Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1667 пъти
Получил благодарност: 1832 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Тутти »

Я и аз да се пооплача от розовия Леонардо. Трета година, два броя, на различни места. Съседните им рози се скъсват да цъфтят, Леонардо - не. Ще чакам и следващия сезон и също ще се замисля. Прави ми впечатление, че на всички тази роза е трета година. Може да е по-бавен, да го почакаме, трябва да е цъфтежна роза.
Червения Леонардо не спира, страхотна роза е.
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Leila123 »

Мислех да взимам розовия Леонардо, но ако не цъфти - да не го поръчвам. Разколебавате ме....
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3731
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от макс »

Тутти и при мен е същото положение червения дойде един мижъв,хилав та чак се чудех дали от това ще стане роза а той милия за две години стана огромен и цъфти та се къса а розовия е една клечка около 40 см.от две години не мърда но пък цъфтя два пъти с 4,5 цветчета и в момента има пъпчици две три са но ги има ,може пък нашия климат да не му понася ;)
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1667 пъти
Получил благодарност: 1832 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Тутти »

Leila123, чела съм само добри отзиви за розата, затова я поръчах. Мислех, че при мен не върви. Явно и други имат проблем с цъфтежа й. Не се отказвай, обаче, поръчай я, може онази доставка нещо да не е било добре с конкретните присадки, или нещо друго. За розата има само суперлативи, може да й трябва повече време. Може би ще има и други отзиви, сигурна съм, че е в много градини и много цъфти.
Ох,сега след мнението и на Макс, не знам....
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1816
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от evelin_pas »

Потвърждавам и за розовия и за червения Леонардо. Розовия не цъфти, пуска дълги конаци (които аз най-безпощадно орязах :twisted: ), за разлика от червения. Прекразна роза, върви повече широка , отколкото висока и мнооого цъфтежна. Препоръчвам я :daaa:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1433
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 297 пъти
Получил благодарност: 433 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Ема »

Не го отписвайте толкова бързо розовия Leonardo da Vinci, по-скоро му сменете мястото.
В rosebook има почти 400 вота, сигурно има защо. А и тук във форума сме го виждали в цялата му прелест.
Моят е втора година, като миналата го преместих. Сега е на слънце до 13 часа и мисля, че се чувства по-добре.
Не се е скъсал да цъфти, но прави две прилични вълни. Държи цветовете по две седмици, не се скапва от дъжда, не поляга.
Да, пуска по някой и друг дълъг шиш по някое време, но може да се реже, може да се остави да се разпростре. Една рускиня беше го подвела като катерач дори.
Ето го моят от тази година.

Изображение

Тук сниман от Lois при един проливен дъжд, вижда се, че е бетон :dovolen:

Изображение

Изображение

Това е при втората вълна. Цъфтежът е по-скромен, поизточил се е.

Изображение

В момента прави пъпки, ако времето се задържи топло, ще има и трета вълна.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4383
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1974 пъти
Получил благодарност: 686 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Emilly1212 »

Ема :tzvetentze: при теб изглежда превъзходно. Моля те да споделиш с какво пръскаш.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1433
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 297 пъти
Получил благодарност: 433 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Ема »

Емили, пръскам всички рози през две седмици със Скор, а пролетта пръсках веднъж или два пъти...не помня, с Нуреле, че бяха нападнати от гъсеници.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4383
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1974 пъти
Получил благодарност: 686 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Emilly1212 »

Много ти благодаря Ема! :gush: Запомних, че беше писала някъде една капачка Скор на 2 л.вода, но не знаех колко често се пръска. Благодаря! :tzeluvka:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4939
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 751 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от мечтица »

За мен Леонардо една от любимите рози. :liubov2:
Тук снимана в началото на юни, после имаше още един цъфтеж,но доста скромен.
Изображение
Издържа на дъждовете, листата до сега зелени без едно петно,
докато много други рози се оголиха.
В момента хвърли едни дълги шишове с пъпки.
До нея засадена пастела,коята тази година доста по висока от предишните години и тя направи дълги шишове около 2 метра,досега не превишаваше повече от 1 метър.
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”