видя как вървят ще преценя колко да ги режа :nod:
на първата снимка се вижда как ги режа сега, преди ги оставях даже по-високи, защото предпочитам да са като храсти и да имат повече разклонения - при мен освен новите от миналото и по-миналото лято всичките други 25 са много стари растения, по повече от 20 години и нямат проблем да изхранят и цъфтят и много повече клонки и издънки :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от mileni »

Блу,досега и аз процедирах ,като теб.Обаче повечето рози са ми наше производство.Тези холандки,мислех да ги глезя.Виждам,обаче че може и мързелешката :dovolen: Моят хокус покус е от същото място.Все още е жив.Дори го преместих на друго място.При мен цъфтя доста ,но миналата година.Иначе много боледува и не расте.Направо си е мини.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 459 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от greeneyed »

Моите рози бяха прилежно зазимени, въпреки това има много измръзнали клони, но като цяло са преживели лютата зима. Тази кадифяната роза засега я има, загубиха се миналата зима две новонасадени влечащи рози. :hmmm: Много листни въшки нападат цветните пъпки и скакалците са голяма напаст. Пръскам с инсектицид.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от gyulcem »

След драстично рязане , сега гледам че само няколко рози са умрели и това са от есенната поръчка от тукашни производители, всичко избива нови филизи и аз им се радвам само дето се ядосах на листните въшки , които са нападнали още новооблистващите се рози. А за шарената роза и аз мога да кажа че май е капризна жива е още при мен ,но да видим дали ще се подсили.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

Имам въпрос: как да позная кои са влечащи и кои не. Щото не помня кое къде садих, и напролет ги орязах всичките. И сега не мога да позная кои ще влекат, за да им сложа опора. Имам някакви смътни спомени, но не е сигурно, а и съм ги насадила доста нагъсто (поради липса на място) и се обърквам.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от gyulcem »

calico написа:Имам въпрос: как да позная кои са влечащи и кои не. Щото не помня кое къде садих, и напролет ги орязах всичките. И сега не мога да позная кои ще влекат, за да им сложа опора. Имам някакви смътни спомени, но не е сигурно, а и съм ги насадила доста нагъсто (поради липса на място) и се обърквам.
Ами моите специално се изсължават много наблюдавай ги , сега няма да може да разбереш и аз ги орязох пролетта тъй като бяха замръзнали , и сега имат пъпки но са ниски като храстовидните , към средата на лятото като започнат да се издължават ще видиш.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от dobis »

За ужас на всикчи Вас , не обичам рози ...може би само бяла и една пепел от рози като цвят...но пък обикалям едни минйончета от тия магазинските саксийните ...живички , пак са направили пъпчици , но идея нямам как се гледат. Понятие нямам как да ги режа , едно към кесиме , когато ми скимне...къде мога да се поограмотя малко. Имам си една хубавелка от 4 години , окряка в мойте ръчички, преди две години я снабдих с червени сестрички практикерски, миналат есен замених едната за оранжевка... време е да се погрижа като хората за нея и за дружките й. Признавам , длъжник съм им
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от nel4o »

Всичките ми рози са нападнати от зелена листна въшка. Бих казала въшчище :snif: Ще играе БИ 58. Освен това имам и голи охлюви :spuke:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”