Търся отзиви за роза...

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от libra »

Поясни как си го преставяш бордюра-колко е широк,каква височина рози очакваш ? С Очите ще получиш тунел ,а не бордюр.Освен това,тя е малко по-особена от към резници.А и ще я чакаш 3 години ,за да заимаш клони за резници,за да ги настрижеш за нещо с неизвестен успех.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от calico »

Shami написа: Юни 15, '19, 13:14 Либре,а ако се подрязват :hmmm:
Много те моля, :tzvetentze: каже две думи за тази хултемия,колко годишна е,режеш ли я,времето на цъфтеж как върви,ако имаме тема за тях пиши там ,знам ли имахме ли такава тема :hmmm:

Шами, вече трябваше да разбереш мила, че розите не са като коса - да ги правиш на къса или дълга прическа и те все да цъфтят. То ако беше така, селекционерите нямаше да се морят да вадят рози с различни структури на храста. Не цъфтят Очите като ги орежеш ниско, това е. Стеблата долу ще са стари ,ще дебелеят, ще вадят на тях тънки клончета и розата ли лека полека ще залинее. Нали пролет рязах ниско заради пробивача, ми нищо работа, и при това разчепатена, хич не е за бордюр тази роза.

дай са снимка на мястото, де ще е тоз бордюр, дали ще се гледа и от двете страни, или само от едната, дали ще има гръб- стена или нещо друго. Смесените бордюри са най-трудната работа в градинарството, и общо взето в един смесен бордюр, розите нямат много място.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от Shami »

Либре :gush: ,Калико :gush: ,вашите съвети са безценни,опита си е друго нещо. :daaa:
Либре,много си права,за резниците,хич няма да се мъча,да чакам три години,я станат я не,после още три,не само за очите,за която и да е друга роза,Не,не,колко загуби имам така,загубено време.Може би за някоя мечталка която няма откъде да си я взема,тогава може :daaa:
Гледах и при рускините,ама не видях друга луда като мене да е направила очите на бордюр. :lol:
Калико :lol: ,аз подстригвам всички в къщи,даже себе си :lol: Та рекох да мина и розите,така и така и това ми е хоби :lol:
Бордюра няма снимка все още, обикновена права пътека е,няма да има гръб,ще се гледа от всички възможни страни,даже от булеварда,може би и от рейса или тролея,трамвая,нямам идея какво ще пуснат от общината да минава,говорят се различни неща.Та от там ще се вижда всичко,целия двор пред къщата,то не че мъжете са се засилили да го направят да е по угледно,да го направят поне прилично да е,ама ей го на, не се мърдат,сама се мъча , поне с цветята да прикривам това, онова.Отивам пак да разглеждам подходящи растения за бордюр.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от libra »

Шами,има рози,които са много лесни за размножаване от резник,образуват много и подходящи клонки .Включително ,и бордюрни има такива .Напоследък съм фен на простоцветки разни,които цъфтят обилно.Като тези ,които коментирахме за Калико.Недостатъкът в твоя случай,евентуално,може да е ,че стават по -разляти и може да пречат на преминаването.Има и стройни ,не много високи.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от Shami »

Либре,няма да е от разлятите,ще стесни и без това тясната пътека.От високите ще е,не много високите де.Ако не намеря подходящо решение ще си купя пет очи и ще рискувам,какво толкова пък,нали все трябва да има една луда.Отпред ще насадя розовите карамфили,зад карамфилите ще сложа син здравец,ще мешам трите вида,Розане ще купувам още няколко корена,имам Джонсан блу и от Мускетар син здравец,всичките ми цъфтят по различно време.Обмислям отпред какво още да вмъкна,ще ми се нещо в зелено да е.Отзад,по между розите мисля да сложа перовския,от средния вид,а отпред от нисичката перовския.Но не съм се сблъсквала със нея като растение и цъфтеж и нищо не мога да кажа,просто така виждам всичко във мечтите си.Сега ми хрумна и друга мисъл,може да групирам,три розички от вид и после перовския,или три рози но различни,е все пак от една серия,например хултемия,досещаш се,харесах я,пуснали са и нов вид.
Това ми се въртеше като план,още дообмислям,пък и все пак си трябват и пари,ще трябва да поизчакам малко. :lol: Та няма да е тази година явно,за мое съжаление. :snif:Прекалено се впуснах да купувам ириси,други рози, и какво ли още не из поръчките,с хризантемите съм прекалила направо.А тях точно гледам в саксии заради охлювите.И така,ако от едната страна имам поне някакъв план,макар и неосъществим донякъде,то за отсрещната част на бордюра имам друг,донякъде,но спирам,че стана много дълго,пък и няма само аз да ви занимавам със моя бордюр.Извинявам се,ако съм станала досадна, може би и смешна :lol:Отивам в моята тема,там да си разисквам бордюрните проблеми,че тук е отзиви за розички :daaa:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 622 пъти
Получил благодарност: 1114 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от greeneyed »

Ето един бордюр :potekoha: , в руската енциклопедия е. При мен Носталгия е доста по-висока.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8500
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от Shami »

Да :daaa: ,да :daaa: ,Грийни,прочете ми мислите направо,много я харесвам тази роза,но мисля да вмъкна при нея още нещо,мисля,че си имам собствен стил вече :lol:
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от patriciq95 »

Здравейте, някой има ли розата Polluce да покаже снимка на листат и цветовете с дръжките. Имам объркана роза и я опреличих на тази. Ако е тя наистина е на най-неподходящото място. Там трябваше да е Veilchenblau. Мястото ми е за катерач, но определено тази роза прави цвят след цвят но не се засичат едновременно 2 отворени пъпки. Имам снимка само на 1 отворено цветче. И определено тази роза се стели по земята, колкот и да се мъча да я превързвам. Искам да я махна въобще на есен защото никак не ми харесва.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от zeleno »

ето какво има в розебука
http://www.rosebook.ru/roses/gallery/polluce/
тази роза е на Барни , ти от къде я купи такваз объркана ?
Аватар
patriciq95
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Юли 2, '16, 23:13
Местоположение: Горна Оряховица
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от patriciq95 »

Това според мен е обърканата роза. Не ми прилича на Veilchenblau. От бг производител. Вярвам че е станало по погрешка и не нарочно защото и друг път съм вземала и съм много доволна. Тази роза постоянно прави малки пъпчици и то по много, но все са такъв цвят и са много малки.
Изображение
Благодаря колкото повече гледам снимките на нея ми прилича.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”