Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Еличка »

Ами погледни две страници назад, lisunger!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от dar »

Сега пък хоботник нападна розите! Дъждът ги скапа, сега и втория цъфтеж ще прецака този хубостник! То не спря да вали, че да напръска човек като хората. Зелено е пръскала с Децис, прочетох назад в темата. Нещо по ефикасно да не би да се е появило междувременно?
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от молина »

Миналата седмица пръсках срещу листни въшки - макар да знаех, че ще вали, ама то напоследък просто не спира този дъжд и вече не търпеше отлагане. Но по една от розите ми забелязах кафяви петна по листата, които незнам от какво са.
Charles Darwin
Изображение
Питам само за кафявите петна, белите, които се виждат на снимката са от пръскането - не се сетих да направя снимки преди това... Ако е от значение, пръсках с Нуреле Д, Топсин, Ридомил Голд, листен тор и малко течен сапун за прилепител.
С какво да третирам розата?
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 1 път

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от stefan_doc »

Ридомил голд трябва да подейства. Също Скор.
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от молина »

Мерси. Аз тогава нарочно ги напръсках с такъв коктейл от препарати, защото се притеснявах с тези дъждове да не се изпоразболеят розите, но такива тъмни петна имам само по тази.
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
dilyanka
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Юни 4, '14, 09:49
Получил благодарност: 1 път

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от dilyanka »

молина написа: Юни 15, '18, 20:29 Мерси. Аз тогава нарочно ги напръсках с такъв коктейл от препарати, защото се притеснявах с тези дъждове да не се изпоразболеят розите, но такива тъмни петна имам само по тази.
Виждала съм и по моите рози такива петна след пръскане. Някои от сортовете са по-чувствителни и получават такива листни изгаряния от препаратите. Нуреле Д знам, че причинява със сигурност.
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от молина »

dilyanka написа: Юни 18, '18, 16:43
молина написа: Юни 15, '18, 20:29 Мерси. Аз тогава нарочно ги напръсках с такъв коктейл от препарати, защото се притеснявах с тези дъждове да не се изпоразболеят розите, но такива тъмни петна имам само по тази.
Виждала съм и по моите рози такива петна след пръскане. Някои от сортовете са по-чувствителни и получават такива листни изгаряния от препаратите. Нуреле Д знам, че причинява със сигурност.
Кафявите петна са отпреди пръскането.
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

разгледай тук , ако още не си го направила
http://www.rosebook.ru/articles/vrediteli-i-bolezni/
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 364
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от utro77 »

Здравейте!
Тази година червеният ми еден / eric tabarly / не успя да разцъфне напълно. Цветовете си останаха топчести и плътни и така започнаха и да си повяхват. А беше отрупана с цвят. Освен много щипалки не съм забелязала други вредители по розите ми. Другите рози в близост си цъфтят нормално въпреки щипалките.

Някаква идея какво може да е?

Четох за сиво гниене, но мисля, че не е такова нещо....

Моля да ми препоръчате и инсектицид, който не е вреден за пчели, тъй като наблизо има пчелно стопанство и не искам да им отровя на хората пчелите.
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от mysisu »

Изображение
Моля за помощ!!! Това дали е бактериален рак и какво да правя? Четох, че трябва да извадя и изгоря, но това ми звучи ужасно, ако все пак не е такава болест.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”