Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от dar »

mimivd,благодаря ти. Точно като теб мисля, но то просто не спира или ако спре, след час почва пак или съм на работа. Каквото стане. Без това всичко изгнива и мирише градината на мухъл. Здраве да е! Когато време даде и ако нещо остане тогава ще пръскам :stiskam:
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от mimivd »

Сигурна съм,че ще оцелеят,ще видиш. :stiskam: Стискам палци да е така,ще ти искам няколко резника. :liubov:
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от молина »

Моля, дайте ми съвет с какво да напръскам Крокуса пред блока - има бели налепи по новите стъбла и като че ли това са някакви бели гъсеници, които са облепили летораслите с това бялото. Не можах да я разгледам много обстойно, но не забелязах поражения по листата освен няколко най- отдолу, които бяха пожълтели и с черни петна. Незнам как да качвам снимки от телефона, а компютъра е на ремонт. Може би трябва да я третирам с няколко препарата, напр. Ридомил Голд или Топсин за черните петна и още нещо за белия налеп, но какво, и в каква пропорция да са двата препарата? Помагайте :snif:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13710
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 192 пъти
Получил благодарност: 382 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

бялото е оная гадната цикада
тя мре от препарати против хлебарки
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от молина »

:shock: Как така препарат за хлебарки?! Зеленко, не се шегувай така, че ако знаеш как ме е гнус от хлебарки точно...и ако това бялото взема да го оприлича на тях, лошо. А още по- лошото е, че тази седмица няма да имам възможност да отида до агро аптека, пък всичките ми препарати са на вилата с изключение на Вазтак. Той дали ще свърши работа? :hmmm: че ми се иска да напръскам час по- скоро срещу тази гад :svekurva:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13710
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 192 пъти
Получил благодарност: 382 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

райд нямаш ли ?
то нищо не пречи да пръскаш с това което имаш , да удържи положението
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от молина »

Щом трябва да минаваме на тежката артилерия, и Райд ще се намери! Убиецът на хлебарките вкъщи е мъжа ми, но временно ще му приватизирам арсенала. :twisted:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от dar »

mimivd написа: Юли 9, '18, 14:08 Сигурна съм,че ще оцелеят,ще видиш. :stiskam: Стискам палци да е така,ще ти искам няколко резника. :liubov:
Днес напръсках пак. Мина 1 час. Дано не завали. От бързане съм сложила скор, топсин и родомилд голд. Два фунгицидна и без инсектицид :ufff: Напомни ми за резниците, ще има.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от mimivd »

Даже три фунгицида,за по-бързо действие.Дар,след няколко дена повтори пръскането като към ридомила добавиш децис и листна тор.
Този коктейл ще им дойде добре.За резниците ще ти пиша на лс.
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 941
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от hrissi2009 »

Привети, и аз да се пооплача. То не бяха изгнили и мухлясали цветове, жълти листа, черни петна, но не от това се оплаквам. При мен тази година в основата почти на всяка роза по стъблото имам мравуняк. Миналата год. имах такъв само на Св. Сисилия и половината роза изсъхна.
В събота слагах тор и разруших всичките мравуняци, но предполагам до тази събота ще са изградени наново. С какво да пръскам. Дайте съвет.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”