Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Публикувай отговор
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от mileni »

Грийни,кейка при мен се шири,което е голям лукс.
Досега не видях из темите,някой да го показва,може и да съм пропуснала.
Голяма мечталка ми беше.
И да,права си,ако имаше цъфтеж,голямо ахкане щеше да е,но няма,за съжаление.

Ще ми е интересно,ако се включат с мнение и други,които я взеха розата.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от alexalex12 »

Грийни, Зеферинка е на слънце от 10 до към 15 часа. Ама нали я дават подходяща за сянка за това я взех. Черни петна няма ама мана много. Новите клони още не са пораснали както трябва и тя вече е побеляла. С какво ли не съм я пръскала и пак се маносва.
gospodinov

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от gospodinov »

Сашка от Кент, май и тя е за този списък, моята е 3 годишна, хилава недъгава...ако не е разкошния и цвят, отдавна бих я преселил на бунището.
НаталиЯ беше споделила някаква магическа рецепта с калиев перманганат и йод, с която беше тръгнала нейната Сашка :hmmm:
wenche

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от wenche »

Докато се оплача от Сашка и Господинов ме е изпреварил. За три години я е дала 3 цвята, я не :svekurva: За вида на храста изобщо не споменавам.
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от mimilisa »

Защо не си купувате рози от български разсадници, примерно от Павликени? Там правят рози присадки върху шипка и имат интересни сортове. Знам че изнасят и много в чужбина и не е ясно дали не купувате бългаско производство рози от там. Розата иска редовно изрязване дори на цели клони, за да цъфти и слънце, много слънце. На моите им хвърлям хоросан или хидратна вар от време на време.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от Ава_и_мама »

gospodinov написа: НаталиЯ беше споделила някаква магическа рецепта с калиев перманганат и йод, с която беше тръгнала нейната Сашка :hmmm:

Натали, и аз те моля ПАК да споделиш за калиевия перманганат! :tzeluvka: Този път ще си го запиша.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от calico »

mimilisa написа:Защо не си купувате рози от български разсадници, примерно от Павликени? Там правят рози присадки върху шипка и имат интересни сортове. Знам че изнасят и много в чужбина и не е ясно дали не купувате бългаско производство рози от там. Розата иска редовно изрязване дори на цели клони, за да цъфти и слънце, много слънце. На моите им хвърлям хоросан или хидратна вар от време на време.
имат сортовете които успеят да откраднат от селекционерите.
къде по-интересни имат самите селекционери.

купуваме обаче, от лицензирани фирми, например от Бритрозако.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от gospodinov »

mimilisa написа:Защо не си купувате рози от български разсадници, примерно от Павликени? Там правят рози присадки върху шипка и имат интересни сортове. Знам че изнасят и много в чужбина и не е ясно дали не купувате бългаско производство рози от там.
Нали не го казваш сериозно?
Розите им изобщо не са български, ако проявяваш интерес към български рози, има тема посветена на тях.
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от mimilisa »

Напълно сериозно говоря, защото гледам че си поръчвате някакви рози със засукани имена, а в Павликени зная, че от зората на демокрацията, бизнеса им е рози за износ. Затова допускам за възможно да си купувате българско производство рози от чужбина. Не смятам че са крали каквото и да било, защото за чужд пазар сигурно се произвежда на ишлеме.
Имам техни рози отпреди 2000-та година и добре се представят, на комшиите също. Точно тогава пуснаха първите сини рози в чест на Иван Костов, но на мен не ми се хвана. Имах една червен император без бодли с огромен кадифен цвят , като този за букетите, но го уморих. Сега имам една Кралица Елизабет която е много мощна без въобще да я обгрижвам. И други имам ама както и да е .
bell

Re: Черен списък или защо тези рози при мен не вървят

Мнение от bell »

Я, тези павликенски полета какви съкровища имали :sitwasntme:
mimilisa написа:Точно тогава пуснаха първите сини рози в чест на Иван Костов, но на мен не ми се хвана
Който има цъфналата синя роза Иван Костов веднага да я показва! :potekoha:
mimilisa, аз от павликенските полета имам само Бойко бялата роза и една Корнелия огън червена :sblush:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”