Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

Дафе, за него се пръска. С отрови. Забравяш за всякакви еко, био и пр. хубавини и ползваш химия. От средата на май до юли, през десетина дни.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Di_Va »

Не става, Ани! Не искам, пък и не съм на линия винаги, та пръскането отпада, ама с драстичните резитби ще видя до къде ще я докарам, ММ каза че при такова рязане е по-добре да си поръчам нови растения :lol: .
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от katia »

Четох, четох из темата. Бяхте подхванали темата с ларвите на майския бръмбар през 2016 г. После не успях да разбера намери ли се някакво решение с тези отвратителни същества. В нашата градина е пълно с тях, в корените на всяко повехнало растение ги намирам. Бяха почти унищожили ягодите... а сега поръчвам рози. И ми се ще да ги предпазя някак. Бих попитала направо Ким, но предполагам е заета в момента доста с поръчката и хич няма да и е до моите бръмбари и в почвата и в главата ми :liubov2:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от kim »

katia написа: Окт 11, '18, 23:31 Четох, четох из темата. Бяхте подхванали темата с ларвите на майския бръмбар през 2016 г. После не успях да разбера намери ли се някакво решение с тези отвратителни същества. В нашата градина е пълно с тях, в корените на всяко повехнало растение ги намирам. Бяха почти унищожили ягодите... а сега поръчвам рози. И ми се ще да ги предпазя някак. Бих попитала направо Ким, но предполагам е заета в момента доста с поръчката и хич няма да и е до моите бръмбари и в почвата и в главата ми :liubov2:
О, Кате :gush: Борбата е неравностойна, но да не те отчайвам. Точно както го описваш-
в корените на всяко повехнало растение, дори дръвчета. Половината от розите ми ги няма,
а останалата половина са рестартирани и се мъчат. Най-съжалявам за Еден, огромен, цъфтящ катерач беше :snif:

Унищожиха ми малини, аронии, френско грозде, лозички, домати, салатки. Това нещо е всеядно,
защото бяха нагризали и доматените колове(бамбукови) :shock: Преди няколко дни измъкнах
едно красиво храстче на еуфорбия. Сега вече трябвала да са се кротнали, че захлажда и слизат на по-дълбоко в почвата. Понякога ми се губи желанието за каквито и да е растения. Забелязах също, че нямам унищожено от тях само ириси и хемерокалиси :hmmm:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от katia »

Искаш да кажеш...че за сега решение няма на проблема :hmmmmmm: И аз имах поне 15 рози съвсем обикновени от веригите и една по една заминаха. Обвинявах майка за това, мислех, че ядат само млади нежни коренчета, като на едногодишните ми растения и ягодите....но явно те са ги изяли. Тази година 2 розички заминаха купени в контейнер и майка все твърдеше че са червеите но не ми се вярваше.... Ще потърся препарата за който пише Миша и като садя ще го смеся в почвата. Не знам дали ще стане, но не се сещам за друго. Съседката каза че като вадила картофите у тях намирала от тези гадории вътре в самия картоф :ufff:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от kim »

Не е виновна майка ти. :nod: При есенното засаждане сега на розите и аз ще опитам с този препарат,
но за плодните растения не виждам как да се справя, освен периодично и профилактично да ровя
с лопатка в корените. И до като спася едно, друго е повехнало и унищожено. :ufff:
Аз останах шокирана, когато видях изгризан твърдия, сух бамбук. Няколко минути се взирах в тях, невярвайки.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от katia »

Чета статия чужда. Май освен да ровим и копаем, може да направим капани за самите бръмбари в периода в който летят, за да предотвратим снасянето на яйца. Ама трябва да сложа капани из цялата махала... :angelche:
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Неделя »

katia написа: Окт 12, '18, 08:20 Ще потърся препарата за който пише Миша и като садя ще го смеся в почвата. Не знам дали ще стане, но не се сещам за друго. Съседката каза че като вадила картофите у тях намирала от тези гадории вътре в самия картоф :ufff:
Погледнах назад в темата, но не намерих за какъв препарат е писала Миша. Може ли някой да каже?
Deleted User 1445

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Deleted User 1445 »

Ким, Кате, кажете за този препарат, как се казва, че и при мен има нашествие голямо :svekurva: Рози доста заминаха, розовата Анабела ми наядоха, гадовете тлъсти :mrgreen:
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Лакомник »

:hmmm: Сантана май беше.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”