Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от alexalex12 »

Не знам есента в лидл какви рози са продавали :hmmm: , сега продават холандски вкоренени разници.
А за разравянето винаги има първи път, тъкмо ще потренираш за евентуално местене на рози!
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от mysisu »

Още не съм наясно какво е присадка, ще прочета и ще разбера какво съм купила.
Но всъщност ме интересуват сегашните лидълски, търсих информация, но само за Open arms намерих нещо в Розебук. Дали са хубави като сорт, дали цъфтят дълго и обилно?
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от alexalex12 »

Това, което аз видях в лидл беше "Eyes for you".
Зеленко писа, че и във фантастико са пуснали такива.
viewtopic.php?f=25&t=1240&start=5355
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от mysisu »

Оооо, тази много я хвалят, много е красива, но при нас няма такава. Вероятно са различни в магазините из страната. Аз си преписах имената им-посочената, Snow storm и Sweet candy. Едва ли ще купя. Все пак какво ви е мнението за холандските?
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

в момента продават форсирани вкоренени резници
ако им изрежеш цвета и пресадиш и удариш и една молитва - вероятно ще оцелеят
есента в Лидл продаваха на присадка в кутии , предполагам , че твоята е такава
както и също , че това е по-скоро калус отколкото рак
ако е рак до една година би трябвало да омекне , да заприлича на презряла пърхутка , примерно
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от mysisu »

Изображение
Изображение
Да, наистина купих две рози в кутии есента от Лидл. Другата е чудесна - Глория Дей, но тази се разболя.
На снимките сега се вижда по-добре, че се е оформило нещото на буци, на гроздове, което вече максимално се доближава до изображенията в нета за гадния рак. Ще вадя, няма да рискувам. Не ми е ясно обаче с какво ще дезинфекцирам почвата след изваждането. Освен калиев перманганат за нищо друго не зная да се ползва с такава цел.
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от popov »

Компасион, Елф и Барок. Една до друга са през около два метра. Миналата и тая година в цветовете им ровят най различни гадове-бръмбари черни, зелени, лъскави и не толкова, други буболечки... Не толкова изяждат цвета, по скоро го разпердушинват. И на нищо не прилича. Не съм там постоянно да пръскам, а и с тия дъждове...пръсках два пъти на общо основание с всичко друго, ма не става.
И защо само на тези трите?
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от greeneyed »

Светли ли са тези цветове на рози? И при теб е хладно, нали? В другия форум се обсъждаше един вредител- rose curculio , виж дали е този при теб.

https://www.gardeningknowhow.com/orname ... eevils.htm
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от dar »

Грийни, аз имам от тая гад. Мислех, че на това казвате хоботник. То заглавието на темата е много точно- Има ли рози, има и проблеми! Ще се мъчим да ги преборим, пък каквото такова. Благодаря ти за споделеното.
elfy

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от elfy »

popov написа: Юли 2, '18, 14:48 Компасион, Елф и Барок. Една до друга са през около два метра. Миналата и тая година в цветовете им ровят най различни гадове-бръмбари черни, зелени, лъскави и не толкова, други буболечки... Не толкова изяждат цвета, по скоро го разпердушинват. И на нищо не прилича. Не съм там постоянно да пръскам, а и с тия дъждове...пръсках два пъти на общо основание с всичко друго, ма не става.
И защо само на тези трите?
И при мен е същото. Тъкмо се зарадвах, че всички рози са обилно нацъфтели и като се вгледах отблизо, лошо ми стана. Всякаква бръмбарова гад се беше набутала в цветовете, а от дебелите зелени и по 2 и 3 бр. в един цвят. С пръскането хич не ми се получи тази година, дойде уикенд и все вали... Сега чакам втория цъфтеж, дано успея да пръскам преди това, че да имам желание да направя някоя снимка ;) :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”