Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Lizi »

ToBo написа: Лизи, щом са стари розите, ще пораснат. Подмладили са ти ги ;)
Какво съм подмладила - направо са в цветния рай . Счупени са до земята. Даже да избият - ще избият от подложката вероятно. :ufff:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Тутти »

Lidi, не се ядосвай. Миналото лято при ремонт на помпата с много тежък крик ми счупиха една остинка - Катедралата. До земята, не остана дори сантиметър.
Отписах я напълно и се успокоих, че щом се е случило, значи е било правилно, какво да променя? През септември избиха три нови клонки и сега си е роза нормална. Дори я резнах лекинко за стимулация. Ако тази година не е най, най, то догодина ще е чудна.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

Lizi , при мен всички занулени рози оцеляха
само тази снимка изрових , но това далеч не е най-лошо счупената , защото освен счупени бяха и затъпкани
Изображение
с две думи - имай надежда
пп розите бяха само на година , даже не бяха и стари
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Lizi »

Ох, дано. Дадохте ми малко надежда. :stiskam:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

Лизи, ще избият от присадката, не от подложката, ще събудят нови пъпки :stiskam:
огледай само присадките здрави ли са, да не са счупени :stiskam:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от boggy »

Лизи и аз имах една такава каквато Зеленко показва, оправи се напълно.

Добре, за моя казус реших от вашите препоръки да сложа тараует. Понеже нямам никакъв опит с него може ли да ме посъветвате как да го сложа?
Колко да взема и по колко да слагам?Да окопая цялата роза в кръг и да слагам чист тараует и да закопая след това , така ли?

Благодаря ви и хубав ден желая :) :tzvetoman:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от zeleno »

аз терауета го накисвам предварително / обилно във вода / и така го слагам - на залъци става
но не съм добавяла след засаждане , така , че - за това нямам опит
Аватар
мимка
Дълго кафе
Мнения: 135
Регистриран на: Ное 1, '16, 14:40

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от мимка »

Лизи, от това лято от 5 рози сравнени със земята, то не беше трактор, камионче, изкопи, кофражи, бетон - две вече са ми до коляно, трета напира Изображение, две не се виждат, но те бяха в най-неизгодна позиция (под бетон), така че не се отчайвай - ще избият :tzvetentze:

Боги, аз Тераует на засадени рози слагах - първо го заливах с много вода, като Зеленко, и след набъбване с бучилото :hmmm:, при мека/рохка пръст, след дъжд, правих по-широчки дупки от три-четири страни на розите под наклон, отвън навътре (като обърнат конус) и в дупките слагах Терауета. След това допълнителна поливка. Мисля, че той ще се намести. Така ми се стори най-удачно да се разположи под/в корените. Дано да ти свърши работа :tzvetentze:
"...magicians have calculated that million-to-one chances crop up nine times out of ten"
лалесъм

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от лалесъм »

Продават специални таблетки тераует за слагане след засаждане. Технологията е същата - 3-4 дупки около корена и полагане на една таблетка.
bell

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от bell »

Тераует при две, три годишни рози ми се струва напълно безмислено начинание :angel2: Корените на тези рози отдавна са тръгнали в дълбочина и сигурно гонят метър. На 20-30 см. от повърхността за какво им е влага? Нали идеята е не да се хранят повърхностно, а да развиват дълбока коренова система.
Изобщо Тераует и рози защо? Това не са китки или храстчета с плитка коренова система :hmmm:

Лизи, дано се съвземат хубавите ти рози :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”