Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

райд нямаш ли ?
то нищо не пречи да пръскаш с това което имаш , да удържи положението
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 474
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от молина »

Щом трябва да минаваме на тежката артилерия, и Райд ще се намери! Убиецът на хлебарките вкъщи е мъжа ми, но временно ще му приватизирам арсенала. :twisted:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от dar »

mimivd написа: Юли 9, '18, 14:08 Сигурна съм,че ще оцелеят,ще видиш. :stiskam: Стискам палци да е така,ще ти искам няколко резника. :liubov:
Днес напръсках пак. Мина 1 час. Дано не завали. От бързане съм сложила скор, топсин и родомилд голд. Два фунгицидна и без инсектицид :ufff: Напомни ми за резниците, ще има.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от mimivd »

Даже три фунгицида,за по-бързо действие.Дар,след няколко дена повтори пръскането като към ридомила добавиш децис и листна тор.
Този коктейл ще им дойде добре.За резниците ще ти пиша на лс.
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 940
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от hrissi2009 »

Привети, и аз да се пооплача. То не бяха изгнили и мухлясали цветове, жълти листа, черни петна, но не от това се оплаквам. При мен тази година в основата почти на всяка роза по стъблото имам мравуняк. Миналата год. имах такъв само на Св. Сисилия и половината роза изсъхна.
В събота слагах тор и разруших всичките мравуняци, но предполагам до тази събота ще са изградени наново. С какво да пръскам. Дайте съвет.
stefan_doc
Кана кафе
Мнения: 501
Регистриран на: Ное 15, '13, 11:47
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 1 път

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от stefan_doc »

Обикновено има мравки ,където има въшки, но не е задължително.
Аз пръскам върху мравуняка, ако не е ясно къде е - на пътя им пудра или гранули срещу мравки на Брос и изчезват.
Пробвал съм и дурги пудри (Демор, Халек) които също действат, но са ситен прах, който се слепва и по-трудно се "пудри" с тях.
nanook
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Юли 19, '18, 21:27

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от nanook »

Здравейте,

Доста интересна информация има тук и то в изобилие, стига да има време човек да я прочете :)

Ще питам директно за съвет, тъй като се занимавам от скоро с розичките в градинката си. Тази година засадих 6 рози - 4 в края на есента от изреските и 2 нови преди лятото, закупени от магазин. Проблемът, който ме мъчи в момента е, че нещо ги яде :shock: Едната от тези четири, които засадих през есента вече замина, изсъхна нацяло... :cry: друга - цъфна, дори има цвят и изведнъж изсъхна също :eeeh: . По листата им се забелязва наядено, другите две изглежда сравнително добре в момента. Някъде в темата по-назад имаше писано за бяла ларва/червеj, който яде корените и може би затова съхнат :hmmm: Някакви идея? Ако е от това с какво да се напръска? По-принцип съм пръскал на няколко пъти тази година, но то е било само за листни въшки :oops: , мисля че беше Моспилан. Прилагам и няколко снимки.







За мравки и други насекоми по двора съм пръскал с Айкън миналото лято, но мисля, че не се препоръчва за пръскане вкъщи. :dovolen: Който има проблем с мравките може да пробва, ако има желание, разбира се.
Лакомник
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Яну 16, '18, 22:57
Местоположение: Пловдив

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Лакомник »

[quote=nanook post_id=830956 time=1532097235 user_id=7191]
Здравейте,

Доста интересна информация има тук и то в изобилие, стига да има време човек да я прочете :)

Здравей!Тук наистина има не само интересна,но и много полезна информация! :nod:
Например за резниците (изрезките) и вкореняване на рози от резници.Не мисля,че осичката,която си хапва от листата е проблемът при теб.Младите рози се нуждаят от редовно поливане,често и от засенчване,а ако розичката е от резник,по-добре е да се премахват цветовете докато се вкорени добре.
nanook
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Юли 19, '18, 21:27

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от nanook »

Така е, през по-голямата част от деня точно тези рози са на слънце, поливам ги редовно. Отгоре пръста винаги изсъхва, но ако разровя леко отдолу има влага. Много ще да е гладна тази осичка, според мен нещо друго ги яде, не знам, яд ме хваща, че втора умира вече :(
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от alexalex12 »

Leaf-cutter bees
Изображение
[urlhttp://www.missouribotanicalgarden.org/gardens ... -bees.aspx][/url]

За резниците освен редовно поливане, се изисква и по-висока влажност. Захлупи ги с нещо!
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”