Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от calico »

Мия, Еден доста бързо вдървенява дървесината, не е така гъвкав и е труден за управление и по арка, и по парапет, и по колона.
Мисля, че тази роза е най-добра да е до стена, да има опора и да се разпери както си иска.
Ако имах подходяща стена, изобщо нямаше да мисля за друга роза, освен за Еден.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

greeneyed написа:Е, нека да обсъдим поне тези две рози де- Еден и Кардинала.
:daaa: добре, нека да пробваме така - обсъждаме Еден, Бургундито, Кардинала, Лимончелото и Чинкото. Поне последните 4 са близки - средновисоки храстови, средно простоцветни, продължително цъфтящи и вероятно комбиниращи се по между си :dovolen: След 1 седмица въвеждаме нова група за обсъждане или ако темата падне до 3 страница на Активни теми - така добре ли е? :tzvetentze:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 622 пъти
Получил благодарност: 1114 пъти

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от greeneyed »

Mija, наистина ли има само 1 стъбло твоят Еден? Поне тази година трябва да изкара нови стъбла. Щом вече си го повела по парапета, докато е зелен и гъвкав, нищо друго няма да правиш, освен подрязване на вторичните клонки.

На Кардинала му се събраха още черни точки. Може би подложките са ни различни. :hmmm:

Лимончело имам 4 храста от резници и са твърде млади, за да направят показания по-горе разкошен храст. Никакви грижи и кахъри по него, само дето цветовете , след като прецъфтят са избелели и парцаливи, не особено красива гледка.

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Deleted User 5091

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от Deleted User 5091 »

[quote="greeneyed"]Mija, наистина ли има само 1 стъбло твоят Еден? Поне тази година трябва да изкара нови стъбла. Щом вече си го повела по парапета, докато е зелен и гъвкав, нищо друго няма да правиш, освен подрязване на вторичните клонки.
Не, Грийни, има много стебла и почти всички са подведени по парапета, но един огромен и много дебел/зелен на цвят/ се е извисил в небесата. Кога е успял така да се налее, не знам. Ще го наблюдавам как ще се развие и докъде мисли да стигне и може да го отрежа.
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

Мия, ето го твоя Еден - вариант Еден по парапет
Изображение
Ако имаш други снимки би ли ги показала :tzvetentze:

Въпрос на вкус, Грийни :liubov2: За мен точно прецъфтяването на Лимончелото е допълнителен негов плюс - избелелите му цветове ми приличат на уморени пеперуди,а прецъфтяването на Кардинал Хюм, с неговите тъмно червени, заострени, препарирани цветове беше една от основните причини, наред с ЧП, да се разделим :snif:
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

Айсберговата троица на roselover
Изображение
Изображение
Изображение
Някой друг докарал ли е Burgundy Ice до този размер?
Преди години имаше чуденка - Burgundy Ice или Cardinal Hume? Според мен те си приличат повече на снимки, отколкото в действителност. Кардиналът ми беше по-червен, с по-малки цветчета и въпреки, че цъфтеше повече и оформи бързо храст не остана в градината ми. А Бургундито вече 4-5 години го чакам да се оформи, пощя петнясалите му листа и всичко това заради 5-6 цвята годишно :angelche:
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

Cinco de Mayo (Celebration Time, Wekcobeju), Tom Carruth, 2006
при calico
Изображение

при dal
Изображение
Изображение
Изображение

по-често се снима цвета, отколкото храста на Чинкото :snif:
Последно промяна от лалесъм на Фев 6, '18, 00:37, променено общо 1 път.
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от rosi-m »

Ето го моето Burgundy Ice на 3 години ще се
катери на арката.Има 2 силни вълни и постоянно има по
някое цветче.Може би има значение мястото,
моето е на по-сенчесто място и никога не е
имало петна.Случайно може би съм улучила мястото
Изображение
Изображение
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

Противоречиви остин рози :liubov2:
Тези, които поради не добър подбор на място, неправилно рязане, кралско своенравие или други причини могат да поставят на изпитание любовта ни към тях ;)

Crown Princess Margareta (AUSwinter)

при roselover - перфектно
Изображение
Изображение
Изображение
calico написа: Изображение
Пак да кажа- Короната на принцеса Маргарита не е роза за арка!!! А аз имам две от едната страна на арката :ufff: :ufff: :ufff:
Маргарита си е прекрасна храстовидна роза. Днес 4 (четири!!!) часа рязах двете Маргарити. На вътрешната оставих три клона на арката, на външната-два, и останалото отпред го изрязах на 70 см като храст. Общо изрязах 17 клона по два метра, дебели като палец и млади. Тази роза пуща неимоверно количество нови клони от основата, или съвсем в дъното на стар клон, и ги пуща настрани, не право нагоре.
kim написа:Маргарита и Голден селебрейшън, между тях сврян Съмър сонг
Изображение
и моят несполучлив вариант
Изображение
Deleted User 5091

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от Deleted User 5091 »

лалесъм написа:Crown Princess Margareta (AUSwinter)

и моят несполучлив вариант
Изображение
Лале, заради тази твоя снимка, наречена "несполучлив"вариант аз си поръчах и засадих Маргаритата и то на сянка, както ти беше писала преди 1-2 години. Много съм доволна от цъфтежа й на плътна сянка :lol:
Това лято ще я снимам :stiskam: , сложих й обаче един обелиск, че нещо много напред ми изкарваше дебели шишове и аз я дисциплинирам :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”