Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от libra »

Taкива рози ,чак великани, не са .Великаните са рамблери от порядъка на 8-10 м.Слагат се до дървета или други опори и тях да искаш ,не можеш да режеш .Могат и в средата на нищото да стоят,но е по-добре да се подпират.А природата се е погрижила да са самопочистващи,за цветовете става въпрос.
Показаните рози ,а и всяка роза ,може да кара известно време без рязане.По-късно ще й влоши визията ,може и да загине.Също като запуснатите овощни градини със сливи или череши.По някое време заизглеждат на метли с малка зелена част.
Хубавото на рязането е,че освен санитарно,може и да е формиращо или и двете.
Изображение
Колегата не реже този 100 годишен рамблер,шипки също не бере ? :hmmm:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от Lizi »

Това де не е R. banksiae 'Alba Plena "?
gospodinov

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от gospodinov »

ivanina написа:[
И защо клаустрофобия те мъчи, gospodinov !?
Не знам, чувствам се ето така като видя толкова голям храст :mrgreen:
Изображение
Моята представа за рози е малко по-различна, както съм споменавал многократно.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от libra »

Сакън!Нямаме толкова място!
Rambling Rector била.http://www.dailymail.co.uk/news/article ... bloom.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от ivanina »

gospodinov написа:Не знам, чувствам се ето така като видя толкова голям храст :mrgreen:
Изображение
Моята представа за рози е малко по-различна, както съм споменавал многократно.
Не че по- малко се интересувам от розите, но в случая ми е по- интересно да разбера причината за това ужасяващо, задушаващо чувство с което те обладават големите храстови рози gospodinov .
Може би размера на цветната ти градина не ти позволява такива по обем рози, и съзнателно ги отминаваш.
По тази причина, не се е отключило зрението ти за тях.
Зная че си много отдаден и научно и практически в отглеждането на това цвете, и ми е необяснимо неприемането ти на тия прекрасни пейзажни рози. Не става дума за великаните, неправилно се изразих в предния си пост.
При мен приемането на различните сортове не стана изведнъж.
Докато засаждах в градината пред къщи и се радвах на огромните чаени цветове...бях сляпа за останалите.
Пътуването ми към следващите сортове го оприличавам, като изкачване по стълбичка.
...от височината на второто стъпало - видях флорибудите :shock:
на третото пък забелязах красотата на простоцветните розови храсти :P
на четвъртото се поклоних пред осанката на големия розов храст и катерачите.
....а днес съм влюбена в англичанките - Остинки! :cry:
Всяко стъпало при мен е равно на 1 година присъствие във форума.
За това думичката, която ползвам като определение за пътуването ми към всеки сорт роза е - израстване! :nod:
....стъпка по- стъпка всичко в градината мина през сърцето ми като мечта,като страст- без да копирам чужд готов продукт Градина. :hmmmmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от calico »

Ванинче, много мило описание, и откровение :tzeluvka:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от gospodinov »

Ivanina, сигурно пак ме подлагаш на твоя специалитет - психологическите тестове :hihihi:
Градината ми е около декър за цветя и още толкова- зеленчукова.
Обичам всичко да е под контрол и аз да доминирам над розите, не те над мен. :twisted:, такива розени чудовища, не ми се вписват по никакъв начин в представите.
При мен се получи малко на обратно - първо харесвах Остинките, после преоткрих грандифлорите, ЧХ и флорибундите. Розите са толкова многолики, аз не приемам това вторачване в Остинките и нищо друго, има толкова красиви рози - Делбард, Мейянд,Адам, Паноцо, Орард.....(все французи :mrgreen: )
По ми допадат розите с, нежни и компактни храсти и красиви цветове, един вид колекционер на цветове (както го описва калико).
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от ivanina »

gospodinov написа:Ivanina, сигурно пак ме подлагаш на твоя специалитет - психологическите тестове :hihihi:
.
Споко, момче- теста се прави веднъж...само на първа среща. :twisted:
Интересно ми е това което пишеш за своето пътуване към сортовете рози.
Виждам как хората се впечатляваме от различни неща.
От там идват и многообразните ни цветни картини- градини. :dovolen:
Дали няма да настъпи промяна с теб в харесването, не може да си сигурен- Вярвай ми, това времето ще покаже.
Благодаря ти за отделеното време, за споделянето.
Но аз мисля че цветята, както и много други неща с които общуваме ни карат не само да изпитваме радост и възхищение
от красотата им, а и сами да се опознаваме и опознаваме, и да разбираме какво още в себе си носим ! ...
:tzvetentze:
Калико, благодаря ти! :dovolen: :gush:
Нетърпелива съм да дойде по- скоро времето, да покажа и аз моите храстови рози. :stiskam:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
mim
Кафевар/ка/
Мнения: 927
Регистриран на: Авг 26, '15, 21:53
Дал благодарност: 72 пъти
Получил благодарност: 10 пъти

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от mim »

Ivanina, наистина много мило описание на твоето израстване и любовта ти към розите. Аз се чувствам по същият начин. На сърцето ми са легнали чаените хибриди, бих купила всички рози от тип Cut roses (rose florist), но постепенно заобичах покрай вас и вашите снимки всички други сортове рози. Този тип храсти засега са ми малко големи, защото и аз нямам много място. :dovolen:
gospodinov

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от gospodinov »

Ivanina, кой може да бъде абсолютно сигурен в непреходността на своето харесване? Розите са като хората, не винаги красивите са най-красиви,в наглед семпли и простички такива, се крие много повече красота достойна за обожание, стига човек да има очи да я види.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”