Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от hosta127 »

Грийни,извинявам се за тъпия въпрос но като мислих ,...мислих и не разбрих какво значи да ги хоризонтирам, да ги огъна и да ги завържа хоризонтално ли означава ? Щом ще оставям ножицата значи няма да ги режа , повече ще ги завържа за хоризонталните пръчки , нали така ?
РОУЗ

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от РОУЗ »

Ако искаш прегледай тази тема, има и схеми:
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=1652" onclick="window.open(this.href);return false;
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от hosta127 »

РОУЗ написа:Ако искаш прегледай тази тема, има и схеми:
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=1652" onclick="window.open(this.href);return false;
ах-ааааааа, :ieeee: благодаря ти РОУЗ :tzeluvka: , сега ми светна :tzvetentze: Значи сега да ги хоризонтирам, щото аз сега ги режа основно ,на пролет само ще и оформям или можели гледам какво ще стане
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10032
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 613 пъти
Получил благодарност: 1100 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от greeneyed »

Белл, благодаря за съпричастността към тази роза! :liubov: Изумително красиви помпони!

Нели, сега виждам градинката ти в околоблоковото пространство и досега не писах, защото се чудя как да ги разположиш тези рози. Ти си оставила само една за катерач, шишовете напролет ще се удължат и ще провиснат. Искат място около корена, ще се хоризонтират сами. Няма нищо да режеш. Вижда се някаква конструкция до розата, на нея захвани клоните и ги разпери настрани. Напролет ще разглеждаме как расте храстът и пак ще обсъждаме. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от hosta127 »

БЛАГОДАРЯ, ти Грийни, до пролетта ще измисим нещо , като ги сях не ги мислех за катерачи , пък и нямах опора нито арка , сега само се пробвам аз имам

Едени на още много места ако това не стане ще го пусна на друго място там имам арка ,но пък до нея съм сяла една вистерия та ще видим на пролет как могат да се съчетаят с вистерията :D оф, като нямам място и идеите ми са малко ,но каквото стане ,ако не го орязвам както си беше и толкова :ieeemyzh:а пък за всеки сл,ууучай сега ще си бучна един Еден на оградата та там поне на където иска там да ходи ....той си знае по добре
Аватар
Ванкчо
Дълго кафе
Мнения: 107
Регистриран на: Яну 16, '15, 20:44
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Ванкчо »

[quote="hosta127"]много моля за помощ, за първи път пускам Едена да се вие, до сега не знаех че е катерлив, от тазаи година напуска едни клони не знам колко да оставя и как да ги режа, въпреки че го орязах вече доста го осакатих ,но ако трялбва още да режа моля кажете кой клон и колко защо не се разклонява ?ама то, ако така расте ще обиколи комплекса, това е за едно лято ,да ги скасявам ли или да ги оставя пък догодина на пролет да видя как ще тръгне, въобще дали ще цъфне както съм го орязала ?

Изображение

hosta127, не режи нищо.Като гледам снимките, то няма за рязане.Като го орежеш, какво ще ти цъфти?Ще се опитам да ти пусна снимки на моя Еден как съм го "подредила"
Розата в средата.Тук доста е орязан.
Изображение
Изображение
Цъфтежа тази пролет беше много слаб.Не знам дали е от тежката и студена зима или от драстичното рязане.
Изображение
Сега няма да го режа много, само ще го оформя и поизчистя от слабите клони.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от hosta127 »

Ванкчо ,много ти е красив Едена, страхотно си го оформил, аз гледах един клип в ютуб и там казаха че трябвало да има не повече от 3-4 дълги клона и затова го подпуках, но по едно време ми дожаля, мислех че клоните не трябва да са близко един до друг ,пък то стана много рехаво , Мисля обаче че на пролет ще си пусне още клончета и ще се зашуми ,иначе и на мене не ми харесва но за пръв път правя такова нещо , но Едена ми е голям катил и ще издържи на простотиите ми, ще се оправи догодина ,знам го той винаги се оправя . :D
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от renimoss »

Моля, помагайте! В розите ми има корояд! Първоначално го забелязах при дамасцената (почти я съсипа), после при 2 остинки и една на Кордес. Заселва се под кората в долната част на по-зрелите стъбла и върти в кръг/спирала. Листата по клонката нагоре изсъхват, самата клонка също пожълтява. Никъде на намирам инфо за такава напаст. Какъв жизнен цикъл има? Кога, с какво да пръскам?
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от libra »

E,това не е ли прочутия стъблопробивач?
gospodinov

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от gospodinov »

Рени, дали е корояд или някаква друг напаст, агрилус?
Сърцевината пробита ли е?
Тук е описано доста короядано по овошките и с какво се пръска.
http://www.bgfermer.bg/Article/275550" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”