Годишна форумна класация на розите

Публикувай отговор
gospodinov

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от gospodinov »

Ето ви една интересна класация -"Rose Hall of Fame" (Зала на славата на розите) от World Federation of Rose Societies с 39 страни членки.
https://en.wikipedia.org/wiki/World_Fed ... _Societies" onclick="window.open(this.href);return false;
В нея са класирани рози на розите считани за световни фаворити чрез вот на членовете на Световната федерация на розовите общества. Класациите се обявяват на всеки три години от World Rose Conventions.
Интересното в случая, че повече от розите са ЧХ :hihihi: и недолюбваните Дабъл Дилайт и Глория Дей присъстват в тази зала на славата с множество награди.
Остин роза има само една .......
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от calico »

Господинов, това само показва колко са субективни класациите и безмислени от гледна точка на определянето на "Мис Роза".
още како се каже "най-красивата" и вече е ясно как всичко следващо няма единен критерий.
Та затова тия класации за мен са едното нищо.
Предполагам, че колкото и аз да не харесвам ЧХ, те все пак ще са любими рози на много хора. И също ако ще всички хора на света да ги класират на всичките първи места, аз пак няма да ги харесвам. Но това какво значение има? За теб, за мен, за който и да е - никакво точно

Класация за устойчивост на болести би имала многократно по-голям смисъл. Класация за оформяне на храст също. Класация за обилно повтаряне също. Класация за аромат дори. Но така, както се правят тези класации - всичко в едно, става това което става- Глория Дей имала перфектен храст. Само това вече говори, че има нещо не на ред в тези класации.

Защото ако купувам роза би ме интересувало мнението на хората за всичко друго, но не и на кого му харесва тази роза и колко е красива, това си е субективно усещане. А виж, черните петна са си обективни. :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 345 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от Di_Va »

renimoss написа: По принцип тук бих сложила повечето ми масадки, но с уговорката, че явно там, където са засадени им е студено, гладно и сухо, та в този смисъл - те не са виновни. Но все пак бих споменала с особено разочарованеие Mamie Dittiere, която е на 3 години и виждам по 1-2 цвята годишно, не повече от 30 см височина с 2-3 клечки.
Даа, масадките и при мен не са такива, каквито очаквах и Емилиен Гийо, и Доктор Масад са голямо разочарование, а не им е нито студено, нито сухо.
calico написа: Класация за устойчивост на болести би имала многократно по-голям смисъл. Класация за оформяне на храст също. Класация за обилно повтаряне също. Класация за аромат дори. Но така, както се правят тези класации - всичко в едно, става това което става- Глория Дей имала перфектен храст. Само това вече говори, че има нещо не на ред в тези класации. ...
Ани, всякакви наши класации биха били полезни, независимо от противоречивите ни впечатления за някои рози.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от calico »

Ани, всякакви наши класации биха били полезни, независимо от противоречивите ни впечатления за някои рози.
само ако са разделени по региони, иначе няма смисъл.
класация без уеднаквяване на условията не е реална
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 345 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от Di_Va »

Да, представяш ли си ние колкото сме малка България и имаме толкова различия, я какво да кажем за големите държави - Русия, Франция, Германия и пр.
Така че субективизмът и различните условия са си значими фактори!
gospodinov

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от gospodinov »

Calico, лично за мен, тези класация е стойностна, защото все пак е на Световната федерация на розовите общества, т.е. 39 държави членки са гласували така.
Това естествено няма да накара никой, който не харесва дадена роза да вземе да я харесва.
По скоро е един друг прочит/ поглед върху тези рози.
Пуснах я по скоро, като любопитен факт, а не да повлиявам на вкуса на някой.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 345 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от Di_Va »

Екстра си е класацията, Господинов, пък вкусовете ни все са разни, то е ясно !
Понякога в една година ни харесва дадена роза, другата година я недолюбваме :nod: , пък други ни станат фаворитите!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от calico »

gospodinov написа:Calico, лично за мен, тези класация е стойностна, защото все пак е на Световната федерация на розовите общества, т.е. 39 държави членки са гласували така.
Това естествено няма да накара никой, който не харесва дадена роза да вземе да я харесва.
По скоро е един друг прочит/ поглед върху тези рози.
Пуснах я по скоро, като любопитен факт, а не да повлиявам на вкуса на някой.
абе само си коментираме плюсовете и минусите на класациите, ти сега да не се разсърди :tzvetentze:

не мога да видя тази световна класация, не ми се уголемява екрана и не разчитам. ама пише ли по какви критерии ги класират и как става?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от alexalex12 »

Хайде да си кажа и аз :lol:
1. Любима - :hmmm: Трудно ми е да определя, ама ще напиша Zeelandia
2.Най- цъфтяща Sunshine Babylon Eyes
3. Разочарование - Augusta Luise тази есен бях на ръба да я извадя, ама реших да и дам последен шанс да размисли и да се вземе в ръце-да покаже какво може :lol:
gospodinov

Re: Годишна форумна класация на розите

Мнение от gospodinov »

calico написа:
gospodinov написа:Calico, лично за мен, тези класация е стойностна, защото все пак е на Световната федерация на розовите общества, т.е. 39 държави членки са гласували така.
Това естествено няма да накара никой, който не харесва дадена роза да вземе да я харесва.
По скоро е един друг прочит/ поглед върху тези рози.
Пуснах я по скоро, като любопитен факт, а не да повлиявам на вкуса на някой.
абе само си коментираме плюсовете и минусите на класациите, ти сега да не се разсърди :tzvetentze:

не мога да видя тази световна класация, не ми се уголемява екрана и не разчитам. ама пише ли по какви критерии ги класират и как става?
Ти пък......да не сме деца да се сърдим...няма за какво, всеки е в правото си да харесва каквото си харесва :D
Като кликнеш на снимката, в горния ляв ъгъл трябва да има две лупички, натискаш тази с плюса и се отваря в пълния размер, поне при мен е така.
На мен винаги ми е било любопитно да гледам такива неща, най малкото да сверя собственото си виждане с това на хора от други държави и да погледна розите с техните "очи".
Слагам снимката на друг сайт, може да се вижда по-добре.
Изображение
Розите в световната зала на славата се избрани с гласуване на 39-те държави-членки на Световната федерация на розовите общества и обявени в конвенциите на Световната роза.
Избора се прави на всеки 3 години и е въз основа победителите от всички международни конкурси.

Ето линк директно от сайта на WFRS на"Залата на славата на розите"
http://www.worldrose.org/awards/hof/hof.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето и "Зала на славата на старинни рози" ...Bell :gydigydi:
http://www.worldrose.org/awards/oldhof/oldhof.asp" onclick="window.open(this.href);return false;

Тук пък победителите от всички конкурси за 2017 година, има и за други години.
http://www.worldrose.org/trials/2017/trials00-2017.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”