Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Elizabet
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 15, '12, 19:26
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Elizabet »

Отидох вчера в агроаптеката да взема препарат за черни петна по розите. Там ми препоръчаха /не само препоръчаха, а ме убедиха да взема/ ОКСИТЕТРАЦИКЛИН, от едно пръскане розите се оправяли. Търсих из форума да прочета някой ползвал ли го е, но не открих. Гугъл казва, че това е широкоспектърен антибиотик за птици, телета, прасета :hmmm: Сега се двоумя....да пръскам ли розите с него или да се придържам към стандартните препарати и да сменя агроаптеката....И защо там се продават антибиотици предназначени за животни.....
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

Елизабет, това не съм го чувала никога.
Дано се появи Мишето и да каже дали може
ако не ти се потвърди, според мен пръскай стандартно- фунгицид+инсеткицид+Хортигроу(заради аминокиселините)
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
TediRozata
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Май 27, '19, 21:33

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от TediRozata »

Някой чувал ли е за мутации при розите?
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Havga »

:twisted: Айде и аз пак в тази тема!
Вчера се похвалих, че намам болна роза и ето на!
Изображение
Целия нов прираст на Wollerton old hall е така. Това е половината роза! Стана буквално за дни, защото онзи ден я заничах и нищо и нямаше.
Пръскана е, включително сутринта, след вчерашната градушка. Пръсках със Скор, Топсин и Фоликур, с добавка капка веро и Хортигроу 20/20/20+аминокиселини.
Та се чудя :hmmm: маже ли да е от градушката? По скоро не, защото листата равномерно почерняват по цялата роза.
Пригор от слънцето? По-вероятно само, че никога не сэм виждала такъв и това е само теория.
Предозиране с тещо? Тук вече нямам идея. По -скоро не , защото другите рози получават същото и са наред.
Гъбички? Толкова бързо възможно ли е?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Breda »

Хавга,не знам дали е същото,но на мен миналата година така ми почерняха листата на една роза,но ясно си спомних,че пръскачката ми свърши точно на нея .На дъното остава утайка малко или много ,доста концентриран разтвор.По същия начин за един ден почерняха,опадаха после листата ,оправи се розата впоследствие де.От тогава внимавам да не пръскам до край течността.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

Силве, не слагай веро за прилепител, то правело разни поразии. Слагай течен сапун.

изчакай, щом са пръскани, остави ги засега, виж няколко дни какво ще стане

този определител на болестите гледала ли си го? Виж го и сравнявай подробно http://www.rosebook.ru/articles/vrediteli-i-bolezni/
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
TediRozata
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Май 27, '19, 21:33

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от TediRozata »

Тази пролет поръчах гъсто наръртяна червена роза ном. 7 от каталога на Флоров, посадих корена обгрижвах я като всички останали рози и когато направи пъпки тръпнех в очакване...., но цъфнаха мижави деформирани цветчета.. Направо ми се доплака... Обадих се на Флорова и тя несериозно и едва ли не с насмешка ми "обясни", че розата била мутирала заради неправилно отглеждане...! А аз за всичките си рози полагам еднакви грижи и досега никоя друга не е мутирала..
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
TediRozata
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Май 27, '19, 21:33

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от TediRozata »

TediRozata написа: Юли 4, '19, 23:06 Тази пролет поръчах гъсто наръртяна червена роза ном. 7 от каталога на Флоров, посадих корена обгрижвах я като всички останали рози и когато направи пъпки тръпнех в очакване...., но цъфнаха мижави деформирани цветчета.. Направо ми се доплака... Обадих се на Флорова и тя несериозно и едва ли не с насмешка ми "обясни", че розата била мутирала заради неправилно отглеждане...! А аз за всичките си рози полагам еднакви грижи и досега никоя друга не е мутирала..
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
TediRozata
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Май 27, '19, 21:33

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от TediRozata »

Може ли някой да ме посъветва какво да правя с мутиралата роза, да я изчакам ли, (някъде във форума четох, че роза се чака 3 години), или да я изхвърля..Виждала съм и други рози като моята, цъфнали по същия начин така дефектно в обществени градинки. Те имаха листче с името на розата около стеблото - Мистър Линкълн.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Havga »

Изчакай. И моя Реонардо първо изкара деформирани цветове, имаше дори цвят и вътре пъпки, но сега се оправи.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”