Има ли рози, има и проблеми

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от hosta127 »

kim написа: Не издържат живи след изваждането.
Даже и морков и бучнах да си хапва, сигурно не й е понесло :D

не знам за моркови, но чесън със сигурност няма да им хареса :potekoha:


Скорците, враните и косовете обичат не само личинките, но и възрастните бръмбари. Затова сложете къщички за птици в своя двор или градина – така ще опазите много от своите растения от вредителите.
[video][/video]
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от hosta127 »

30 кап. йода ,марганец розовый раствор ,1 ч .л. борной кислоты и зола .Очень хорошее средство и не было ожогов от 30 кап.

:daaa: ,еще хорошо помогает 3 ст .ложки нашатырного спирта на 10 литров воды по 0,5 литр под куст .

АКТАРА
Для борьбы с личинкой майского жука,есть специальное средство (изготовитель Швейцария)”АКТАРА” 6гр.на 4 ведра воды.Рано весной проливайте все насаждения и клубнику тоже.Перед посадкой луковичных обрабатывайте в растворе “АКТАРА”. И у ВАС все будет ОК!
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от tili »

bell написа:Диаграма, изготвена от Университета в Минесота, показваща какво се случва:
Изображение

Ето, какво пишат роза асоциацията в Америка :hmmm:

http://www.rose.org/tricks-and-secrets/" onclick="window.open(this.href);return false;

през преводача става :daaa:
чета и направо качвам тук :snif:

И пак не виждам рашение освен събирането им сутрин рано в сапунена вода :snif: химията нищо не ми говори, но аз и не разбирам.
Това Lambda Cyhalothrin поне го има у нас и в статията казват, че действа срещу тези японски бръмбари. И изтръскването всеки ден в купа със сапунена вода. Жената казва, че е пръскала през лятото веднъж седмично.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от calico »

Миша написа:
kim написа:Не съм Мише. На пролет ще взема и това.
Мисля, че ще ти свърши работа , мори със сигурност ларвите на майския бръмбар , би трябвало и тези да умори
ама тези не са ли на майския бръмбар, Мише :hmmm:
аз вече се обърках...
при Ким си е напаст :snif:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от kim »

На майски са.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Миша »

Няма как да унищожите ларва на бръмбар с пръскане или с повърхностно поливане, айкън( лaмбдa циxaлoтpин ) не може да се справи с майския бръмбар, камо ли с този на Ким, Актара се ползва за обеззаразяване на субстрати, т.е. при пълно неколкократно омокряне , което няма как да стане в градината, да не говорим , че заради масовото използване на Актарата преди няколко години много от неприятелите добиха резистентност към препарата, за да действа на почвени неприятели препаратът трябва да е гранула, която да го примами да се храни
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Миша »

kim написа:На майски са.
Ако са на майски Сантана ще ти свърши работа , но и да не са, би трябвало, препаратът е регистриран срещу ларви на над 40 бръмбара, не знам идентифицирахте ли врага, не съм чела по-назад, имам регистрацията на клотиниадина, но е на ХН, ако имате точния бръмбар мога да проверя дали има регистрация за него
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от tili »

Миша написа:
kim написа:На майски са.
Ако са на майски Сантана ще ти свърши работа , но и да не са, би трябвало, препаратът е регистриран срещу ларви на над 40 бръмбара, не знам идентифицирахте ли врага, не съм чела по-назад, имам регистрацията на клотиниадина, но е на ХН, ако имате точния бръмбар мога да проверя дали има регистрация за него
http://www.extension.umn.edu/garden/ins ... e-beetles/" onclick="window.open(this.href);return false;

Japanese beetle
(Popillia japonica) Family Scarabaeidae

се казва тази гад :( Точно пък на благородния човек Ким да се случи :snif:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от Миша »

Ще проверя довечера, обаче не намирам този бръмбар да е разпространен в Европа, как го определихте :hmmm: Ларвите на много бръмбари си приличат
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Има ли рози, има и проблеми

Мнение от renimoss »

Миша написа:Ким, ти пробва ли сантаната? Тя е за почвени ларви, не мирише като едно време каунтера , трябва да си вземеш в началото на годината, че се продава заедно с картофите до април-май, после я няма.
Мише, за този препарат пише, че навлиза в тъканите и действа върху всякакви гризещи насекоми (но не и смучещи). Това според теб значи ли, че ще действа и против техните ларви, напр. гъсеници, пробивач, агрилус (при него и бръмбърът гризе листата), които гризат листа и клонки (но не и срещу листни въшки, които смучат сок)? Дали това няма да се окаже средство за борба с този вид напаст :stiskam:
И още един върос. За сантаната пише, че не е много подвижен в почвата и при засаждане на картофите се слага непосредствено около тях, така че като пуснат корени директно да "засмучат" и препарата. При вече засадени рози как би трябвало да се процедира, като се има в предвид, че корените им са доста дълбоки?
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”