Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от tanini77 »

Защо Леонардо (розовия) не иска да повтаря цъфтежа? След пролетния цъфтеж извади едни дълги клонаци, отрязох ги, сега пак същото нещо. Не виждам по върховете да има пъпки. И се маносва. Еми вече се замислям дали да не я сменя, че е на централно място, а много я харесвам🙄🤔
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
Elizabet
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 15, '12, 19:26
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Elizabet »

tanini77 написа: Сеп 9, '18, 13:00 Защо Леонардо (розовия) не иска да повтаря цъфтежа? След пролетния цъфтеж извади едни дълги клонаци, отрязох ги, сега пак същото нещо. Не виждам по върховете да има пъпки. И се маносва. Еми вече се замислям дали да не я сменя, че е на централно място, а много я харесвам🙄🤔
Не знам твоя на колко години е но моя първите две години правеше същите номера. И аз бях решила да го махам, но тази година е много хубав.Цъфтя два пъти, сега пак заформя пъпки, и до сега не е изкарал нито един дълъг шиш
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1877 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от pepelqshka71 »

Elizabet написа: Сеп 9, '18, 14:02
tanini77 написа: Сеп 9, '18, 13:00 Защо Леонардо (розовия) не иска да повтаря цъфтежа? След пролетния цъфтеж извади едни дълги клонаци, отрязох ги, сега пак същото нещо. Не виждам по върховете да има пъпки. И се маносва. Еми вече се замислям дали да не я сменя, че е на централно място, а много я харесвам🙄🤔
Не знам твоя на колко години е но моя първите две години правеше същите номера. И аз бях решила да го махам, но тази година е много хубав.Цъфтя два пъти, сега пак заформя пъпки, и до сега не е изкарал нито един дълъг шиш
А на моя му е трета година и се държи като този на танини77. Дълги шишове и никакви пъпки. За разлика от него червения не е спрял да цъфти цяло лято.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Emilly1212 »

При мен розовия Леонардо е трета година. В момента е пуснал три дълги шиша, на единия има цвят, на другите два няма. Само новите шишове са с листа, останалия храст е голи пръчки. Цъфтя обилно първия път и после още веднъж по-слабо. Сега не прилича на нищо. ;)
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от tanini77 »

Май ще пътува🤔
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Тутти »

Я и аз да се пооплача от розовия Леонардо. Трета година, два броя, на различни места. Съседните им рози се скъсват да цъфтят, Леонардо - не. Ще чакам и следващия сезон и също ще се замисля. Прави ми впечатление, че на всички тази роза е трета година. Може да е по-бавен, да го почакаме, трябва да е цъфтежна роза.
Червения Леонардо не спира, страхотна роза е.
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Leila123 »

Мислех да взимам розовия Леонардо, но ако не цъфти - да не го поръчвам. Разколебавате ме....
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от макс »

Тутти и при мен е същото положение червения дойде един мижъв,хилав та чак се чудех дали от това ще стане роза а той милия за две години стана огромен и цъфти та се къса а розовия е една клечка около 40 см.от две години не мърда но пък цъфтя два пъти с 4,5 цветчета и в момента има пъпчици две три са но ги има ,може пък нашия климат да не му понася ;)
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Тутти »

Leila123, чела съм само добри отзиви за розата, затова я поръчах. Мислех, че при мен не върви. Явно и други имат проблем с цъфтежа й. Не се отказвай, обаче, поръчай я, може онази доставка нещо да не е било добре с конкретните присадки, или нещо друго. За розата има само суперлативи, може да й трябва повече време. Може би ще има и други отзиви, сигурна съм, че е в много градини и много цъфти.
Ох,сега след мнението и на Макс, не знам....
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от evelin_pas »

Потвърждавам и за розовия и за червения Леонардо. Розовия не цъфти, пуска дълги конаци (които аз най-безпощадно орязах :twisted: ), за разлика от червения. Прекразна роза, върви повече широка , отколкото висока и мнооого цъфтежна. Препоръчвам я :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”