Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Публикувай отговор
лалесъм

Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

Да започнем с любимата роза на форума за 2017 г. - Pierre de Ronsard (MEIviolin, Eden, Eden Rose 85, Eden Climber)

пленяваща още от 2013 г.
jozefin написа:Изображение
Изображение
jozefin написа: преди да нацъфти хубаво.
Изображение
Изображение
Димана написа: Изображение
Това е от едната страна на решетката.
Изображение
Това-от другата.
EDEN на арка
desi_slava написа: Изображение
Изображение
greeneyed написа:Изображение Изображение
подробности за розата, ето тук viewtopic.php?f=25&t=5994&p=598157#p598157" onclick="window.open(this.href);return false;
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

Burgundy Ice (PROse, Burgundy Iceberg)
на desi_slava
Изображение
на ToBo
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от calico »

Да, браво Лаленце
много важни снимки за качеството на една роза - храста!!!
да се надявам, че ще има снимки на храстите и когато няма да има цветове, а само листа
при мене само Кардинал Хюм има хубав храст, такъв какъвто аз харесвам и какъвто според мен трябва да е всеки розов храст, стига да може :lol: :lol:
п.п. забравих Гр. Томас, и той има хубав храст

ето го отдалеч Кардинала, за да личи храста, не е съвсем разцъфтял още и пак е хубав

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от gospodinov »

Calico, как подстригвате тревата, под тоя Кардинал?
Правя забележката. че храстовите рози не са ми най-любимите по принцип, но примерно по този начин оформен храст ми се вижда по-практично от гледна точка на поддръжка на градината.
Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10021
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 572 пъти
Получил благодарност: 1036 пъти

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от greeneyed »

Сега обсъждаме Cardinal Hume.
При мен е повече широка, отколкото висока, иначе цъфти до късно и е с изумително красива окраска, както са и другите рози на Harkness.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

tanini77 написа: Това е маминия Кардинал Хюм,тая година добре съм го подрязала :D
Изображение
dal написа: кардинал хюм издържа на як пек но няма височина на нашия климат
тази роза е с много сложна генетика и при определен тип подложки става огромен катерач
при друг тип шипка за подложка става широко разлято встрани храстово чудовище
тази роза ако е орежеш както тука имаме бързоръки сръчни невясти има да чакаш да расте две години барем , за това внимателно
той става да ти завърши редицата като ниска част на плавно преливане
pepina написа:Боги, Кардинал Хюм е доста болнава роза - при някои се закрепва на магия, при мене обаче си е все гол и изтощен, както и да го дондуркам.
calico написа: При мен кардинал Хюм на втората година направи черните петна още преди да цъфне, а той цъфти рано. Обаче следващите две години си е отличник, и хем дори не е пръскан, нямаше паднали листа миналото лято. Та и за болестите са нужни 2-3 години.
bell

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от bell »

Господинов, не се вижда снимката :hmmm:

Единственото, което забелязвам, че колкото градини, толкова различна е една роза според условията и мястото.
Калико е правила пестелива резитба в основата на Кардинала и розата се е развила на всички етажи. При Грийни розата е между други растения и си е борба за въздух и пространство, а при Танити е изчистена в основата.
Да си призная непрекъснато се спирам да режа клончета в основата, точно с идеята да не се оголват и да има обем изцяло. Красиво, но и непрактично откровено, ако около нея има трева си е трудна работа с косенето, а и с плевене. Другото е, че първо се разболява в основата и във вътрешността, а ако е изчистена розата има повече проветрение и по-малко боледува. А, сега де? :angel2:

Лаленце, как точно трябва да се развива тази тема? Да се зададе една роза и всеки, който я има да качва снимки и впечатления или как... :hmmm:
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

от мен мога да добавя за Cardinal Hume, че още първата-втора година показва своите качества - цъфтящ, храстов, обезлистен от ЧП, а какво е храстова роза без листа.....нещо като рамблер без студоустойчивост :angel2:
Изображение
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

Limoncello (Liane Foly, Pretty Star, Voronezhskaja) Meilland, 2008
jozefin написа:Изображение
струва ми се Cardinal Hume и Limoncello много си подхождат като храст и като форма на цвета :daaa:
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

bell написа:Господинов, не се вижда снимката :hmmm: - сега вече се вижда, нали
Изображение
Лаленце, как точно трябва да се развива тази тема? Да се зададе една роза и всеки, който я има да качва снимки и впечатления или как... :hmmm:
Белисима, темата се развива, както дойде и се надявам да е полезна :daaa:
Една от идеите ми е да се сравнят храстите на розите, според избраното местоположение - както при Едена - стена, арка, решетка, Зелено пък има 2 Едена, свободно разположени, без опора, но няма снимка. Нещо подобно ще направя и за Короната на Маргарита, че се сещам за разнообразен снимков материал от форума. Айсберга също е пробван къде ли не да покаже красотата на храста си - там не знам как да го представим, че е огромно като инфо и снимки. Вариантът с Кардинала също е добър, но няма как да изчакваме всеки да вземе отношение, за да преминем към друга роза - кой-когато има възможност нека споделя, нищо, че ще се получи разбъркване :daaa: А може и всеки да поразрови снимковите си архиви и покаже как са развили розите му като храст :stiskam: Калико, моля те, нека не бъде само един твой храст :angelche:
Сега темата ще върви като обобщаване на форумния опит, но почне ли сезона се надявам на много прекрасни снимки, специално показващи храста на розата :ieeee:
Господинов, надявам се няма да се дистанцираш от темата като нелюбител на храстови рози - те и ЧХ имат симетричен храст, особено твоята любимка и мястото ви също е тук :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”