Клематиси 2018

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематиси 2018

Мнение от hosta127 »

Мария Николова написа: Юни 14, '18, 23:34
Бих оставила само тази снимка.
(Другата е просто брак за изтриване.)
да, бе мила и аз бих я махнала, :lol: но нали трябва да има още една за сравнение, пък вечерта в 10ч едва ли бих направила по-хубава, а сега не мога да я махна и да искам ...ето сега да се пробвам пак :hmmm:

Значи , ToBo , имам няколко въпроса , на пролет го рязах до 30 см след като се счупиха две клончета , надявах се на нов пррираст от корена , ама не .... има само три клончета от корена иначе горе се вихри :dovolen: това нали не е нормално ?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ето и листата

Изображение

Изображение

и ДРУГОТО клонче резника
Верно хич не са еднакви но не мога да си обьясня как така се извъди дивачка :hmmm: :hmmm: :hmmm: :ufff: :ufff: :ufff: щото клона се счупи от горе
Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематиси 2018

Мнение от hosta127 »

Иначе се вихри нагоре, верно от долу му е сянка, тия балдахини му правят малко сяннка

Изображение

Изображение

на есен пак ли да го режа до дъно :hmmm: или на пролет
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Клематиси 2018

Мнение от сюзан »

Hosta, при мен е същото положение с Виктория. Един дъргел само долу, а се вихри на върха на арката над розите. Нито да я снимаш, нито да й се любуваш. Напролет беше изрязана на 1 педя и се надявах да пусне нови издънки, но не би.
Изображение
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематиси 2018

Мнение от hosta127 »

сюзан написа: Юни 15, '18, 18:51 Hosta, при мен е същото положение с Виктория. Един дъргел само долу, а се вихри на върха на арката над розите. Нито да я снимаш, нито да й се любуваш. Напролет беше изрязана на 1 педя и се надявах да пусне нови издънки, но не би.
Изображение
ама пък много е красива :daaa: Красавица !Що така се получава не знам , но пък се надявам че ми е от миналата година и още не се заякнал корена ;) знам ли го , има една тор на топченца дето бавно се разтваря ,поливам го повечко от другите , не може да се оплаче иначе ми е бедна почвата .... :snif:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Клематиси 2018

Мнение от ToBo »

Чуден си е Авангардът! Млад е, а се изявява :stiskam: Това е единственият клематис, който съм виждала да вади клони от стари и вдървесинени стъбла. И при теб се вижда на снимката. Даже съм вкоренявала веднъж от старо и напукано на конци стъбло. Зарових го пролетта като отвод и есента беше с корени, готово за рязане и отделяне от майката. Това можеш да опиташ, защото и при теб лежи на земята.
Трябва да режеш (по книга) всеки сезон. Подозирам, че ако не режеш, ще цъфти много високо. И ще се изтощава с времето растението (това пак по книга).
Когато пожълтеят листата зимата, може вече да режеш. Но преди да е развил млади зелени клони пролетта.
Виж листата на вкорененото клонче колко по-назъбени са. И двете са нарязани, но на вкорененото самите дялове са с назъбен ръб. По-добре изчакай да цъфне, преди да го пратиш на някого за Авангард :hmmm: Или го прати с уговорка, че може да е дивак.
Никога не е късно да засадиш клематис...
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематиси 2018

Мнение от hosta127 »

ToBo написа: Юни 15, '18, 22:11 Чуден си е Авангардът! Млад е, а се изявява :stiskam: Това е единственият клематис, който съм виждала да вади клони от стари и вдървесинени стъбла. И при теб се вижда на снимката. Даже съм вкоренявала веднъж от старо и напукано на конци стъбло. Зарових го пролетта като отвод и есента беше с корени, готово за рязане и отделяне от майката. Това можеш да опиташ, защото и при теб лежи на земята.
Трябва да режеш (по книга) всеки сезон. Подозирам, че ако не режеш, ще цъфти много високо. И ще се изтощава с времето растението (това пак по книга).
Когато пожълтеят листата зимата, може вече да режеш. Но преди да е развил млади зелени клони пролетта.
Виж листата на вкорененото клонче колко по-назъбени са. И двете са нарязани, но на вкорененото самите дялове са с назъбен ръб. По-добре изчакай да цъфне, преди да го пратиш на някого за Авангард :hmmm: Или го прати с уговорка, че може да е дивак.
ToBo, благодаря ти много :tzeluvka: Разбира се ,че няма да го пращам докато не се убедя че изобщо ще цъфти,веднъж се изложих като си мислех че тия в саксийката са се хванали щото свежи стояха два месеца и после изведнъж мухлясаха но не ми е ясно как се е бръкнала дивачката то ясно че е присажддан сигурно на дивачка , ама това дето се счупи не беше от корен :hmmm: както и да е , листата са различни и това е важното :ufff: Ще го режа и още как ,че то ако не го режа сам се чупи :D Благодаря ти още веднъж ! :gush:
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Клематиси 2018

Мнение от popov »

Снимано е след дъжд и с калпав телефон. Извинявам се.

Изображение
Блу лайт за първи път прилича на нещо:

Изображение

Изображение
Мармори:
Изображение
Принц Чарлз:
Изображение
Тайга:
Изображение
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Клематиси 2018

Мнение от popov »

Изображение

Изображение
Samaritan Jo:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Клематиси 2018

Мнение от gabi123 »

:dovolen: :dovolen: Много красиви, Попов!!! :tzvetentze:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Клематиси 2018

Мнение от Kaira »

:ieeee: Попов, радост за окото, красиви и обилни! :sclap: Досега не бях виждала толкова богато нацъфтял Blue Light :slove:
Живи и здрави да са и дълги години да те радват! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”